Na samém konci druhé světové války nechce německý dezertér už nic jiného než být doma. Místo toho se ale musí postavit esesákům, kteří pasou po ukrytém zlatém pokladu. (Netflix)

NiWi

Fajn nacistická žánrovka, která je po typicky po německu řemeslně vypiplaná, herecky sympatická a náznaky černé komedie poměrně nápaditá. Akční scény mají úroveň, je to správně ujeté a správně krvavé, zároveň ale chytré v neakčních pasážích. ()

Johnny.ARN

Sisu ako western na steroidoch. S viac 1v1 bojovkami, viac prestrelkami a viac mrtvými postavami. Tu ste si ani nestihli vybudovať nejaký vzťah k niekomu a už bol mŕtvy. A to bolo fajn. Inak je tu málo techniky, málo vojakov, prepálená minutáž a hudba, ktorá vás núti vcítiť sa do žánru, lebo scenár to tak trochu nezvláda. Dá sa to pozrieť, dá sa pri tom zabaviť, nepôsobí to až tak lacno ako podobné snímky z tohto žánru, ale druhý krát si to nepustím. Verím, že KVHáci by dokázali spraviť svojpomocne minimálne rovnako kvalitný film. Slabé 3 z 5 ()

_DAVE_

No tohle byla extra brakovka. Ne že bych k tomu tak nepřistupoval, ale bylo to povrchní ujeté sebeparodické až moc. Jakoby vůbec nevěděli co chcou natočit. Je jasné, že Tarantina a Leoneho mají tvůrci nakoukaného. Ale ke kvalitě nestačí. A Pokud by někdo chtěl válku jako videohru, zahrejte si raději “NewColossus”, ten jde s nakopáváním nácků do prdelí, bizarním humorem, akcí, ale i kvalitou filmových sekvencí mnohem dál než tehle televizní film ()

noriaki

Kdyby to točil Tarantino, kterého by to rádo připomínalo, byl by to super film. Jenže to by obsazení vypadalo jinak, efekty by nebyly tak hnusně digitální a dialogy by byly o dvě třídy nápaditější. Takhle film boduje jen krvavou akcí, ke které je potřeba se pročekat přes nechutné množství hluchých pasáží. Oceňuju že měl příběh koule, takže se mrtvolama nešetří, jenže ani to dojem úplně nezachránilo. ()

Trustme

Esesácký western, který měl na to být cool, ale zcela prosral potenciál. Budeme tedy čekat dál a doufat, že tento vzácný subžánr uchopí někdo talentovaný a klidně může zase použít krásný český exteriéry a naše zlaté ručičky. ()

Sany33

Príbeh: Nemecký oddiel SS, tesne pred koncom vojny, chce zvrátiť jej výsledok nájdením židovského pokladu. V ceste im stojí odpor jednotlivcov ako aj obyvateľov dediny. Herecké obsadenie: Valnému zhromaždeniu Netflixu muselo byť zle, keď videli to rýdzo Árijské obsadenie. Ale povedzme si úprimne prekvapilo by niekoho keby z Adolfa urobili černocha? Mňa už veru ani moc nie.  Prevedenie: Drvivá väčšina komentárov sa zhoduje s Tarantínovým rukopisom. Ja som ho teda nevidel. Akože každý kto dáva surovosť do popredia používa tento rukopis? Quentin má dokonalo vybudované dialógy a charaktery postáv a preto si môže dovoliť spratať zo scény koho chce a ako chce. Ale tu som to vôbec nebadal. Osudy hlavných hrdinov mi boli absolútne ukradnuté a pevne verím že za mesiac si už na tento film nebudem ani pamätať. Ale jedno musím uznať vizuál je veľmi lákavý a myslím že vraždenie náckov je stále v kurze. Pridaná hodnota: One man show jedného nemeckého dezertéra.  55% ()

fabecc1222

Krev a zlato se snaží tvářit jako zběsilá šílenost, ale ve výsledku za mě zůstavá dost prázdným filmem, na který rychle zapomenete. Tvůrci se film snažili promovat vesměs jako akční rezničinu, kde budou lítat hlavy každou minutu, no ale k pořádné akci dojde skoro až v polovině filmu. Vizuálně dokáže film diváka určitě uspokojit, když už ne jeho touhu po násilí a vyhřezlých vnitřnostech a dalších nechutnostech, které byste v takovém filmu možná čekali. Ano, nečekejte, že tu budete hrůzou odvracet tvář, film nepřináší z hlediska akce či násilí něco převratného či znepokojivého. I při klasické stopáži se nakonec děj v určitých částech dost vleče a vesměs je tak jasné, že celý děj by vystačil klidně tak na 60 minut a tvůrci musí natahovat pomocí rádoby romantických a rodinných linek. Když k tomu vezmeme, že tvůrci hudby zřejmě až moc poslouchali Ennia Morriconeho, což filmu dodává ještě takový nádech westernu, tak už si pak nejste jistí, jestli koukáte na německého Tarantina, parodii od Asylum či regulérní vykrádačku. ()

sskrblik

Obvykle se snažím filmy hodnotit jednotlivě. Vzhledem k tomu, že se mě nyní sešlo SISU a KREV A ZLATO prakticky pohromadě, tak jsem si chtěl udělat porovnání. První jsem si dal Krev a Zlato a docela jsem byl překvapený, že to není úplný paskvil a jako výchozí audio jsem zvolil říšské audio. Děj je docela prostý a herci se snaží, ale je působí to jako taková natáhnutá epizoda obšlehnutá / inspirovaná Hanebnými Pancharty. Nemůžu se, ale zbavit dojmu, že toto si vícekrát nepustím. ()

