Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (viac)

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry. Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá je síce pôvodne chameleón, ale to je vlastne jedno, pretože sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce. (CinemArt SK)

Spiker01

Nemůžu říct, že by čtvrtý díl byl objektivně slabší než předchozí trilogie, jelikož si jí jen sotva pamatuji, ačkoliv jsem byl na trojce také v kině; nicméně jsem měl vlastně po celou dobu neochvějný pocit, že jsem na to už zkrátka starej, ač původní série mě trefila vlastně v tom správném věku. Animace je akurátní, obsazení super (ačkoliv v Čr není moc šancí vidět v originále, proto jsem před lety absolvoval projekci ve Slovanském domě), ale fakt mě štvalo, že každá scéna končí pouze humorem a nikdy nenabere pořádného dramatického efektu. Což by ty kvalitní animáky tzv pro celou rodinu dělat měly a například ty Sandlerovy (Hotel Transylvánie, Leo) mě baví stále. Třeba za pár let s dětmi. ()

MrHlad

Po zjišťuje, že jeho dny plné rvaček končí, protože se bude muset stát duchovním mistrem. Spolu s mladou zlodějkou se tedy rozhodne vydat na poslední dobrodružství, ale netuší, že proti němu bude stát protivnice, která by mohla být nad jeho síly. Kung Fu Panda 4 je neurážející animovaná akce, sérii však nikam neposouvá. Na jednu stranu dostaneme fajn bitky i hláškujícího hlavního hrdinu, vedle toho ale také minimum nových nápadů a povážlivě chybí spousta starých známých. Na lehce nadprůměrný animák to stačí, ale jestli může tahle série nabídnout i něco víc, tím už si úplně jistý nejsem. ()

T2

║Rozpočet $85miliónov║ Tržby USA $133,237,000║ Tržby Celosvetovo $268,180,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne niečo po dlhej dobe čo je úderné a zábavné. Panda nesklamala ani po štvrtý krát. DreamWorks stále vedia namiešať dobrú animáciu a zábavnosť. /videl v kine: 70%/ ()

Algernons

Kung Fu Panda 4 není příšerná, ale je neuvěřitelně nedopečená, nevýrazná, nesourodá a hlavně nudná. Celý to jede, tak nějak na půl plynu a nic tu člověka vyloženě neodpálí. Přičemž to nejvíce jde shrnout slovy promarněný potenciál. Po hledájící nástupce, zatím co se vypořádává s rolí duchovního vůdce a je konfrontován chameleonem, jenž bere podobu starých záporáků. Konfrontace se zločineckým podsvětím, které se musí stát jeho spojenci a i doslovný návrat starých záporáků. To vše zní na papíře naprosto famózně, ale v samotném filmu je to vše nevyužitý. Animačně i scénáristicky působí čtvrtý díl série strašně uspěchaně, jakoby vzali producenti první verzi scénáři a bez úprav ji nechali naanimovat během roku. Film tak postrádá větší sílu, poselství, hlubší postavy a hlavně atmosféru z opravdu živého světa. Velké zklamání. ()

Skejpr

I na počtvrté naprosto neomylně. Panda i nadále ždíme maximum z možností současné animace (při zachování stylizace nasazené v prvním díle), perfektně si hraje s žánrovými stereotypy a klišé, opět sází vydatného záporáka a drží trend, že je s každým dílem trochu jiná. Nestagnuje, vyvíjí se, roste s diváky. Moje asi nejoblíbenější animovaná franšíza. Viděno v dabingu (dítě), nemůžu se dočkat originálu. ()

filmfanouch

Navazovat na tak kvalitní animovanou trilogii jako je Kung Fu Panda není procházka růžovým sadem, Mike Mitchell a spol. to přesto zvládají. Čtvrtá Kung fu Panda díky tomu svým předchůdcům nedělá ostudu, nový záporák vedle svých předchůdců prohrává se ctí a především se tu představuje jeden z potencionálních tahounů budoucnosti série, který zvládá bez problémů obstát. Především tu ovšem dochází opět k nějakému charakternímu vývoji titulního hrdiny, devízou celé série nadále zůstává fakt, že je vždy zápletka filmu pro hlavního hrdinu nějak osobní a více a více vyvíjí jeho osobnost. Po nejspíš nadále zůstane neohrabanou pandou, přesto v téhle formě nezvládne ani jeho čtvrté celovečerní dobrodružství nikterak urazit, především proto, že je tu po vzoru původní trilogie dost vyspělejších motivů, které sledování pro dospělejšího diváka dělají dost možná zajímavější, než pro dětskou cílovku. Na několik zábavných momentů se ostatně snadno vzpomíná i pár hodin po projekci. V kontextu kvalit předchozí trilogie je to pořád tak trochu pohra, nicméně pořád v mnoha ohledech více nežli důstojná… ()

