Silo - Season 1

(séria)

warrenur

Po dlhsej dobe opat velmi kvalitne spracovane sci-fi-cko, hoci v nevyraznych priestoroch a v uzavretej komunite ludi. Charaktery su verne, pravidla fungovanie taktiez, do toho par "anomalii", ktore dodavaju mysteriozno a atmosferu, v ktorej divak hada a spekuluje. Tahunkou serialu je rozhodne postava, ktoru odusevnene hra, vynikajuca Rebecca Ferguson. Napriek par hluchym miestam, ci nelogicnostiam, ktore si pozorny a kriticky divak musi vsimnut, pribeh stale drzi pokope. Zaverecny diel sice v uvode "nabaiti", ale samotny zaver prekvapi tym, co vacsina nepredpokladala. Mne sa potvrdila len jedna z podstatnych domnienok o sile a "obraze". Zaverecny, cca polminutovy, obraz vsak rozhodne stal za to a urcite pritiahne aspon 85% divakov aj k dalsej serii. Odporucam. 85% ()

scroochy

3,5* // Dobrej začátek i konec, ale prostřední epizody byly docela vata, kdy postavy řešily podle mě nedůležitý a nezajímavý věci. Knížku jsem četl, ale vůbec si ji nepamatuju, takže nemám problém s případným odkloněním od předlohy, ale přišlo mi, že ve většině epizod docela promarňovali potenciál tématu. Snad bude druhá série lepší. ()

Padme_Anakin

Knižní předlohu neznám, nečetla jsem, tedy ničím neovlivněná přijala jsem tuto vizi postapokalyptické budoucnosti lidstva tak, jak mi ji tvůrci naservírovali a valím si to na příjemné filmové vlně.. Silo je zcela pochopitelně bezpečné místo pod zemí, pokud držíte hubu a krok, na nic se neptáte a hlavně ctíte všechna  pravidla Dohody.. No a jakmile se objeví někdo, kdo se moc ptá a strká nos do věcí, do kterých mu prý nic není, nastává den čištění.. Příběh pěkně odsýpal, místy i v hutném napětí, herecký ansámbl sympatický, vizuál podmanivý a hudební podmaz zajímavý, tedy u mě spokojenost.. ()

Lacike

Už dávno ma nejaký seriál tak silno nepohltil od prvých sekúnd ako Silo. Mal som pri sledovaní podobné pocity ako z prvých sérií seriálu Lost. Na jednej strane som cítil ako ma scenáristi vodia za nos a nie všetko má tip ťop logické vysvetlenie. Ale má to tak skvelú atmosféru a je to tak dokonale zrežírované, že som sa za ten nos nechal ťahať s radosťou. Konečne som sa dočkal postapo seriálu v ktorom je nielen zaujímavá východzia premisa, ale na rozdiel od napríklad seriálu Snowpiercer, tu sú aj skvelé postavy. Ani jedna ma nesrala tým, že by zrazu urobila nejakú nezmyselnú hlúposť. Získali si ma jak kladné na čele s famóznou Rebeccou Fergusonovou tak aj nepríjemný zloduch Common. Plus nechýba množstvo prekvapení na obidvoch stranách. Jedným z nich je nekompromisný prístup k redukcii postáv. Skoro, čo diel, to odchod nejakej zaujímavej postavy. Až mi bolo ľúto, že sa niektoré zdržali tak krátko. Fascinujúce bolo aj spoznávať ako celé to Silo s 10000 obyvateľmi funguje. Jak jeho technická stránka, tak sociologická. V rámci TV tvorby je to celkom uveriteľné. Finále prvej série nám uzatvorí viacero línií, ktoré nám načrtli a zároveň nám položí šokujúce ďalšie otázky. Už aby tu bola ďalšia séria, neviem sa dočkať. Snáď si seriál udrží úroveň. Zatiaľ je to za absolútne spokojných 10/10. ()

kenkaku

Další nafouknutá bublina ovocné TV. Série v prvních dvou epizodách povalí pointu, sdělí spoustu informací a… tím to vlastně končí. Zbytek série se děj věnuje úplně něčemu jinému a se sdělenými informacemi nijak nepracuje (ani do samotného závěru). Cca 5 minut poslední epizody prakticky jen potvrdí to co všímavý divák zjistil už dávno a to je celé. Tedy po deseti epizodách se nedozvíme zhola nic, hlavně že v každé epizodě se děje spousta vedlejších dramat (podrobně u jednotlivých epizod) ()

• Pokud by Julie (Rebecca Ferguson) stříkala vodu na rozžhavený poklop o několika set stupních, tak by se ve skutečnosti popálila o vodu padající na ni zpět. V nádraži by se poté voda uvařila. (Dvorik)