Jacob23

Oproti Sisu je to kupodivu akorátně přepálené a přesně tak zábavné. Náckove jsou pořádné svině a hlavní boss x B.J. Blaskowitz prostě šlapou ()

drackula

Veľmi príjemné prekvapenie z Nemecka. Teatrálny zlosyn, nesmrteľný hrdina, šialené a komické prvky, divoká akcia, dobré vedľajšie postavy, nekompromisná brutalita - skrátka krvavý špagety western zasadený do Nemecka pred koncom druhej svetovej vojny. Bavil som sa náramne. 70% Netflix ()

cpt.Lynch

Určitě baví více více první polovina než ta druhá. Většinu nejlepších scén lze vidět už v traileru. Ale tahle jízda si i díky krásné Marii Hacke zaslouží 4*. ()

kenkaku

Asi takhle nějak si Němci představují (a přejí), že to v Německu na jaře 1945 vypadalo. Zcela ne-nacističtí vesničané, dezertující vojáci (co tvrdí že jsou vrazi a s válkou skončili). Prostě trpící národ hodných lidí trpící pod vlivem SS. Na to, že to má hodinu a půl mě to celkem nudné a rozvláčné. Film prakticky využije každý moment, aby zpomalil (debaty o ničem) nebo se kochal sám sebou (vystajlované záběry). A to mě celkem rozčilovalo.  Naštěstí ne tolik, jako často zmiňované Sisu. To je o několik levelů debilnější. Na tohle se alespoň dalo regulérně dívat. Pozn.: …a protože bylo třeba plnit tabulky, je na závěr 90% amerických vojáků tmavé pleti :D. ()

Maynard.

Kousek časově od sebe dva podobně ujetý filmy, ten první je SISU a je teda vlastně o pořádnej kus ujetější, než todle. Todle je snaha udělat válečnej film, ale zvrhne se to v poměrně překombinovanou maloměstskou srágoru. Pár drsnejch záběrů, ale to celkem neva. Asi už sem v takovým věku, že mi podobnej film k uplnýmu štěstí nestačí... ()

sedm.1

Koukněme na ně, na ty naše západní sousedy, jak se už i oni dokážou tak pěkně rozdovádět. Krev a zlato je každopádně podívaná přesně dle mého gusta, tedy přímočará, nekompromisní, zábavná jízda, se sakra fajn postavami, obsazenými výraznými herci a skvělou atmosférou, která pak jen podtrhuje celkovou parádní vizuální podobu celého filmu, jenž mi opravdu neskutečně sedla, prostě těžko této podívané co vytknout. Zápletku pak sice nelze označit za kdovíjak originální, což ovšem v tomto případě pokládám za naprosto nepodstatný fakt, jelikož pro mě je daleko důležitější, že má vážně parádní spád, nabízí zvraty, disponuje emocemi, a i když v závěru nepřekvapí, tak ani to vůbec nevadí, jelikož obě ústřední postavy jsou natolik sympatické, že kdyby to nedopadlo tak, jak to dopadlo, tak by mě to pořádně nasralo :-). Zmínit pak musím samozřejmě ještě akci, o kterou tu jde v podstatě v první řadě, a i ona splnila mé požadavky ve všech směrech, tedy že je přehledná, nápaditá, krvavá, dynamická a v neposlední řadě i rozmanitá, takže tu máme osobní souboje, střílení, výbuchy, honičky, prostě výborná věc i v tomto ohledu a hlavně jí je i poměrně dost, takže označit Krev a zlato za nudnou podívanou jednoduše nelze. Zkrátka se jedná o stylový nářez, který vážně baví a pro cílové publikum může klidně představovat i kultovku. ()

borec999

Slabší odvar Sisu. Nie zlé, na Netflix si dovolím tvrdiť až nadpriemerné, ale spomínaný fínsky kúsok, ktorý som videl ako prvý mi bol štylistickým zameraním bližší a pre mňa bol preto omnoho zaujímavejší. Krv a zlato je viac určený pre mainstream a masy. Lepšie 3* a 65% ()

bruceman7

Zkraje se to jevilo jako dobře našlápnutá Tarantinovka, postupně ale ten drive vyčpěl. Asi to bylo až příliš překombinované. Původně jsem vůbec nečekal, že se jedná o německý film, navíc s českou koprodukcí. Do bošů bych vůbec neřekl, že něco s podobným tématem dají dokupy. Je to pro ně přeci stále citlivá záležitost. 6/10 ()