silentname

Viem pochopiť, prečo si "Kung Fu Panda 4" odnáša nižšie hodnotenie, než jeho predchodcovia, no i tak si myslím, že jeho silné momentky opäť bude treba vyzdvihnúť. Stále platí, že Jack black je úžasný ako Po. Stále platí, že Dustin Hoffman ako Majster Shifu a jeho nálady ma bavia. A tiež stále platí, že animácie sú nádherné a film vyzerá skutočne úchvatne. Príbehovo to ale Dreamworks teraz spracovali trochu predvídateľnejšie a dá sa skoro jednoznačne skonštatovať, že odpoveď na dôležitú otázku "Koho si Po vyberie za nového dračieho bojovníka" je jasná v momente, ako tú postavu stretnete. Niet o tom žiadnych pochýb. No treba uznať, že Awkwafina si našla ďalšiu rolu, kam zapadla úplne perfektne. Mám pocit, že takto sa stane asi za chvíľu mojou obľúbenou herečkou, lebo spôsob ako prináša postavy k životu je vždy radosť vidieť. Jej hlas je dobrý, jej fóry majú dobré načasovanie a vie svoje role predať s absolútnou grandiózou. Čo sa zloducha týka, tak tým je prvýkrát ženská postava a volá sa Chameleón. Obdivujem jej schopnosti a spôsob ako manipuluje druhých, no jej motivácie a výsledný súboj nakoniec až tak zaujímavé nie sú. V podstate tu bude další súboj, ktorý má veľmi predvídateľné vyvrcholenie, ktoré sme videli miliónkrát. Najlepšie momentky v závere však prichádzajú až po súboji, kedy sa Po dočká uznania a rešpektu od postavy, od ktorej by som to nikdy neočakával. A pôsobilo to skutočne skvele. Humor je stále dobrý. Najlepším elementom sú ale vnútorné hlasy Majstra Shifu, ktoré má Po vo svojej hlave. Tam príde niekoľko vynikajúcich scénok. Hlavná myšlienka dobrá a film má stále aj niekoľko príjemných prekvapení. Mňa to úprimne bavilo a nebránil by som sa tomu znovu. Podobne ako tretí film má čo ponúknuť a tie dobré momentky stoja za to. Hodnotenie: A- ()

Stanislaus

Po osmi letech se na scénu opět vrací otylý, nenažraný a nemotorný Dračí bojovník Po - a soon-to-be duchovní vůdce Údolí klidu - a čelí doposud možná nejvíce diabolickému protivníkovi, mnohotvárné Chameleonce. Čvrtý Kung Fu Panda nijak neohromí, ale ani neurazí a nabízí v podstatě další veskrze přímočaré dobrodružství bez větších překvápek a nároků na diváka. Měl jsem pocit, že tvůrci nevyužili (doslova) mnohovrstevnatého potenciálu Chameleonky a šlo jim jen o efektní podívanou - chválím však dobře zvolený dabing (Vanda Konečná) a věřím, že originál s hlasem Violy Davis má též hodně do sebe. Závěrečná konfrontace mi přišla poněkud odbytá, jako by si tvůrci najednou vzpomněli na to, že jim hoří deadline na odevzdání výsledného filmu a potřebovali to co nejrychleji zaříznout. V kině film sice vyloženě nenudí, nicméně pár dní po projekci si na něj už člověk moc nevzpomene. ()

