Unesený let

Let KA29 počas sedemhodinovej cesty z Dubaja do Londýna unesú, a Sam Nelson – úspešný korporátny vyjednávač – sa pokúsi na záchranu cestujúcich využiť svoje profesionálne schopnosti. Vyplatí sa mu risk, alebo ho zničí? (Apple TV+)

Wormboy

Hijack ponuka technicky velmi obstojne spracovany pribeh unosu jedneho lietadla. Napad je slusny, potencial znacny, avsak z obsahoveho hladiska je sedem dielov jednoducho vela. Autori su nuteni natahovat cas, predkladat do oci bijuce chujoviny, unoscovia su v podstate idioti a na motivacne pozadie, ktore by malo byt defacto hybatelom deja, sa autori na zaver uplne vykaslu, cim divakovi ukazuju jednoznacny prostrednik. A az na par momentov to nebolo ani nijako extremne zabavne, za mna sklamanie. 2,5/5* ()

Tosi

Poutavej a hbitej seriál, kterej fakt ani chvilku nenudí. Střídá klaustrofobickej chaos v letadle se šílenou tahanicí na zemi, kde se zachraňuje situace. Idris Elba táhne tenhle spletitej příběh a nemá to chudák kolikrát kvůli přehnanýmu scénáři lehký. Ale s klidem doporučuju, je to za silný čtyři pecky. ()

viperDavid

Krasojízda s úžasným Idrisem Elbou. Tohle jsem nečekal. Akční a zajímavé od začátku do konce a to v každém díle. Nikdy se člověk nenudí a kvalita je ve všech dílech stejná. Mrzí mě trošku ten konec, ale zase třeba je tu prostor pro druhou sérii a kdyby byla i když nemusí tak by mi to vůbec nevadilo. Jeden z nejpovedenějších seriálů ()

Lachtaan

Službu Apple TV+ jsem si loni v létě zapomněl po zadarmo období zrušit a aby nepřišly ušlé peníze vniveč, zkouknul jsem tam alespoň nezáživných Pět dní v nemocnici Memorial. Přitom zrovna tou dobou tam dobíhala premiéra neprávem málo promovaného thrilleru s mou velmi oblíbenou tématikou - terorismem. Hijack je totiž na poli 7 epizod neutichající přehlídka toho, jak se buduje nejen napětí, ale i fakt funkční cliffhangery a jak se dá pracovat i s minimem prostoru tak, aby divák nedokázal odtrhnout oči od obrazovky. Mouchy se tu najdou, není jich poskrovnu, ale odpouštím s velkým klidem na duši, protože takhle rychle jsem nějakou minisérii zase nějaký čas nesjel. [viděno na Apple TV+] ()

rowdys

Idris si to viditeľne užíva, no dej je s každou epizódou deravejší ako vzdušný priestor Rumunska. Nevidí sa často, že britský scenár trpí americkými tropes a znásobuje to ešte i prevažne nesympatickým obsadením. Ako-tak atmosféru to má možno vtedy, keď si to pustíte na skrátenie času počas interkontinentálneho letu, ale inak je to po nádejnom rozbehu nemastné a neslané ako lietadlová strava. ()

ywo666

Za mna priemer. Hlavne dej lietadle je taky slabsi. Viac ma bavilo co sa dialo na zemi. Idris Elba ma moc nenadchol. Viac by som si ho uzil ako badassa co likviduje jedneho unoscu za druhym. Takto len mudruje a taktizuje. Ale natocene je to solidne, odsypa to. Len niekedy ma to proste sralo. 3* ()

Nuach odpad!

Naprosto nezvládnuté. Totálně ztracených 7 hod. Normálně dělají z diváka debila. Začátek dobrý a člověk chce věřit, a postupem času blbější a blbější. Bohužel naprosto neuchopená i ta titulní postava. ()

kenkaku

Ovocná TV zase jednou vydala tabulkovou frašku, díky které se cítím provinile, že také nežiju v etnicky smíšeném partnerství (protože v každém seriálu je to standard). Stevardi hrají všemi barvami, pohlavími (a určitě minimálně jeden neví jaké má), v kopitu sedí pilot a pilotka… pohled do letadla hraje všemi barvami tak morbidně, že na to určitě měli zasedací pořádek, aby to vypadalo “rovnoměrně”. To co mi také hlava nebrala, je co budou řešit (nějaké) 5,5 hodiny. A přitom už od první epizody “něco smrdí”. Drobnosti nedávají smysl (výstřel v letadle bez následků?). Vůbec se neřeší příčina únosu. Zhruba v polovině přijde vycpávková natahovaná nuda (božínku - papírek… šišinku - řekni sýr… proč?). Pak se provalí ta trapárna s municí a další “drama” (kdy supervyjednavač měl najednou asi výduť). Pak najednou má výduť policajt co hlídá bábu, prostě každé pozitivum dostane facan jako kráva. Každá epizoda má něco (a kéž by jen jednou). A poslední epizoda mě vyloženě rozčilovala. Tam těch idiocií bylo víc než v celém seriálu dohromady. ()

sedlo03

Velmi slušné provedení žánrovky v čele s Idrisem. Bohužel scénaristicky to mírně pokulhává, a přestože většinou nejsem žádný puntičkář ohledně jak moc reálné něco ve filmu/TV je, tady se toho ke konci pro mě nahromadilo až příliš. ()

bozka10

Za poslednú veľmi dlhú dobu bezkonkurenčne najlepší seriál.Diváka napína jak strunu od začiatku do konca.Je to inteligentné, napínavé, nečakané zvraty, vynikajúci Elba, ostatné herecké osadenstvo je na parádu.Posledné minúty letu som nedýchal.Toto bol luxus. . ()

M.E.K.Y

Velmi dobrá minisérie, pro diváka s atraktivním dějem, natočeným v hutné atmosféře a napětí, sem tam se slušnou akcí a s nevyzpytatelným zakončením. Já jsem veskrze spokojený. Občas to sice nabídlo nudu nebo nelogické věci a chování, ale jen malinko, protože to má rozumnou stopáž a není to zbytečně natahované a jede to neustále kupředu. One man show Idris Elba a ten to svým charismatem v pohodě utáhne. ()

warrenur

Velmi svizna akcna drama, ktora vie budovat napatie, ale k zaveru sklzava k typickemu klise, natahovaniu a ano, v tom navale emocii, straca logiku. Kazdopadne unoscovia, ale hlavne Idris, hraju pomerne uveritelne charaktery, a tak je velmi jednoduche nechat sa vtiahnut do deja. Slusny kratas, ktoreho zaverecny diel mi vsak prisiel prilis genericky a predvidatelny, akoby dosli napady. Odporucam. Nadpriemer. 65% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD