Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

Kelly2502

Tretí najlepší film Johna Carpentera, ktorý si lacné efekty vynahradzuje skvelou atmosférou a soundtrackom, ktorý dokáže dokonale vyplniť obrazové majstrovstvo tohto pána režiséra. O to viac sa cení v dnešnej dobe keď väčšina mainstreamových režisérov využíva hudbu ako driving force scény (ehm Tarantino, ehm Nolan a ehm ďalší). Carpenter dokáže pomocou pár tónov navodiť pocity, aké by v dnešnej dobe nedokázal ani celý orchester a pre mňa je najlepší režisér čo do práce s rozpočtom. Halloween, Mlha, Útek z NY, Christine a vlastne asi každý film, ktorý kedy natočil (s výnimkou Veci) dokázal z minima vyťažiť maximum a nevýhody v rozpočte ešte aj na také veci ako je osvetlenie dokázal využiť vo svoj prospech a tam, kde by väčšina režisérov potrebovala na natočenie niečoho zaujímavého milióny dolárov si Carpenter dokázal so všetkými vytrieť riť. ***** ()

Dr. Wolfenstein

Vůbec nechápu to vysoký hodnocení. Pustil jsem si Vládce temnot v rámci osobního doplňování hororového vzdělání a připoměl jsem si, že škola byla taky občas zatracená nuda. Jediné proč jsem nešel s hodnocení ještě níž, je asi fakt, že se mi líbila hudba, u které mi přišlo líto, že nebyla použita v něčem lepším. ()

Han22

Film plný rozporů. Když jsem Vládce temnot viděl prvně někde v pubertě, byla to pro mě nepředstavitelná nuda a blbost. O pár let později jsem byl nadšen a dal tomu 5*. Teď je to tak napůl. Carpenter našel výborný nápad o Antichristovi, který v tekuté podobě přežívá 2 tisíce let v kostele. Je tu perfektní temná atmosféra s některými úžasnými jednotlivostmi (dav "zombí" před kostelem, sen, závěrečná pointa). Na druhou stranu postavy jsou nesympatické a tupé jak v teen slasherech, nevadí jim že jich půlka zmizlo. A celý film působí zkrátka nudně, čemuž nepomáhají zejména mizerné herecké výkony, uspávací hlavní hudební motiv nebo ošuntělá výprava a efekty. Ponechávám 4* s tím, že za pár let to budu třeba zas vidět jinak. ()

borec999

Carpenterove klasiky si poctivo dobieham a Vládcu temnôt radím k jeho slabším kúskom. Hudba je síce výborná ako vlastne u Caprentera vždy, no prvá polka sa vlečie, postavy sa chovajú debilne, sú hrané poväčšine neznámymi a nie najlepšími hercami, je ich zbytočne veľa a navyše sa o nich nedozvedáme takmer nič, keďže dej sa sústredí len na tajomnú zelenú Satanovu kvapalinu. Mysterióznosť a záhadnosť okolo nej sa buduje postupne, pomaly a fungovať začína až v druhej polovici, pričom záverečných cca 20 minút je už regulérne dobrých a záverečný dojem trochu vylepší. No aj tak to po viacerých stránkach (a hlavne po hororovej) bolo na Carpentera akési vlažné. 55% ()

Hanys_

2x jsem se lekl, až jsem nadskočil, ale jinak žádná sláva. Upřímně si myslím, že tady Carpenter režisér dal na frak Carpenterovi scénáristovi, protože ten film je chvílemi (??záměrně??) plný blbých dialogů i neskutečně "zábavných" scén. Atmosféra je sice i díky těm psycho hudebním motivům hodně solidní a konec se mi taky docela líbil, ale co z toho... Asi není náhoda, že tenhle film není zrovna nejznámějším Carpenterem. 5.5/10 ()

Sancty

Ďalší klenot, ktorý ani dnes, po zhruba dvadsiatich rokoch nestratil nič zo svojej pútavosti. Sedel som pritisnutý v kresle po celý čas rovnako ako vtedy, keď som ešte nevedel načo všetko ho mám a zízal so zaklapnutou čeľusťou na obrazovku. Dokonale budovaná atmosféra, démonická hudba, pár podarených ľakačiek, znepokojujúci záver. Proste Johny ako ho mám rád. ()

