Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) Harrisonovci sa rozviedli ako dvaja rozumní ľudia, bez asistencie právnikov a nedôstojných súdnych ťahaníc. Napriek tomu ich dve deti, roztomilý Ben (Liam Aiken) a dospievajúca Anna (Jena Malone), len ťažko znášajú otcovu novú sympatickú priateľku Isabel Kellyovú (Julia Roberts). Je mladá, atraktívna, má zaujímavé povolanie módnej fotografky, ale napriek všetkej svojej úprimne mienenej snahe zostáva v očiach detí predovšetkým zlou macochou, ktorá rozbila manželstvo ich rodičov. Len veľmi pomaly, po malých krôčikoch si Isabel získava dôveru a úctu detí. Luke ju konečne požiada o ruku, no Jackie celú situáciu zamotá odhalením svojho temného tajomstva - má nevyliečiteľnú rakovinu, zomiera... Od tejto chvíle dve celkom rozdielne ženy k sebe opatrne hľadajú cestu a zodpovedná Jackie pomáha bohémskej Isabel zaujať miesto milujúcej a milovanej matky jej dvoch detí... (TV Markíza)

vydumnica

Stepmom je jeden z mojich obľúbenych filmov s Juliou Roberts a Susan Sarandon. Videla som ho najmenej dvakrát. Vlastne vôbec nechápem, prečo je na čsfd v modrej a nie červenej farbe. Príbeh je vcelku jednoduchý, ale myslím si, že zo života. Herecké výkony Julie a Susan sú skvelé. Za zmienku stojí krásna hudba Johna Williamsa, ktorého som si práve pridala k obľúbeným skladateľom. Film vrelo odporúčam. Jediné, čo sa mi nepáčilo bol výber partnera pre Juliu Roberts, akosi mi to nešlo dokopy, ona a plešatý chlap, ale pre dej filmu je to nepodstatné a nie každý chlap vyzerá ako Hugh Grant či Richard Geere. SPOILER: Vzťah matky a nevlastnej matky, ono je to tu naozaj zaujímavo podané, človek sa vie vžiť ako do jednej tak aj do druhej a sympatizovať s obidvoma ženskými charaktermi. Rieši sa vzťah oni a deti, Stepmom a deti, nové okolnosti a deti. Nechcela by som byť v koži ani jednej z nich. 78%. ()

Lynn

Tenhle film byl byl možná i za 4* (omluvte moji slabost pro Julii Roberts), ale to by nesmělo být všechno tak povrchně načrtnuté a ihned odbyté. Sotva má jít nějaký problém (nepřátelství dětí vůči nové nastávající jejich otce, nevraživost ex-manželky a její nemoc atp.) víc do hloubky, scénáristé před ním utečnou a rychle ho vyřeší. K tomu všemu ještě většinou jde o happyendovské řešení. Najde se zde i pár dobrých scén (když se obě sokyně hádají, jestli bylo správné naučit dcerku "nemravným" výrazům, aby mohla pořádně shodit playboye třídy), ale těch je až příliš málo. Takže v celkovém součtu klasický americký doják, jak jinak než dobře končící. Na to jsou tři hvězdičky tak akorát. ()

Shaleman

Takový typicky americký podzimní film o hodnotách rodinných, přátelství, lásce k dětem a pochopení. Základní stavební kámen, který musí položit opuštěná matka do vztahu s novou přítelkyní svého ex, přítelkyně do vztahu dvou spratků co se neumějí chovat a tak dělají všechno to zlé na co jsme z podobných filmů zvyklý a dva spratci, kteří základy hodnot musí položit k nohám krásné přítelkyně (skutečně, v tomto filmu to Julii sluší jako nikdy před tím), která neumí vzít do rukou vařeku a tak všechno musí řešit rozumnou rozmluvou od srdíčka, jak už jsme taky tisíckrát viděli. Všechno zabaleno do krásného, téměř vánočního sentimentálního balíčku a obvázáno stuhou z patosu s velikou mašlí na vrcholku. Takže zatímco synátor ztrácí rodinné hodnoty hraním her na Facebooku, přítelkyně usychá kapesníkem přátelství slzičky na víčku, já otráveně čekám, jestli se to peklo nakonec nezmění a někdo neumře, protože jestli tenhle sentimentální kýč dopadne dobře, svět není spravedlivý... Sakra, ubírám hvězdičku. ()

dobytek

Na film jsem natrefil úplně náhodou v televizi, když jsem zrovna vařil. Sice mě poněkud odrazovala účast Julie Roberts, protože v jejim případě platí, že hraje ve strašnejch sračkách, ale hrál tam taky Ed Harris a Susan Sarandon, takže jsem si řikal, že tomu dám šanci. No měl jsem to radši hned vypnout, protože z toho vylezla akorát stupidní ždímačka na slzy, jakou jsem už hodně dlouho neviděl. Jsem myslel, že budu muset udělat stojku, aby mi natekly všechny slzy zpátky do očí. A nejvíc mě dostalo, když Jena Meloun řiká nějakýmu frikulínovi, že ani neví, jak si má dát lajnu, a Susan Sarandon pak hysterčí, že jí budou volat rodiče všech dětí ze školy, že její dcera mluví sprostě. Hrozná stupidita... ()

Sdoom

V tomhle filmu je sice hodně patosu, ale díky výborné Susan Sarandon a mladičké Jeně Malone se v něm děj nikdy úplně neutopí (až teda na úplný závěr, který je i přes daná fakta na můj vkus příliš optimistický). Nevadila mi tu ani Julia Roberts, tohle je určitě jedna z jejích lepších rolí. Na jedno sváteční odpoledne docela pohodová dramedie. (HD, orig.) ()

• Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)
  • Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)