Niektoré pravdy konečne vyjdú najavo a zdá sa, že Juliettin osud je spečatený. (Apple TV+)

T2

Konečne to pri posledných dieloch nabralo trochu viac grádov a niekam sa to čiastočne aj pohlo ale tým pádom sa vynorilo aj viac otázok. Takže treba očakávať druhú sériu kam sa to ďalej vyvinie. /70%/ ()

darkrobyk

Už před titulková scéna nenechá diváka nadechnout. No a pak přijde masakr, kdy si člověk uvědomí, že ne vždy je výhodou znát knižní předlohu. A také to množství fňukalů u prvních dílů mě utvrdilo, že jsem ve výhodě, když jsem sérii nečetl. Na jednu stranu tomu rozumím, na druhou si často uvědomuji, že film by se neměl striktně držet předlohy, jelikož tím nenechá žádný prostor pro znalce knihy. A upřímně, žádnou knihu nelze zfilmovat tak, jak je napsaná. Může vzniknout jen dobrý nebo špatný film, vždy ale bude jiný. Já kdysi podobně fňukal u Pána prstenů...ale je to zkrátka zbytečné. Jsem zvědav na druhou sérii. ()

Omnibus

Letí, letí, letí... patra počítá… scenáristy hračka, bude rozbitá?“ Nebojte, milé děti, nebude. Šerifka má natrénováno. Minule sebou jebnula z deseti metrů na beton a nic, ani boule. Dnes sletěla odpadkovou šachtou, volným pádem až na dno. Hrozná prda! Silo se otřáslo v základech, třídiči se málem posrali leknutím a já začal shánět pytel na mrtvoly a smeták s lopatkou na krvavé cucky. Pak se prach rozptýlil a... Což nás vede k zamyšlení nad svéprávností scenáristy a k ŠACHETNÍMU OKÉNKU: [][] Jaké následky má pád z 36 patra? A) Lidské puzzle, zábava pro patologa min. na týden. B) Nasranou šerifku, jen s malinko vyraženým dechem a zlomeným nehtem na malíčku. C) Nasraného Omnibuse, rvoucího si vlasy na debilitou scenáristy. [][] Správně je za B), ale doma to nezkoušejte! V závěru naše nesmrtelná Gumídka prozřela a já s ní. Ona zahodila hadr a já se jí omluvil za mé minulé remcání kvůli ptákům. Až na tu nerozbitnou šerifku jinak slušně uzavřená série. Čtyři metry izolační pásky odmotávám. Té kvalitnější, samozřejmě. ()

Anderton

Finále prvej série malo doklepnúť to, čo sme videli a čo sme tušili, že sa stane a že sa aj potvrdí. Niečo z toho sa stalo, ale samotný záver skutočne prekvapil a kto nečítal predlohu, asi bol vážne prekvapený. Rovnako aj ja a tým pádom sa nesmelo prikláňam k vyššiemu hodnoteniu. Finále trvá iba trištvrte hodinku, čo je určite len a len dobre, pretože seriál je tak či tak trochu zbytočne naťahovaný. ()

Frajer42

Vynikající závěrečná epizoda s potenciálem pořádně namotivovat ke zhlédnutí další série. Závěr se více než povedl a vnesl spoustu otázek a možných vysvětlení toho, o co tady vlastně kurva jde. Záhada lepicích pásek a obleku byla více než průhledná již pěkných pár epizod. I přes jistou předvídatelnost děje se však tvůrcům skvěle daří pracovat s atmosférou a napětím.  [83 %] ()

AllShallFall

V celku povedené a zajímavé rozuzlení. Věci jsou pak tedy nakonec trošku jinak, než by si ne jeden divák myslel. Ale zase na stranu druhou, něco podobného se dalo čekat. Silo není jediné. Dobře tedy. Ale co se tedy stalo venku? Jsme vůbec na Zemi? Uvidíme co druhá série přinese. ()

Lenka.Vilka

Ten konec je hořkosladkej? Proč? Protože jenom ukazuje, že jedinec je celýmu světu totálně u prdele. A přestože když se vám to podaří, a zjistíte, že možná mu prdele nejste, zjistíte, že je tady spousta dalších světů, které mají svoje vlastní mikrosystém, kterým jste stejně u prdele jako jejich vlastní součástky. Smutný ale pravdivý. ()

