Starostka Jahnsová sa pri hľadaní nového šerifa dostane do konfliktu s Bernardom. Juliette uzavrie dohodu, aby zaistila fungovanie generátora. (Apple TV+)

Anderton

Čo tam po tom, napínavé to je, ale aj tak mám dojem, že táto akcia sa dala v podstate úplne vynechať a odbiť jednou vetou. Alebo naopak, mohla byť rozdelená na dve časti a mohlo ísť o finále. Napínavé to síce je, ale keďže ide o tretiu epizódu, tak skrátka aj tak viete, že hlavná postava nezomrie. S týmto ťahom prišli tvorcovia už v prvej epizóde a je jasné, že Rebeccy sa nebudú chcieť zbaviť. ()

Omnibus

Odstavit, ulomit, svařit... divákův mozek vařit!“ V kilometr hlubokém Silu bez výtahu je členství v KČT [Klub červích turistů, pozn. aut.] povinné. Už i starostka získala odznáček Sto jarních podzemních kilometrů. Podaří se jí vyléčit (krvavé!) puchýře? Stihne ještě jmenovat nového šerifa v sukni? Oprava, v montérkách. A kdy přestane rejpal Omnibus klást nemístné otázky? Například jak mají v projektanty zanedbaném a chudém PODZEMNÍM Silu (ani na primitivní MHD pro papaláše se nevzmohli) vyřešenou otázku žinantní, tedy záchody a kanalizaci?! A ne že mi nějaký chytrák napíše, že přece normálně, samospádem :-)). STROJNÍ OKÉNKO: [][] Maintenance manager zajištuje odstávku a opravu generátoru následovně: 1) Zaúkoluje nejzkušenější údržbářku. 2) K ruce jí dá nemlich toho pučmidráta, kterého včera profackovala, neb riziková manažerská rozhodnutí jsou v seriálu vítána. 3) Neustálým pokřikováním „Makejte, makejte!“ znervózňuje podřízené i diváky a udržuje tak všeobecnou paniku. Pak klidně přihlíží, jak Juliette přeruší opravy, slaní, zaleze do díry, drží tam hadici a příhodně se i topí (fobie z vody vs. hrdinství, to se bude líbit), místo aby k hadici poslal někoho z čumilů, poflakujících se okolo s rukama v kapsách a nepostradatelnou Juliette nahnal zpátky, opravovat generátor! [][] Chudák vedoucí údržby, scenárista a dramaturg z něho udělali pěkného blbce. Začínám se bát, jaké další zhůvěřilosti na mě na spirále schodiště a v mozkových závitech tvůrců seriálu ještě číhají. ()

Frajer42

Spoilery! První epizoda našlapaná napětím. Oprava generátoru byla super. Jen bych, jakožto nejlepší uživatel této databáze, měl návrh na malou změnu. Probliknutí skutečné venkovní krajiny by mělo mnohem větší efekt na diváky, kdyby pravdu zbytečně tvůrci neodhalili v rámci výletu černouška. To probliknutí bylo totiž zcela kule rvoucí. Nechybělo ani trošku podzemní gerontí romantiky a další vražda, která zřejmě děj poněkud více rozvíří. Tim Robbins zatím vypadá jako vynikající záporák. [75 %] ()

honajz2

No a je to tady... Přišlo to rychleji než jsem čekal, ale co se dá dělat. Ale vezmu to jinak - v minulém díle byl nalezen neznámý tajemný předmět (ruční kamera) a automaticky jsem čekal, že se okolo něj bude točit další díl, když má stopáž přes hodinu. A víte co? Samozřejmě že netočí! Místo toho se tu celou hodinu opravuje generátor, samozřejmě co nejakčněji a se spoustou entusiasmu, aby to působilo epicky a nikdo nepoznal, že je to jen nudná a zbytečná vata. A jelikož by to oprava generátoru i v tomhle podání na tu hodinu opravdu nedotáhla, nechybí tu samozřejmě nějaké ty klišé vztahy a zvraty, třeba když hlavní hrdinka málem umře, ale nakonec ji tým jen tak tak zachrání a má to happy end. Snad jediné, co mi tu přijde zajímavé a neotřelé, je fakt, že v každé epizodě umře jedna důležitá postava. To jsem fakt ještě nikde neviděl a líbí se mi to, jen tu těch důležitých postav už moc nezbývá, takže buď se tu budou s každým dalším dílem kumulovat nové a nové, nebo se to ubere originální cestou, která může i nemusí dopadnout dobře. Rád bych řekl, že uvidím, ale jestli i další epizody budou takové, tak k tomu asi ani nedojde... 2* ()