F.W.Colqhoun

Carpenter jako archetyp amerického tvůrce. Ve schopnosti mísit / střídat vynikající s pitomým nemá mezi předními filmaři konkurenci. Napadá Vás někdo, kdo by mohl rozeklát kvalitativní propast jako je mezí Věc a Útěk z LA? Vládce temnot je symptomatický a navíc se mu daří fascinující kousek - rozdíl nastolit v rámci jednoho díla. Zajímavý námět, minimalistická hudba, hutná atmosféra, skupina dynamických osobností zavřených v kostele, laické odkazy ke kvantové fyzice. Na druhé straně krysí xicht Alice Coopera, blonďatá paruka převtělení ďáblova syna, deriváty z The Thing jako třeba plivání nakažlivého sémě. O kníru a ultimátní osmdesátkové úchylnosti hlavního představitele nemluvě. Dokonalé, napůl. ()

Bouřňák

90% Nechci se opakovat - super stupňovana děsivá atmosféra, výborná volba hudebního doprovodu. Až na jednu blbou a trapnou pasáž je to super horor. ()

Radim

Příšerná kravina, pro mě prakticky nekoukatelná. Spousta logických děr je střídána vyloženými nesmysly. I pokud odhlédnu od doby vzniku, režie a střih se prostě nepovedly. Plusem je jen hudba a jakáž takáž atmosféra. ()

Haymar

Typický Carpenter, tak jak ho máme rádi. Jestli byla ta zelená sračka ve filmu esencí samotného Satana, pak je Prince of darkness esencí atmosféry hororu! Velkou skvrnou na jinak parádním dílku, je nešťastný výběr postav a neuvěřitelně debilní dialogy! ()

asanakis

V životě mi neběhal mráz po zádech tak jako u tohoto filmu. Naprosto perfektní atmosféra tvořená ještě lepší hudbou ve spojení se zajímavým pojetím, tvoří z tohoto díla 102 minut mrazu! No a ten luxusní závěr.... ()

TERRORDROME

Odnož satanského hororu nemám v láske ale vládca temnôt je výnimka. Diabolská rotujúca polievka, chrobáky, bezdomovci, temné posolstvo z apokalyptickej budúcnosti prostredníctvom opakujúceho sa snu a zrkadlo slúžiace na vstup kopytnatej beštie do nášho sveta. Mihne sa tu aj Alice Cooper, ktorý prepichne svoju obeť rámom od bicykla. Metafyzické debaty sú trocha neprehľadné, ale vnáša to do žánru trocha originality. Atmosféra je pôsobivá a nepríjemná, čo je samozrejme dobre a nechýba ani nejaký ten masaker s nakazenými jedincami. Klasické dielo z klasického Carpenterovho obdobia. ()

ClimbVibe

Dobrá mysteriózní hudba a kamera. Příliš dlouhý úvod než se něco stane. Lekačky, které moc nefungují. Neuspokojivý děj a nepříliš sympatické postavy. ()

Delaney

Místy dost lacinné scény, ale konec? ten perfektní konec? zrcadlo? sen? sakra už jenom ten konec stojí za to abych na to koukal, ikdyž mi to přijde jako nejhorší z jeho trilogie apokalypsy... ()

Reverger

Svět hororu se hodně za léta změnil, a o dost. Nebál bych se říct, že spíš k horšímu a tak s klidným srdcem, můžu jen říct, že jsem rád, že jsem se raději obrátil na léta předchozí a objevil tento snímek. Ničím kýčovitý, nijak zvlášť nechutný, nepřekypující krví a vyhřezlými vnitřnostmi, není ani tupý a plný debilních řečí. Horor podle mě s větší dávkou rozumu, dobrých hereckých výkonů, skvělé hudby a hlavně, a to je u toho nejdůležitější, strachu... ()

Jayem

1* za soundtrack. Film sám osebe je otrasná nuda a asi 10 krát som si musel pustiť poslednú polhodinu, kedže som pri nej 9 krát zaspal. ()