Plukovník William Ludlow (Anthony Hopkins) opustil armádu Spojených štátov, pretože nesúhlasil s genocídou indiánskych kmeňov, a so svojimi tromi synmi Alfredom (Aidan Quinn), Samuelom (Henry Thomas) a Tristanom (Brad Pitt) sa usadil na farme v Montane. Keď si v roku 1913 Samuel priviedol na usadlosť krásnu snúbenicu Susannah (Julia Ormond), nikto netušil, akým významným spôsobom ovplyvní život rodiny. Zatiaľ však v Európe vypukla vojna a všetci bratia sa proti vôli otca dobrovoľne prihlásia do armády. Krvavé jatky vojnového besnenia si zakrátko vyberú krutú daň - Alfred je ťažko ranený a Samuel umiera... Tristan pomstí smrť svojho brata a po skončení vojny odchádza na more. Keď sa po čase vracia do Montany, netuší, že ho čaká vášnivý milostný vzťah s osamelou Susannah, že sa jeho brat Alfred stane kongresmanom a že on sám bude kvôli záchrane rodinnej farmy musieť pašovať alkohol a bojovať s bezohľadnou zákernou konkurenciou... (TV Markíza)

amyth

Mimořádně povedené romantické drama naplněné emocemi tak moc až přetékají. Brad Pitt a Anthony Hopkins ve svých nejlepších letech. Ústřední melodie filmu se vám zaryje do paměti na hodně dlouhou dobu. ()

Soubi

Velmi hezký a dojemný film s překvapivě zdařilým hereckým výkonem B. Pitta, krásnými exteriéry a vhodnou hudbou. Prostě 4 hvězdy za film, na který se podívám kdykoli rád znovu. ()

STARKOVA20

Tenhle film je moje srdcovka a podle mě je velmi nedoceněný. Anthony Hopkins je neuvěřitelný ve své roli otce plukovníka Ludlowa a otce tří hlavních hrdinů Tristana, Samuela a Alfreda. Pokaždé mi ukápne slza, když vidím Brada Pitta jako Tristana, jehož duše,srdce i mysl je rozervaná smrtí bratra Samuela a jeho hledání samo sebe mě vždycky dostane .K tomu vynikající hudba Hanse Zimmera, která je podle mě jedna z jeho nejlepších. ()

Romeroo

Tohle bylo tak hezky mile vlezlé, že to opravdu chytilo a za celý film nepustilo....ach ta láska, ach ten Brad, a výborný Hopkins....opravdu velmi dobrá zábava třeba i na druhý pokus... ()

helrohir

Úžasný príbeh, v ktorom nájdeme úplne všetko - smútok v podobe nenaplnenej lásky, akciu vo vojnovom pekle a strastiplný osud jednej rodiny z Montatny. Keď k tomu pridáme úžasný Hornerov soundtrack, dostatneme jeden z najdojímavejších filmových príbehov vôbec. 90%. ()

sergio4

Bratská láska miestami meniaca sa v nenávisť a bitka o jednu ženu. Skvele zrežírované, nádherná kamera a hudba, tomuto filmu sa nedá nič vytknúť, film bol plný klišé, ale ja by som to fakt nebral ako negatívum v tomto prípade. Romantici si prídu na svoje. Štandardne výborný Brad Pitt ako nespútaný živel Tristan, rola mu dokonale sadla, plnofúz tiež :-D A hlavne skvelý Anthony Hopkins , oni dvaja boli nosnými piliermi filmu. Edward Zwick, absolutorium. ()

ian6565

Tento film na mě působí neskutečnou pohodou. Charismatická Julia Ormond, skvělý Anthony Hopkins a ani Brad Pitt se v roli Tristana rozhodně neztratil. Prostředí, ve kterém se odehrává je nádherné a děj velmi emotivní. Překvapivý konec doplňěný parádní hudbou Jamese Hornera. Určitě můj oblíbený snímek. ()

zuzzuli

Byl to trochu zvláštní film. Dobře natočený, zajímavý, ale občas trochu krutý... V hlavní roli s Bradem Pittem, který svoji roli ztvárnil opravdu skvěle. ()

Pitryx

Když to Samuel schytal, vysloveně jsem mu to přál. Měl, co chtěl, blbeček. Chtěl válčit, tak si to holt užil. K filmu jako celku, téma děsně kravské, tedy to hlavní a na témže základě jen hlucho a hloupé řeči. Proto považuji snímek za blbinu středně těžkého kalibru. Ale zase mu nemohu upřít několik plusů. Válečné scény byly udělány velmi kvalitně a řemeslně. A za vysoce kvalitní považuji i hudbu. Takže kdo má rád zamilované voloviny, bude nadšen. My ostatní buďme spokojeni s tím, že jsme se občas pobavili. ()

MyrnaAlec

Po Posledním Mohykánovi můj oblíbený kýč. Kdykoli to dávají, musím to dokoukat, zřejmě to brnká na moje utajené romantické struny. Pitt je tady fakt přesvědčivý. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 58%, Audience Score - 87% | FDb.cz - 82,3% | Od začátku až po první světovou válku je film na čistých 5*, bezpochyby! Citlivá režie, nádherná panoramatická kamera, skvělý styl vyprávění a volnější tempo. Zbytek už je tak trochu na houpačce - chvíli jsme téměř dojati, chvíli zase nevěřícně zíráme, jak se může změnit žánr snímku během pouhých 10ti minut. Nakonec se naskytly asi 3 příležitosti, kdy snímek úctyhodně zakončit, režisér se ale rozhodl pro "trochu" drsnější variantu. Tedy i přes nějaké ty neduhy se jedná o nezapomenutelný a krásný snímek, který by ovšem byl bez naprosto odzbrojujícího soundtracku Jamese Hornera jen poloviční.... 80% ()

PlysovyMacko

Dráma, ktorá oplýva veľkou dávkou osudovosti, za ktorú je zodpovedná krásna hudba a tragické situácie, ktorým postavy čelia. Zápletka o troch bratoch,  ktorí v rôznych časových obdobiach chodia s tou istou ženou mi nepríde ani tak romantická ako čudná. Najviac sa mi páčila divoká príroda, ktorá obkolesovala ranč a Bradove dlhé vlasy. ()

ostravak30

Je zvláštní, u kolika mladých mužů se pořád dokola opakuje totéž. Jako ve filmu Patriot i zde je jasně vidět, jak se mladíci doslova třesou na válku. A jak moc jsou následně otřeseni tím, co v ní zažijí. Legenda o vášni je hvězdně obsazený film usazený do nádherných kulis jednoho z nejkrásnějších států Montany. A i když je film vlastně předvídatelný, dá se na něj celé dvě hodiny dívat a nenudit se. Susannah pěkně proleze postelemi všech bratrů a chybí už jen, aby se vypelešila s otcem, aby to měla komplet. Jedna ženská na míle daleko holt nedělá dobrotu. Po shlédnutí nicméně zůstane dojem, že se ve filmu vlastně tak moc nedělo a přesto měl dvě hodiny, tak jak to? No, odpověď není jednoduchá. Je to kombinací atmosféry, romantiky i dramatu a hereckých es, ale evidentně to jde... ()

Beskydka

Pro mě jednoznačná volba dramatické romanťárny. Brad je opět úžaně nedobytný, přesně takového ho chci mít. Vše je jak má být, přesto je tam spousta hrobů.. Je to kvůli lásce nebo vášni? Tak nebo onak, Legenda je tím pravým ořechově hořkosladkým kouskem na dobrou noc. ()