TheEvilTwin

Měl jsem strach, že 4. díl se kvalitativně nebude chytat na předchozí kousky, ale nakonec jsem se bavil příjemně! Určitě jde znát, že kouzlo "nové série" z prvního dílu už vyprchalo a že tím svým příjemným humorem se obecně dnešní pohádky nemohou rovnat těm z doby před 15 lety, ale pro mě překvapivě jsem se tady nasmál celkem dost a ty 2 nebo 3 highlighty si divák ve filmu najde a bude se k nim vracet. Jinak nám zmizí staré postavy a naopak přibude jedna nová, takže za mě spokojenost a záporák Chameleonka, která umí měnit podoby, je taky skvělá a její proměny byly v závěrečné rvačce velmi šikovně využity. Rozhodně nic světoborného, ale pro děti jde určitě o fajn kousek a i my dospělí asi budeme mírně nadprůměrně spokojeni. ()

Lexonka97

Po opětovném zhlédnutí třetí pandy, která mě tehdy úplně nebavila a jednalo se za mě o veliký skluz dolů musím recenzi úplně překopat a začít nanovo. Z fleku můžu říct, že čtvrtý díl této spěšné série byl za mě očividným, ale odvážným krokem. Dost jsem se bál, že bude zaostávat minimálně za prvními dvěma díly, což se bohužel i naplnilo. Oproti původní trilogii čtvrtý díl nemá to pandí srdíčko. Při sledování jsem i přes určitě epické momenty nezažíval to, co u předchozích dílů. Není zde tolik památných momentů, hlášek nebo soubojů. Čtvrtá panda prostě něco postrádá. Humor je chvílemi průměrnější, dialogy typu vše, co se děje, vysvětlíme otravné. Když ale přimhouřím oči a vezmu v potaz právě zaměření na mladší publiku, stejně jako u trojky jde o minimálně fajn animák s nápaditým vizuálem. Chemii mezi postavami stále je, zábava v podobě různých narážek nechybí. Ale film prostě a jednoduše postrádá samotnou důležitost, pocit, že jde o hodně. Absence pětky také moc nepotěší a i když jsou nové postavy minimálně fajn, s předchozí trilogií se to nedá srovnávat. Ale co vlastně samotný záporák? Ten je jedno veliké mínus. Její origin je zatím asi ten nejnudnější ze série, motivace klišé jako prase a vyústění ve finále mdlé. Finále celkově působí dosti urychleně, nezadostiůčině a jako dělané na poslední chvíli. A to neskutečně zamrzí. Kung-Fu Panda bývala jednou z nejkvalitnějších značek v animačním světě. Šlo o neskutečný tahoun Dreamworksu a jestli se studio hodlá ke značce chovat takto, tak Poův příběh už nikdy nedostane šanci k vykoupení. ()

oveckaoa

Asi nejslabší díl každý předchozí  díl pandy měl zajímavého záporáka s motivací Tai Lang měl motivaci na  Si Fua Lord Shen chtěl zabít Poa a Kai na Oogwaye  co má tenhle díl ? Nic prostě chameleonka chtěla umět kung fu a někdo jí řekl , že je na  to malá ona se naštvala stala se zlou nějak ovládla město a rozhodla se získat tu Poovu hůl , aby vysála sílu ze všech postav v duchovní říši (to, že v tomhle díle bojují podělaní králíci dokonce i pásovec se vůbec neřeší) . 3/4 filmu je v normálním módu jen se v někoho promění , aby se na konci díky té holi dostala k síle všech z té duchovní říše. Pokud se  těšíte na předchozí záporáky zklamu Vás Lord Shen tam má tak minutu a ani nepromluví Kai to samé a Tai Lang má v podstatě vše co je v trailerech nic více nic méně. I konec záporačky je nudný porazí ji jedním chvatem  a pak si ji odnesou do duchovní říše (jak to funguje, když je živá se nedozvíme ani to nikdo nevysvětlí). Jo a jinak zuřivá pětka se objeví až na konci s titulky a nikdo tam ani nepromluví.  Co chválím je nová postava Zhen ta to drží na průměru   pokud by byl další díl vyloženě jen o ní bral bych ho přijde mě zajímavější postava než Po. 40 procent ()

ondraondra

Oproti předchozím dílům o dost banálnější, předvídatelnější a hlavně zbytečnější. Souboje jsou sice pořád super a nemůžu říct, že bych trpěl, ale jako celek je to tak trochu na hovno. ()

Jaro.Krafcik

Nebudem sa tu rozpisovať, rýchle kino jedno z najrychlejšich fakt to zbehlo rýchlo. Ale tak keď človeka niečo baví ide to rýchlejšie. A cca 5 min sme do kina meškali. Ale pointa neunikla. Rozbehlo sa to asi po 10tich min a poriadne vtiahlo do deja. Rovnako dobré ako staré pandy. Nerozumiem prečo to má tak slabé recenzie. Samozrejme chýbala zúriva 5ka, no tvorcovia prišli na niečo nové. Odporúčam kino, hlavne tie deti boli nejako ticho a bavilo ich. Aj hudba od Zimmera tradične skvelá. S takou dunou sa ale žiadny animovaný film porovnávať nedá. Jedine že by mala svoj vlastný animák. Takto by aj kung fu mohla skončiť. Nech to nie je ako ostatné nekonečné filmové série. 5* ()

Koda

Já bych tomu řekl - Promarněná šance. Chameleonka měla dovršit ságu tím nejdelším a nejdrsnějším způsobem, jaký dosavadně měla... plný emocí a hlavně větší hrátky s duchami, nicméně ta finální bitva byla dle mého názoru hrozně rychlá. Mrzelo mě, že jsem neměl ten pocit, že jsem si mohl vzpomenout na něco hezkého z prvního dílu, něco na co bych mohl být pyšný z původních dílů. Určitě bych ocenil takové to jak tomu říkám pelíškovské zpříjemnění u srdce, kde se postava uvidí s postavou, obejmou se, pobrečí si, uvědomí si, že sága epicky končí. To samé u soundtracků, nic jsem z toho necítil. Konec byl takový... abych nespoileroval, no tradiční. Každopádně film jako takový plynul jako hodinky. Bylo super vidět zkamarádění chytré lištičky, respektive nástupkyně dračího bojovníka, celkem zajímavé bitky, hlavně v krčmě a honičky ve městě jak za Indiana Jonese. Nicméně mi tam bohužel chyběla ta nostalgie z jedničky... a to je ta pětka, která se tam objevila fakt jen zřídka. Vtipné momenty tam sice byly, ale bohužel hrozně málo. Je to škoda, ale základ tam byl, to znamená, že jsem se v průběhu filmu vůbec nenudil. ()

FilmysMartym

Jako rodinný animák asi fajn, ale nevidím v tom žádnou přidanou hodnotu, kterou předešlé díly měly a humor oproti nim ve 4. Pandě taktéž zaostával.. ()

iXtr3m3

Ďaleko ďaleko lepšie ako Wish, kung fu panda vie stále zabaviť, nový dračí bojovník potešil, malo to vtip, malo to akciu, peknú výpravu, čo viac si priať od niečoho, čo nemá na Pixar, ale na druhú stranu je ďaleko pred sterilnou koprodukčnou či priamo len európskou konkurenciou? ()

Frantisek.Fu

Po se vrátil počtvrté a opět sází divokou zábavnou jízdu, která oproti předchozím dílům jede takřka bez zastavení. I když jsem se bavil, tak mi přišel snímek místy svým humore hloupý až nucený a zároveň působil dosti levně, už jen tím, že se kromě závěrečných titulků za celou dobu neobjeví Pět Postrachů a ani jejich dabéři. Popravdě jestli tímto způsobem bude vypadat i pátý díl, tak měla tahle značka zůstat u ledu. 6/10 ()

H4ku11

Posledné pandie dobrodružstvo pred odchodom do dôchodku už naozaj strácalo dych prvej časti, takže snáď aspoň takto už naozaj koniec koncov. ()

Muel

| DreamWorks Animation | Tu sa vytralita všetka tá magickosť a hravosť, ktoré mali prvé 2 filmy, možno aj tretí. Kung Fu Panda 4 je už iba pre deti a to som zástanca animákov pre dospelých, ale toto dospelého človeka unudí k smrti. Teda aspoň mňa. Nie je tu nič, čoho by som sa chytil a pochválil, chameleónka ma absolútne nezaujala a až na pár zaujímavých scén, za ktoré aj tak môže Zimmer, si ma tento film ničím nezískal. A úprimne ma to od srdca fakt mrzí. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 | ()