První případ výzkumného týmu paranormálních specialistů je situován do oblasti, která je známa tím, že v ní mimozemšťané v 80. letech často a rádi zanechávali kruhy v obilí. Tentokrát ale v kruhu nechali i mrtvého muže. Ufolog je uprostřed parného léta nalezen zamrzlý v kostce ledu. Jak dlouho byl v kontaktu s mimozemšťany z Epsilon Eridani A? A čím je tak naštval? (Česká televize)

fabecc1222

Tohle vypadá jako velký krok vedle. Stylizace do 80. let působí dost těžkopádně, spíš je to takové dost abstraktní pojetí té doby, pochopitelně obohacené o značnou dávku naivity a nesmí chybět narážky i na aktuální politickou situaci, které jsou na první dobrou scénáristicky dost těžkopádné. Původně jsem ale hlavně od seriálu čekal úplně něco jiného, reálné objevování paranormálních jevů v dané době, zahrnující určité temné aspekty dané doby. Ukázky jasně ukázali, že půjdeme jiným směrem, a první díl ukazuje, že ty paranormální jevy jsou vlastně úplně druhořadé. ()

klukluka

Po prvním díle si neumím představit, že by se mi na tom mohlo něco líbit. Měl bych pro to jediný hodnocení, ale tuhle popravu ještě odložím. Třeba se stane zázrak… Vždyť se to na zázraky přímo specializuje. ()

DocBrown

Ponekud zklamani, zatim. Polovinu toho dobreho jsme uz videli v ukazkach. Tradicne poctiva filmarina CT, pekna ac prebarvena retro atmosfera, dobre napsane postavy, ale scenar znacne nudny a bohuzel jsem se tesil na konec. Na 3* asi jen za Machacka. Fialova sice sexy ale dost prehrava a na estebacku pomerne mlada a Noha doufam dostane vic prostoru priste. Snad se to zlepsi, soudruzi. ()

Alt.64

Byla to nuda, přišlo mi, že to prostě nefungovalo. A štvaly mě ty výrazně upravené barvy, tmavost a rozmazanost, bylo to fakt moc. ()

Chudobka

Tušila jsem, že to nebude seriál pro mě. Jméno režiséra ve mně vyvolalo nedůvěru. Dvacet minut a pak jsem na chvilku odešla. Sice jsem se pak dodívala, ale žádné zlepšení nenastalo. Špatný scénář i režie. Macháčka v oblibě nemám, ale nakonec se na něj dalo dívat, Cinova postava je příšerně napsaná, líbila se mi jen Termerová. Podivné barvy, spousta zbytečného žvanění, úsměv (natož smích) ani náhodou. Slovo soudruzi v názvu mělo být  lákadlo. Ale to je fakt trochu málo. ()

nonick1

Nepokrytý plagiát ČT, jehož inspirace francouzským seriálem OVNI’s (UFO’s) je do očí bijící. Stejné retro prostředí, stejný vědecký ústav, zkoumající „nadpřirozené“ fenomény a stejný tým vědců, vydávající se po stopách záhad, nahlášených občany. Jenomže, když dva dělají totéž, není to totéž a rozdíl mezi těmito dvěma počiny je jako ono příslovečné nebe a dudy. Místo kvalit kultovního francouzského seriálu, dostali v prvním díle čeští diváci za své koncesionářské výpalné „komedii“, která musí obsahovat slovo „Ukrajina“, a na které je k smíchu jen paranormální představa jejích tvůrců o reáliích doby: předseda JZD vylepšuje platební bilanci družstva výrobou konzerv z masa chcíplých prasat (!?), svážených ze širokého okolí, a agentka tajné politické policie vyšetřuje vraždu, suplujíc tak práci „kriminálky“. Korunu všemu nasazuje „vědec“, který netuší, jak správně vyslovit název hvězdy Alfa Centauri. A tak za úsměv snad stojí pouze onen mrtvý muž, nalezen zamrzlý v ledovém kvádru jako jakýsi československý Ötzi. ()

bratr.Milan

Akta X po česku? Bohužel u nás neumíme nic víc, než se pitvořit. Dobře! V České televizi si na pravidelné společné radě dramaturgických skupin sedli a řekli. „Umíme točit celkem dobré detektivky, ale zatím se nám moc nedařilo udělat dobré komedie, zkusme to prolomit. Lidé mají rádi detektivky a komedie a také filmy a seriály z doby totalitní. Tam se dá vložit spousta humorných situací. Přidáme ještě paranormální jevy a bude to třeskutě vtipné. Čím víc věcí namícháme dohromady, tím víc to bude sranda.“ - Jediný vtip, který mi přišel opravdu vtipný, byl ten s levitující puberťačkou. Měl správné načasování i zakončení. Doufám, že se k tomu nebudou v následujících dílech vracet a snažit se to nějak vysvětlovat, nebo komentovat, protože by ten jediný dobrý vtip zabili. - Hups! Viděl jsem i kus druhého dílu. Samozřejmě, že ihned začali levitaci puberťačky hloupě vysvětlovat. Zabili tím vtip i tajemno. Plaču ;(_ _ _ _ ()

Fifer

Chybí mi tam ta komedie, ty vtipy. Když to srovnám s Dobré ráno Brno, tak je to vlastně strašně málo vtipné. Přitom vážně ten seriál samozřejmě brát nejde, takže k čemu jinému to je než k pobavení? No, tak snad bude příští díl zábavnější. Jinak námět a postavy jsou OK. ()

Endavour

První díl mě nedachl, viděl jsem v tom jakousi parodii na Akta-X lemovanou  podivným humorem. Macháček byl před seriálem největším důvod se na to podívat, nyní nemám důvod v seriálu pokračovat. ()

AndreyCSFD

Svěží vítr v zatuchlých vodách naší seriálové tvorby. Fajn námět, scénáristicky to taky není úplně průser, obsazení je fajn, ALE ta kamera. Ta kamera je děs. Nechápu, že to režisér akceptuje. Ještě by to chtělo poštelovat gradaci děje a nemám výhrad. Na druhý díl určitě mrknu. ()

djfun

Konečně v naší TV nějaký neotřelý námět! Bohužel, provedení zatím hodně rozpačité, nedotažené a ne moc humorné, což se ale s každým dalším dílem (psáno po čtvrtém) vždy o stupínek zlepšuje, zvlášť co se týče nadsázky a vtipu. Macháček fajn:) ()

animario

Pilotní díl označil jeden uživatel trefně jako bezpohlavní. Postavy mají proti očekávání celkem nevýrazný a málo zábavný charaktery, jako by se herci báli rozjet show (vyjma Aničky Fialový, ale její estébačka s náturou drsný kapitalistický policajtky nevim,nepůsobí moc autenticky,dobově). Na parodii jsou repliky málo vtipný, ani v mysteriózní poloze to zatím úplně nefunguje (československá parodie na Akta X, v jakou jsem trochu doufal, se nekoná..) Pocitově něco jako speciální sci-fi díl seriálu Vyprávěj. Ale abych nedělal jen kritický kruhy v obilí, levitující závěr byl kouzelnej a slibnej. Věřím, že se to rozjede, potenciál to má. 🛸 ()