AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

papadoce

To by ma celkom zaujímalo, že ako prišli na nápad urobiť z Albana kladného hrdinu. Niežeby na to nemal fyzicky (ak nerátam chýbajúce cm do výšky), len ten ksicht vo mne nič takého nevzbudzoval. Ale fakt je, že tie bitkárske scény som mu zožral na kompletku a časom som si zvykol aj na tvár. Príbeh mi chvíľami nedával zmysel, ale možno som len nedával pozor. Zaujal ma aj kopáč Cantona že nehral vôbec zle a teda aj z futbalistu môže byť herec. Mám dojem, že Francúzi chytajú v poslednej dobe druhý dych. Toto bola stará dobrá žabožrútska škola v plnej poľnej a bez cenzúry. Obzvlášť sa mi páčila záverečná scéna s hudobným podmazom. Výborne urobené. Videl by som to s prehľadom na 70% a preto dnes štvorknem. Nečakane spokojný. ()

verbal

AKA aka „Nejnesympatičtější čuňa francouzské kinematografie konečně našla kulky“ je docela solidní akční polízanice, dokonce i s poměrně stravitelným příběhem, ačkoliv stále nechápu, jak se mohl Albán Lenóra s tímhle odpudivým xichtem stát hercem, notabene hercem relativně kladných postav. Zřejmě v rámci Netflusácké bolševické patoideologie privilegizace postižených a deviantů na úkor většiny. Ale tentokrát nevadí! Ač kapku klišovitě šablonovité, není to úplně vymatlané ani jinak libtardsky závadné, je to slušně natočené, má to docela spád a vcelku pohodově se u toho žvýkají žáby. ()

Fr

„A ADAM SE VÁM BUDE LÍBIT. DESET LET V LEGII, TEĎ SE VRÁTIL Z AFRIKY. JE TO ZVÍŘE…“  Francouzská klasika. Dobrej thriller z prostředí gangu, do kterýho se infiltruje polda. Jde tady samo o víc a příběh s dobrým (a drsným) hrdinou, okořeněnej trochou tý akce, mě baví. Taky je fajn vidět zase Cantonu.    /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Thx za titule „Tereza Wong“. ///                         PŘÍBĚH  ****  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Kameraman Ztracené kulky si přizval slavného Albana Lenoira a natočil gangsterký debut, za který se rozhodně stydět nemusí. Je to slušná jízda! Mám slabost pro francouzské filmy ať jde o komedie,krimi,thrillery, akčňáky či gangsterky, zkrátka excelují v jakékoliv rovině ( Podobně jak třeba Poláci a Španělé) a jsem rád za každého nového tvůrce na scéně. Aka sice nepřínáší vůbec nic nového do žánru a kdo od filmů očekává jen příběh a scénář, tak ať jde vedle ( čti do prdele), ale kdo má rád poctivou akci, skvělé herce, hutnou atmosféru, parádní řemeslo a gangsterky samo o sobě, tak tohle je ta správná volba! Příběh se zaměřuje na agenta special Ops, který má za úkol se infiltrovat do kriminálního syndikátu, aby jej rozervali zevnitř, jenže se nečekaně zpřátelí se synem hlavního mafiána a brzy se bude muset rozhodnout na čí straně vlastně stojí. Bavilo mě to okamžitě od začátku, kde film začíná přestřelkou kdesi v Libyi a pak sledujeme jak se hlavní hrdina snaží zalíbit obávanému gangu ( tím, že třeba vymlátí 5 chlapů z konkurenčního gangu!). Alban Lenoir je ostrý chlap, který se rozhodně umí rvát a v akční poloze mi hodně sedí. Má to zkrátka velmi zábavné a svižné tempo, postavy zaujmou a jejich osud není divákovi ukraden, řemeslně jde o vysoký standard a samotná akce natočená na jeden záběr mi brala dech. Je realistická, autentická, nepříjemná, brutální!! Krvavé průstřely hlav jsou lahodnější než ve Wickovi a v jednu chvíli jsem si říkal, že sleduji žive match v Csku. Dlouho jsem si přestřelky takhle neužil a když došlo na mačety a kontaktní souboje, tak to ve mne evokovalo Evropskéj Raid! Výborně jsem se bavil, hodně se mi Aka trefilo do nálady, tohle je přesně moje filmová parketa a Dalibertovi Děkuji!8/10. ()

Davies182

Frantíci tyhle temný akčňáky fakt umí. Po Předávkování další super pecka s naprosto výtečnou a hlavně nezapomenutelnou pointou. [Netflix] ()

mzss1

[30%] Já teda nevím, ale mě tahle francouzská netflixovka vůbec nebavila. Divím se, že jsem dal nejslabší možné 2*. Možná proto, že jsem tam neshledal nic extra zásadně špatného, pár akčních a slušně natočených scén zde bylo, ale co je mi to platné, když jsem se nudil od začátku do konce. Bohužel … ()

