Silo

• USA Silo

V zničenej a toxickej budúcnosti žijú tisíce ľudí v obrovskom sile hlboko pod zemou. Po tom, čo jeho šerif poruší základné pravidlo a obyvatelia záhadne umierajú, začne strojníčka Juliette odhaľovať šokujúce tajomstvá a pravdu o sile. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (12)

Silo (2023)

První řada: *** Další nafouknutá bublina ovocné TV. Série v prvních dvou epizodách povalí pointu, sdělí spoustu informací a… tím to vlastně končí. Zbytek série se děj věnuje úplně něčemu jinému a se sdělenými informacemi nijak nepracuje (ani do samotného závěru). Cca 5 minut poslední epizody prakticky jen potvrdí to co všímavý divák zjistil už dávno a to je celé. Tedy po deseti epizodách se nedozvíme zhola nic, hlavně že v každé epizodě se děje spousta vedlejších dramat. Druhá řada: TBD ()

Season 1 (2023) (S01)

Další nafouknutá bublina ovocné TV. Série v prvních dvou epizodách povalí pointu, sdělí spoustu informací a… tím to vlastně končí. Zbytek série se děj věnuje úplně něčemu jinému a se sdělenými informacemi nijak nepracuje (ani do samotného závěru). Cca 5 minut poslední epizody prakticky jen potvrdí to co všímavý divák zjistil už dávno a to je celé. Tedy po deseti epizodách se nedozvíme zhola nic, hlavně že v každé epizodě se děje spousta vedlejších dramat (podrobně u jednotlivých epizod) ()

Deň slobody (2023) (S01E01)

Jako fakt už ne. Neproběhly ani titulky a už mi seriál hnul žluči (několikrát). 1) kecy typu “nevíme proč, nevíme kdo, nevíme nic” jen naznačují neochotou přijít s něčím kreativním. 2) opět je mi vnucován špatný pocit, že nežiju ve smíšeném páru (prostě nejsem normální, protože nemám doma černošku). 3) to tedy přišlo před koncem… jako nikoho nenapadlo si hned venku sundat helmu? Pokud jsem si jist bullshitem, tak skafandr snad nepotřebuji ne? No a samozřejmě. Drama všude. Výstup ven na 5 minut a nejpomalejší dveře na světě. ()

Holstonova voľba (2023) (S01E02)

Nebýt (opět dalšího retardovaně natočeného výstupu na 5 minut) a faktu, že totálně podělali pointu (stačí sledovat mrtvolu manželky + fakt s přilbou), tak má konečně epizoda nápad a atmosféru. Navíc dokonale pracuje s informacemi z minula a to se mi líbí. ()

Stroje (2023) (S01E03)

Sice zdržovací epizoda, ale něco se tam alespoň děje. Dost mě ale hnulo žlučí to “probliknutí”, které je v rozporu s tím co bylo minule… také povinná diverzita (jakmile je někde skupinka, má každý své místo (aby to bylo hezky rozmanitý) a na závěr ta komedie s nekompetentníma machanikama… že jim to už dávno nebouchlo :) ()

Pravda (2023) (S01E04)

Neskutečně zbytečná vycpávková epizoda plná fňukání a flashbacků, bez kterých by se děj v klidu obešel. Evidentně moc peněz. ()

Údržbárov chlapec (2023) (S01E05)

Tak se nám nějak to sci-fi vytratilo a prakticky se akorát řeší úmrtí (kterých je už celkem dost). Rozhodně to není směr kam se mi líbí, že se to ubírá. Nicméně to alespoň není výhradně o žvanění (viz idiotský a zbytečný monolog plešouna). ()

Relikvia (2023) (S01E06)

Prakticky zbytečnější než tahle epizoda jsou flashbacky v ní. Nevyřeší se tu nic. Nezodpoví se taky nic. Jediné co má hodnotu je poslední minuta. ()

Strážcovia ohňa (2023) (S01E07)

Většina děje je neskutečně otravná a zbytečná. Pak dojde na bábu a děj dostane náhle obrátky. Na mě bohužel pozdě. ()

Hanna (2023) (S01E08)

No tak konečně se svině odkopala (tušil jsem to od smrti starostky). Osobně mě na celé seriálu rozčiluje, že se na začátku něco rozjeli a pak nabrala série úplně jiný směr a ignoruje se to. To samé ty neustálé náznaky (všude v sílu jsou staré monitory s vakuovou obrazovkou, ale “šmíráci” mají LCD) něčeho na pozadí, které se nerozvíjí. Jako celkek mě seriál štve. Jako epizoda ale funguje (alespoň se nežvaní ale něco se děje). ()

Útek (2023) (S01E09)

Ty díry scénáře mě vyloženě serou. Jako kde jakej čičmunda má doma “zrcadlo”, ale zástupce šerifa s tajemstvím jak stodola ne? A celou epizodu hrozné drama okolo zjištění něčeho co divák už dávno ví? Vážně tenhle scénář psal idiot. ()

Povrch (2023) (S01E10)

Ach jo… proč ta vrcholně debilní scéna v odpadní šachtě? Proč 3/4 epizody o ničem (nic nového)? Proč opět nekonečná oblékací scéna? Co oceňuji, je že konečně se provalilo to co bylo naznačeno už na začátku (ptáci letí pokaždé ve stejné formaci… probliknutí obrazu… prohnutí mrtvolou manželky šerifa)  a na to se muselo čekat deset epizod? ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD