Vládca temnôt

• Česko Vládce temnot (viac)

Kněz Loomis objeví ve sklepě opuštěného kostela v Los Angeles nádobu obsahující podivnou zelenou kapalinu. Profesor Birack, přizvaný k objasnění této záhady, zjistí, že tekutina je esencí samotného Satana, který se připravuje na ovládnutí celého světa. (oficiálny text distribútora)

Pitryx

Tak já nevím. Viděl jsem to před dvaceti lety, tehdy mne zajímaly jen efekty a tak jsem si říkal, že jsem film prostě nepobral. Zkusil jsem to nyní znova, kdy se na fimy dívám jinak, ale zase to nějak nevyšlo. Místo zombií jinak nakažení lidi, zbytečně natahovaný závěr, triků a masek velmi poskrovnu. Jako plus tedy přičtu hudbu, i když asi nemusela hrát skoro celý film a těch pár efektíků. Herci?? Mne zaujal jen Alice Cooper. Potřetí už tento film opravdu ne, a je mi fuk, zda to natočila režisérská jednička nebo někdo z vesnického divadla. 201503269427/9725 ()

mark9th

Quite unique. To me, much better choice than most of the "evil spirit/possession" horrors these days. Has very slow buildup, but pretty shocking and creepy scenes with surprising ending. 7/10 ()

sinom

vsetci tu vynasaju do neba skvely hudobny doprovod,ale pre mna bol prave on najvacsou slabinou tohto inak velmi zaujimaveho snimku. Neviem,na mna posobi tento druh hudby dost rusivo,to uz mi viac vyhovuje Goblinovsky "nářez" Argentovych filmov. Ale koniec stoji naozaj za to,SPOILER:ony obycajne zabery rucnou kamerou snimanej snovej buducnosti ma vystrasili teda dokonale...aj tak najlepsie co kedy Carpenter natocil,je jeho prispevok k serialu Masters of horror - Cigarette burns...must see!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

heavy66

Klasická "carpenterovka", kdy je skupina lidí ohrožována neznámým zlem, s nemožností úniku. Doprovázeno geniální hudbou, která je poznávacím znamením Carpenterových filmů. Výborná, absolutně temná atmosféra, pomalé tempo, uměřené triky i masky, Alice Cooper velmi přesvědčivý v úloze satanského houmlese, a nedobrý konec - dohromady pro mě zlatý fond ! Ach, Otče, tak snad příště! ()

akcul

Rukopis Johna Carpentera mi nesedí asi celkově, takže ani tady nebudu jásat. Ano hudba je dobrá, atmosféra taky ujde, ale nemůžu si pomoct, místy mi to přišlo především úsměvné. Když ne situace, tak ty super hadry z 80. let. Vše zachrání gradace napětí v závěru, ale přesto průměr. ()

honzic

Pro mne je tento film zklamáním, nejasný scénář, malé návaznosti děje a nevyrovnané herecké výkony s nepříliš adekvátní kamerou a jednotvárným zvukem, navíc málo hororové scény i hůře pochopitelné jevy, které nejsou ani trochu záhadné. Hodnocení: 35 % ()

opox

Film, po kterém jsem se chvíli bál i usnout s obavami, co se mi bude zdát. Pomalý začátek s postupným vytvářením atmosféry, která nakonec až nečekaně dost zhoustla, a není k tomu zapotřebí žádné velké akce ani litry krve či velké množství lekaček. Zkrátka perfektní atmosferický horor s výborným hudebním doprovodem, další lahůdka v režii mistra Carpentera, jehož rukopis je zde zcela jasně patrný. ()

Kennedy_R

Strašidelné a na svou dobu kvalitně natočené. Film se mi moc líbí i dnes. Carpenter dokáže vykouzlit správnou atmosféru. Alice Cooper jako vůdce satanových služebníků nemá chybu. ()

Max Q.

Začátek skvělý, prostředek nic moc a úplný závěr taky dobrý. Já vím, že se postavy mají chovat nelogicky, ale vocaď pocaď. Kdyby byla déle napínána úvodní linie věda + náboženství, filmu by to rozhodně přidalo. ()

elanista1

Už som si myslel, že žiadny strach sa nedostaví, ale posledných 15 minút je celkom dobrých. Hudba slušná, ale nezastaví sa ani na minútu a to nie je dobré. Čakal som kvalitný, nervydrásajúci satanský horor, ale o Vládcovi temnôt to nemôžem povedať, preto som z toho mierne sklamaný. ()

Nikolas__

Famózní soundtrack. Na druhou stranu (výborně natočená) úmorná nuda. Postavy příšerné, a prostě to je celé takové... mdlé... Podobně jako Šílenství je to občas nechtěně k smíchu, a prostě mě to nebavilo. Carpenterovy horory mě až na výjimky opravdu míjí účinkem, každopádně Prince of Darkness má na rozdíl od Šílenství alespoň jakési filmařské kvality a není celou dobu dementní a směšný. ()

E.T.Martin

Vládce temnot je podle mého Carpenterovým majstrštykem, který například slavou Věc předhání minimálně o jednu koňskou délku. Od začátku buduje Carpenter dusnou, postupně stále více houstnoucí atmosféru, která graduje v hrůzyplné finále. Velkou roli přitom hraje vynikající hudba, na jejímž skládání se podílel sám mistr Carpenter. Syrové tóny pomáhají diváka stahovat do stále větší temnoty, která pohlcuje jednu za druhou také filmové postavy. Jeden z nejvydařenějších hororů osmdesátých let. ()

Snooper

Parádní záležitost. Postavy se sice místy chovají, jako by měly zatmění mysli, ale příběh, rámovaný "kulervoucím" hudebním doprovodem, dodává filmu potřebnou šťávu. Škoda karikatury orientálního profesora Victora Wonga, který sem zabloudil z Velkých nesnází v Malé Číně, protože jeho přehrávání ředí kvalitně hutnou atmosféru. ()

Sentinel

O stupínek slabší než Věc, i tak ale vynikající horor, jenž je povedeným skloubením depresivní (přesto výborné) hudby a tísnivé atmosféry strachu. Zase se bojíme neznámého a i v tomto případě to Carpenterovi vyšlo. ()

Ondrew

Fajnovy filmik, ktory si cloveka omota okolo prsta vdaka tazivej atmosfere, ktorou je Prince of Darkness presiaknuty. Rovnako dobre funguje hudba. Carpenter sa proste prejavil viac nez slusne. Zasluzenych 85%. ()