Starostka Jahnsová sa pri hľadaní nového šerifa dostane do konfliktu s Bernardom. Juliette uzavrie dohodu, aby zaistila fungovanie generátora. (Apple TV+)

Anderton

Čo tam po tom, napínavé to je, ale aj tak mám dojem, že táto akcia sa dala v podstate úplne vynechať a odbiť jednou vetou. Alebo naopak, mohla byť rozdelená na dve časti a mohlo ísť o finále. Napínavé to síce je, ale keďže ide o tretiu epizódu, tak skrátka aj tak viete, že hlavná postava nezomrie. S týmto ťahom prišli tvorcovia už v prvej epizóde a je jasné, že Rebeccy sa nebudú chcieť zbaviť. ()

Lenka.Vilka

Ok, první dva díly byly propojený celek, ale tohle? To byl úplně jiný level! Kvůli opravě generátoru je třeba ho na chvíli vypnout. Když to bude Jules dovoleno, bude teda dělat toho šerifa. Ale ta důležitější věc je jinde. Čeho se mají lidé bát víc podle toho, kdo jsou? Že se nepodaří generátor potom náhodit a všichni umřou? Nebo se nepodaří generátor potom nahodit a neumře nikdo? Stále skvělé tajemné a bravurně zahrané. Ta setina vteřiny během nahození proudu? Ok! Nejvtipnější na tom je to, že právě tenhle díl by šel klidně napasovat do deseti minut nebo tři minut vyprávění. Tak proč jsem u toho byla napnutá jako kšandy a jinak bych to nechtěla? Bravo  :) ()

Ronkar

Další kvalitní episoda, ačkoli jde tentokrát spíš o set-up (seznámení s novými charaktery a wordbuilding) pro budoucí dění. Co se týče mystery, nikam dál se prakticky neposuneme. Ale nevadilo mi to. Episoda je totiž napínavá, dobře vystavěná a se silnou tečkou. U scény s generátorem sice krapet pokulhává logika, ale kašlu na to. Natočené je to skvěle a tvůrcům se daří prodat akčnější pasáže dobře. Rebecca Ferguson ve své roli válí. Hrozně se mi líbí soundtrack. Fakt povedený. PS: Kupí se tu nešvar několika nelogičností, které musí tvůrci vysvětlit, jinak to nebude dávat moc smysl. 1.) Proč není v Silu výtah? 2.) Proč nezkusí vyrobit lepší oblek, aby lidé venku vydrželi déle než pár minut? apd. Úvítám i výmluvy typu, že Soudní si prostě hlídá lidi uvnitř, chtějí je mít oddělené a neorganizované atd. Ale nějak to vysvětlit musí. ()

Bossi123

POZOR, MALÉ SPOILERY! Tento díl mi přišel zatím nejlepší. A to především díky více napjatým scénám. Herecké výkony byly také dobré, ukázalo se, že většina herců hraje skutečně přesvědčivě (až na pár výjimek, jako např. vedoucí IT oddělení). Začínají se také vyhrožovat vztahy mezi starostkou a soudním/IT oddělením. Vychází také najevo velká láska mezi Marnesem a starostkou. Jako zajímavá mi přišla scéna, kdy došlo k tzv. "probliknutí", jak to nazval warrenur, která se v knize neobjevila, kdy mnoho lidí vidělo na zlomek vteřiny svět venku jako krásné místo se spoustou zelené a modrou oblohou. Můžeme se tedy dohadovat, zda se jednalo pouze o chybu nebo zda to bylo záměrně a v tom případě, kdo za tím stal? ()

Omnibus

Odstavit, ulomit, svařit... divákův mozek vařit!“ V kilometr hlubokém Silu bez výtahu je členství v KČT [Klub červích turistů, pozn. aut.] povinné. Už i starostka získala odznáček Sto jarních podzemních kilometrů. Podaří se jí vyléčit (krvavé!) puchýře? Stihne ještě jmenovat nového šerifa v sukni? Oprava, v montérkách. A kdy přestane rejpal Omnibus klást nemístné otázky? Například jak mají v projektanty zanedbaném a chudém PODZEMNÍM Silu (ani na primitivní MHD pro papaláše se nevzmohli) vyřešenou otázku žinantní, tedy záchody a kanalizaci?! A ne že mi nějaký chytrák napíše, že přece normálně, samospádem :-)). STROJNÍ OKÉNKO: [][] Maintenance manager zajištuje odstávku a opravu generátoru následovně: 1) Zaúkoluje nejzkušenější údržbářku. 2) K ruce jí dá nemlich toho pučmidráta, kterého včera profackovala, neb riziková manažerská rozhodnutí jsou v seriálu vítána. 3) Neustálým pokřikováním „Makejte, makejte!“ znervózňuje podřízené i diváky a udržuje tak všeobecnou paniku. Pak klidně přihlíží, jak Juliette přeruší opravy, slaní, zaleze do díry, drží tam hadici a příhodně se i topí (fobie z vody vs. hrdinství, to se bude líbit), místo aby k hadici poslal někoho z čumilů, poflakujících se okolo s rukama v kapsách a nepostradatelnou Juliette nahnal zpátky, opravovat generátor! [][] Chudák vedoucí údržby, scenárista a dramaturg z něho udělali pěkného blbce. Začínám se bát, jaké další zhůvěřilosti na mě na spirále schodiště a v mozkových závitech tvůrců seriálu ještě číhají. ()

• Pokud by Julie (Rebecca Ferguson) stříkala vodu na rozžhavený poklop o několika set stupních, tak by se ve skutečnosti popálila o vodu padající na ni zpět. V nádraži by se poté voda uvařila. (Dvorik)