Lenka.Vilka

Ok, první dva díly byly propojený celek, ale tohle? To byl úplně jiný level! Kvůli opravě generátoru je třeba ho na chvíli vypnout. Když to bude Jules dovoleno, bude teda dělat toho šerifa. Ale ta důležitější věc je jinde. Čeho se mají lidé bát víc podle toho, kdo jsou? Že se nepodaří generátor potom náhodit a všichni umřou? Nebo se nepodaří generátor potom nahodit a neumře nikdo? Stále skvělé tajemné a bravurně zahrané. Ta setina vteřiny během nahození proudu? Ok! Nejvtipnější na tom je to, že právě tenhle díl by šel klidně napasovat do deseti minut nebo tři minut vyprávění. Tak proč jsem u toho byla napnutá jako kšandy a jinak bych to nechtěla? Bravo  :) ()

Martrix

Drrrramatické momenty při opravě generátoru, společně s náznaky nekompromisní zlovůle, která drží Silo pod palcem. I když se z toho nejspíš vyklube trochu naivní podobenství s dnešní dobou lží a manipulace a s bigbrotherovskou touhou megahlavounů ovládat ovce, dívá se na to velmi dobře. Pro klaustrofobiky stejně obohacující zážitek, jako exkurze do konzerváren, pro sardinky. ()

rowdys

V tejto epizóde som sa dozvedel, že kryt pre 10 tisíc ľudí nemá plne redundantný generátor pre prípad disaster recovery, ani trojsmerný odklonný ventil na pretlakovú ochranu, ktorú má aj môj 20-eurový moka kávovar. O akom sofistikovanom sci-fi tu všetci hovoríte? ()

kenkaku

Sice zdržovací epizoda, ale něco se tam alespoň děje. Dost mě ale hnulo žlučí to “probliknutí”, které je v rozporu s tím co bylo minule… také povinná diverzita (jakmile je někde skupinka, má každý své místo (aby to bylo hezky rozmanitý) a na závěr ta komedie s nekompetentníma machanikama… že jim to už dávno nebouchlo :) ()

MIMI.kry

Fakt strašně zábavný, dívat se skoro hodinu na to jak superrhrdinka, která zaručeně musí přežít, opravuje rozbité silo. Je to epizoda o ničem. Co mi to jako mělo dát? Dám šanci ještě jednomu dílu, zatím plochý a naivní, navíc plné technických nesmyslů. ()

LachtanShows

Rebeccu Ferguson dost můžu už od časů, kdy se začala prokousávat na výsluní světového filmu a udělení hlavní role ve vysokorozpočtovém seriálu bylo dobrým tahem, jak ji ještě víc zviditelnit, ačkoli ji fanoušci MI nebo Duny už budou znát velmi dobře. ()

warrenur

Velmi dobre vystavana epizoda. Od pomaleho rozjazdu a postavenia sa celom neznamemu, cez 'PREBLIKNUTIE', ktore videlo mnoho oci, a zrejme neostane tajomstvom dlho, az po skvelu napinavu dramu opravy generatora. Toto je jedna z najdolezitejsich veci, ktoru od filmov cakam. Budovanie a potom fungovanie ATMOSFERY. Ta ma totiz vplyv na divakov a ich vtiahnutie do deja. Maloktori tvorcovia to dokazu. Toto je ten pripad. Velmi slusne, kusok od pathviezdia. 85% ()

Bossi123

POZOR, MALÉ SPOILERY! Tento díl mi přišel zatím nejlepší. A to především díky více napjatým scénám. Herecké výkony byly také dobré, ukázalo se, že většina herců hraje skutečně přesvědčivě (až na pár výjimek, jako např. vedoucí IT oddělení). Začínají se také vyhrožovat vztahy mezi starostkou a soudním/IT oddělením. Vychází také najevo velká láska mezi Marnesem a starostkou. Jako zajímavá mi přišla scéna, kdy došlo k tzv. "probliknutí", jak to nazval warrenur, která se v knize neobjevila, kdy mnoho lidí vidělo na zlomek vteřiny svět venku jako krásné místo se spoustou zelené a modrou oblohou. Můžeme se tedy dohadovat, zda se jednalo pouze o chybu nebo zda to bylo záměrně a v tom případě, kdo za tím stal? ()