Martrix

I když to mohlo podle mých komentů působit, že neprojevuji dostatek nadšení, je to jinak. Silo je dost dobrý seriál, aby snesl i nejpřísnější kritéria velkého sci-fi fandy a kinofila. Ostatně odpovídají tomu i počty hvězd, které jsem jednotlivým epám připlácnul. Tím oceňuji, že vše dává smysl, že to drží pohromadě a funguje. A to až do poslední minuty celé řady. Vlastně mnohem víc, než to. Poslední minuty této epizody byly vynikající. Přesto si nejsem jistý, jestli je nutná další řada. Tu jednu velkou nezodpovězenou otázku, bych klidně nechal pro fantazii diváků. ()

kenkaku

Ach jo… proč ta vrcholně debilní scéna v odpadní šachtě? Proč 3/4 epizody o ničem (nic nového)? Proč opět nekonečná oblékací scéna? Co oceňuji, je že konečně se provalilo to co bylo naznačeno už na začátku (ptáci letí pokaždé ve stejné formaci… probliknutí obrazu… prohnutí mrtvolou manželky šerifa)  a na to se muselo čekat deset epizod? ()

warrenur

Ked sa nad dejom v tejto casti, trosku, po zaverecnom prekvapeni zamyslime, cela uvodna zapletka a akcia, ktora viedla s "zobrazeniu" bola prakticky zbytocna. :)  Zvlast, ked vam sefino povie: "What you have just SEEN, you will UNSEE!" :) Cakal som, ze v tomto momente sa nieco zvrtne. A ono nic. :) Skutocne veci sa deju az v samotnom zavere, kedy si lameme hlavu nad tym...v com je particka od zasob "SUPPLY", taka dobra. Po "vypusteni na cistenie" mi vrtala v hlave myslienka, co "videli", ked "cistili"? Ze?! Zeby len proste presvedcenie? Predvidal som sice zvrat v casti s peknuckou krajinkou, ale tvrocovia ma prekvapili obrazom v poslednych sekundach. V zapati zacali davat zmysel aj niektore "dogmy a pravidla PAKTU". Velmi slusny zaver epizody a zaroven celej serie, ktora vo vseobecnosti urcite pritiahne divakov k tej nasledujucej. 80% ()

LaaN93

⚠️ Spoiler ⚠️ Juliette sa stala prvou osobou v histórii Sila, ktorá neupratovala zvonku. Juliette na znak protestu odhodila látku pred obrazovku a obyvatelia vnútri boli šokovaní, keď to videli. ⚪️ Martha nikdy nedokázala pochopiť, prečo ľudia z IT oddelenia používali také vyhrievacie pásky nižšej kvality. Až donedávna ju nenapadlo, že to pravdepodobne robili naschvál, pretože chceli, aby ľudia, ktorí odchádzali, zomreli. Martha požiadala Carlu, ktorá pracuje v divízii zásobovania, aby použila tepelnú pásku, ktorú malo mechanické oddelenie, a nie tie, ktoré im poskytlo IT, a Carla s tým súhlasila. Táto tepelná páska sa stala rozdielom medzi životom a smrťou. Bernard a Sims očakávali, že rovnako ako ostatní, aj Juliette zomrie po niekoľkých krokoch, no boli prekvapení, keď sa tak nestalo. Juliette videla pásku pripevnenú na jej zápästí a vtedy si uvedomila, že Marthine špekulácie boli správne a že to bola páska, ktorá spôsobila, že toxický vzduch prenikol dovnútra obleku a nakoniec zabil ľudí. ⚪️ Bernard si uvedomil, že sú na pokraji vzbury, a tak opustil scénu a vošiel do serverovne. Dvere otvoril pomocou kľúča pripevneného k tomu istému krúžku, na ktorom bolo napísané číslo 18. Domnievam sa, že keď Bernard vošiel do serverovne v takom zhone, pravdepodobne preto, že chcel svojim náprotivkom v iných silách oznámiť, že z ich priestorov úspešne utiekla žena. Bernard vedel, že musí byť pripravený na nevyhnutné, pretože existuje pravdepodobnosť, že ľudia spoznajú, že celý ich život nie je ničím iným ako štátom podporovaným klamstvom, a vedel, že odhalenie nedopadne dobre. ⚪️ V sezóne 2, sa dozvieme, čo sa stalo Juliette a či sa jej podarilo získať nejakú pomoc alebo nie. Verím, že Juliette sa opäť vráti na Silo 18 a prezradí ostatným, ako ich celé roky oblboval štát. Celý ich život bol veľkým klamstvom a Juliette, keď vedela, ako nainštalovali kamery v každej štvrti, si uvedomila, že rebeli za celé tie roky nikdy nemali šancu, pretože režim o nich vedel každý detail. 5/5***** ()

Občasník

Sakra, ostatní venku umřeli na nedostatek kyslíku nebo jed v báglu a co Julie? Celá první sérka fakt dobrá a Rebecca to hraje krásně, těším se na S02 :-)) ()