Arsenal83

Odkedy Cantona rozkopal fanúšika, tak sa stihol objaviť v mnohých filmoch, kde svoje bojové schopnosti mohol využiť, paradoxne ale bol najslabším článkom tejto akcie, hoci vyslovene nevadil. AKA je film, nad ktorým treba prižmúriť oči, pretože nič iné, ako bežné klišé neponúka - prestrelky, naháňačky, výbuchy, hroziace míny a ešte nebezpečnejší darebáci - otrepaný dej. Ale žánrovo baví tým správnym spôsobom. ()

Chrustyn

Kameraman a hlavní hvězda Ztracené kulky, přináší pomalý a smrtelně vážně míněný akčňák, který se občas přepne do akční rubačky. V nejlepších scénách připomene Raid nebo to lepší od Manna, ale děj neobhájí stopáž, akce je málo a chybí jí drive a wow momenty. Nenáročná jednohubka, která má bohužel o 30 minut navíc. ()

dopitak

Podivný akčňák s docela tvrďáckým Albanem Lenoir. Trošku moc zamotané, trošku moc postav, ale i bez neočekávaně politické špíně reflektujícího konce docela dobré. V originále by to asi bylo dobré, v anglickém dabingu s řeckými titulky mi trochu v porozumění místy chybělo. ()

TheEvilTwin

Velmi dobrá Francie. Přesně tenhle typ filmů jim prostě jde od ruky, dokážou vždycky podat hodně brutální, syrovou a realistickou akci s přestřelkama a příběh co do originality sice nic výjimečného, ale co do provedení znatelně lepší. No a ze všeho nejvíc zde jede Alban Lenoir, protože ten je prostě rozený a v ksichtě odporný badass, který tady se všema okolo zametá a řeže je jak terminátor, přičemž současně nepůsobí v akci nadsazeně neuvěřitelně, ale zachovává si svoji zranitelnost. Ke 4. hvězdičce mi něco chybělo, ale i tak jsem spokojenější, než jsem si původně myslel a AKA je ve výsledku solidní akční jednohubka, která nešetří rvačkama i akcí a stejně tak dokáže zasáhnout i po příběhovo-emoční stránce. ()

JASON_X

Hm, taková pěkná špionážně gangsterská krimi to bývala mohla být, temná, syrová, nebýt ovšem toho jejího pokoutně podsunutého ideologického poselství sluníčkářskou produkcí. Na mě ovšem působilo spíš opačně - při finále s patetickou zpovědí ublíženého dobráka Moktara jsem nevěděl, jestli se mám spíš cynicky smát a nebo zvracet. Akce za pět, zápletka a pointa sotva za jednu. Ale co se takhle příště vybodnout na politikaření a moralizování, a obsadit hlavní role nějakého akčního řežebného bijáku postavami brutálního Adama a nějaké novodobé brutální Nikity? Mohla by ji hrát klidně Adamova odbarvená kámoška-agentka, fajn typka, která bohužel nedostala moc prostoru. ()

agentmiky

Alban Lenoir si na poli francouzské kinematografie začíná dělat jméno coby ten správný drsňák se vším všudy. Fakt jsem si ho už stačil za těch pár filmů oblíbit....Ale zpátky k recenzi...Samotný film nemá po stránce příběhové moc co nabídnout, jedná se o kombinaci infiltrace do podsvětí s následnou záchranou uneseného chlapce. Ale Francouzi se v těchto vodách dokáží pohybovat neskutečně ladně, takže i tak na papíře standardně vypadající námět ve výsledku vůbec neurazí! Všechno krásně odsýpá, nedošlo k žádnému balastu navíc, který by vše jen zbytečně zbržďoval. A akce též neurazí, zejména ta závěrečná sekvence v opuštěném komplexu (plus vybíjená s mačetami, ta též překvapí :D), tam se všichni zúčastnění naplno vyřádili. Pokud vám tedy takové typy snímků nevadí, tak mohu jen doporučit. Já se bavil dostatečným způsobem. Za mě dávám 7/10 P.S. Eric Cantona v roli mafiánského kápa potěšil :) ()

dyfur

....v poslednej dobe som dosť napozeral francúzskych filmov - takých tých relatívne "čerstvých".... a môžem povedať ,že to už nie ani  pôvodná francúzska tvorba ....a je ešte  francúzska....?  pozrieť sa to dalo i trocha napínavé, ale ....to už nie je Francie....žiaľ...samí oní a samé oné..... ()

ilemas

Začátek v poušti mě navnadil a pak už nuda až do konce s trochou slušné akce. Ani děj mě moc nebavil, zmatečně natočené. ()

M.i.k.e

Francouzi poslední dobou sekají tyhle akční gangsterky jak baťa cvičky a nejen že už moc nemají čím překvapovat, ale pomalu i přestávají bavit. AKA se navíc sveřepě drží netflixovského pravidla nemít stopáž pod dvě hodiny a to je v tomhle konkrétním případě sakra hodně...40% ()

Chen

Slušné, ale s ohledem na poměrně dlouhou stopáž by to chtělo trochu více akce. Ta, které se dočkáme je povedená a sympaticky brutální, takže by jí neuškodilo více. Přece jen, příběh je na poměry žánru slušný, ale ne tak strhující, aby obhájil stopáž dvě hodiny. ()