Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

R.I.P.

Německo je národ dobráků, nacistů tam bylo pár stovek, ti ostatní za ni nemohli... Nic zléhe neudělali, na obě světové války zapomente. Ti zli byli nacisté, němci to jsou dobráci od kosti... ()

ANTYCHRYST

Nackovske překvapení..překvapivě koukatelna a hodne slušná kamera..hudební doprovod jako z divokého západu:) ještě teď me bolí zuby pri vzpomínce na závěrečnou zlatou cihlicku :) brrr... 70% ()

papadoce

Tak konečne sú nemci späť s nejakým zmysluplným moderným filmom a to dokonca o sebe samých. Jeden pomstiteľ s píšťalou verzus klbko náckov, ku tomu totálna surovosť, dobrá hudba a dynamika od prvej klapky po poslednú. Tá westernová muzika v titulkoch ku filmu z druhej svetovej ma odrovnala. Robert Maaser na ceste za dcérou a židovským zlatom bol presvedčivý a Alexander Scheer ako obersturmbannführer skoro ako vystrihnutý z Indianu Jonesa. Bolo jednoducho na čo pozerať. Mňa najviac prekvapila bojová choreografia jednotlivých súbojov. Peter Thorwarth očividne vedel čo robí. Mal presnú predstavu a zrejme sa mu vydarila, lebo z každého záberu na nás číha sebavedomosť. Na tak jednoduchú zápletku a pomerne krátku minutáž má film aj slušne prepracovaný scenár a postavy. Naozaj tomu v rámci žánru nie je čo vytknúť. Miestna modrá šesťdesiat päťka je nesprávna. A odložený prsteň v oku? Aaaahhhhh. ()

Mamlas

Podle mě to byla černá komedie a nikoli to, co se zde uvádí. Žádná pecka, dost nezáživné, hodně se to táhne, ale dodívat to s přeskakováním šlo. Sem tam frk. (31%) ()

jprmusic

Nekoncepční nesmysl kterej neví, co chce vlastně bejt. Silně nesympatickýho hrdinu sice vyvažuje sympoška v hlavní roli, ale kopírovat Morriconeho ? To už je silně přes čáru .... ()

johnsnow

Akože zlé to nie je a čo sa týka akcie prišla mi síce menej krvavá ale lepšia ako v Sisu. Ale tie postavy som si dajako nezamiloval. ()

Pitryx

Něco z Tarantina tu rozhodně je a pokud nebudete brát snímek příliš vážně, zaručeně se pobavíte. Ono to tu trošičku občas drhne, jako by si scénárista nevěděl rady, ale to jsou jen zlomky, které lze přehlédnout. Takže jde vcelku o velmi solidní zábavu, ovšem není to rozhodně pro každého. Jako velké plus je tu hudba. ()

nula87

Poetické rodinné drama o hledání přeživší dcery a péči o postiženého bratra. A taky trochu polemiky o celibátu za války. Jo, a taky je to o nacistech a zlatých cihlách. 60% ()

wowylgu313

Tematicky to jede v podobném směru jako film Sisu. Jenže ... Toto bylo o kus reálnější a celkově příjemnější a nejedná se tu o čistokrevné vyvražďování nacistů. Nedosáhne to na čtyři hvězdy ale těch 65-70% nahned. Jak už jsem zmiňoval podobně jak u filmu Sisu, hlavní scénář tu má zlato a nacisti. Do toho jednoduší a né úplně marný příběh. Libilo se mi tu hodně opravdu opravdových detailů, jako např krabička s nápisem "pervitin" nebo návod na zbrani, jak zbraň používat. Herecké obsazení nebylo vůbec nesympatické ale naopak, kord hlavní protagonista. Nečekejte nějakou komediální show, když nebudeme počítat nějaký ten černý skrytý humor. Drama/Akce. Jako celek? Nadprůměrná podívaná. ()

Mamutol

Prvních 25 minut je to všechno v pohodě, ale pak se to zvrhne v naprostou frašku. Je to podřadné béčko až céčko se všemi klišé, co k tomu patří. Kdyby bylo v popisku filmu připsáno komedie, tak bych hvězdu přihodil. ()

AndrewNewman

Niekto sa tu snažil napodobniť Nehanebných bastardov, ale bez slušných hercov a zaujímavých postáv. V podstate mi bolo jedno kto skape, ako a prečo. Plusom boli však celkom dobre zvládnuté bojové sekvencie. ()