Silo - Season 1

(séria)

kenkaku

Další nafouknutá bublina ovocné TV. Série v prvních dvou epizodách povalí pointu, sdělí spoustu informací a… tím to vlastně končí. Zbytek série se děj věnuje úplně něčemu jinému a se sdělenými informacemi nijak nepracuje (ani do samotného závěru). Cca 5 minut poslední epizody prakticky jen potvrdí to co všímavý divák zjistil už dávno a to je celé. Tedy po deseti epizodách se nedozvíme zhola nic, hlavně že v každé epizodě se děje spousta vedlejších dramat (podrobně u jednotlivých epizod) ()

Spiker01

Dlouho mi trvalo, než jsem se konečně prokousal i druhou polovinou, což bylo způsobeno nejen neochotou prodlužování předplatného, ale také jistou natahovatelností seriálu v jednom Silu a před oznámením druhé série jsem počítal spíše s minisérií a že se ven podíváme třeba po třech dílech. Ovšem druhá polovina mi to vynahradila, i když jsme přišli o pár zajímavých postav (třeba ještě některé uvidíme) a nevím jak to popsat, ale Rebecca Ferguson tu má úplně jinou auru než třeba v MI nebo Duně a nějak jsem se s ní moc nedokázal zžít. Ovšem samozřejmě jsem rád, že tu hraje stále ona. Jen teď musím doufat, že se do začátku druhé a dalších sérií nedozvím nějaké pikantnosti z knih. ()

sochoking

Silo mi sadlo ako sviňa! Namakaná atmosféra, premakaný príbeh, úvodná znelka ppči... Síce mi v priemere, po hodnotení každej jednotlivej časti, vyšli "iba" štyri hviezdičky, čo som sám teda čumel, celkovo však tomu udeľujem bez zaváhania plnú paľbu. Na každú jednotlivú epizodu som bol nažhavený a nemohol som sa jej dočkať tak, ako sa už nemôžem dočkať netrpezlivo druhej sezony. V 2024!!! Oni ma chcú asi zabiť... ()

Anderton

Myslím že už dlhšie tu nebolo podobné sci-fi, počas takmer celej stopáže odohrávajúce sa v interiéroch jednej stavby v neznámej dobe a na neznámom mieste. Nekonkrétnu odpoveď môže dať posledná scéna prvej série, ale aj tak divák nie je omnoho múdrejší. Kombinácia dystópie "se vším všudy", len bez tmavých exteriérov a filmu noir nemusí sadnúť každému, ale domnievam sa, že znalosť predlohy nie je rozhodujúcim prvkom v hodnotení u väčšiny divákov. Cítiť, že stopáž by sa dala skrátiť a je otázne, či by prvá séria nebola lepšia ako trochu dlhší celovečerák a tým pádom aj celé adaptované dielo ako filmová trilógia. Ale máme tu seriál a tak hodnotím ten. Štyri hviezdy sú trochu nadhodnotené, ťahajú "to" (napríklad trochu riedky dej) hore áčkoví herci, všadeprítomné mysteriózno a slušná atmosféra. 70% ()

leila22

Čo keď to, čo vidíme, nie je skutočné? Dobrých sci-fi nie je až tak veľa. Silo sa ale vydarilo perfektne a pokiaľ ste nečítali knižný bestseller, budete v napätí po celý čas. A ak si myslíte, že ste celú záhadu už dávno rozlúštili, možno je to celé úplne inak. Temný vizuál, Rebecca Ferguson hrajúca ako o život a jedno podzemné silo, v ktorom sa musíte podriadiť zvláštnym nariadeniam spoločenstva. Apple TV+ to s tými seriálmi vie. Čas na čistenie! ()

Lacike

Už dávno ma nejaký seriál tak silno nepohltil od prvých sekúnd ako Silo. Mal som pri sledovaní podobné pocity ako z prvých sérií seriálu Lost. Na jednej strane som cítil ako ma scenáristi vodia za nos a nie všetko má tip ťop logické vysvetlenie. Ale má to tak skvelú atmosféru a je to tak dokonale zrežírované, že som sa za ten nos nechal ťahať s radosťou. Konečne som sa dočkal postapo seriálu v ktorom je nielen zaujímavá východzia premisa, ale na rozdiel od napríklad seriálu Snowpiercer, tu sú aj skvelé postavy. Ani jedna ma nesrala tým, že by zrazu urobila nejakú nezmyselnú hlúposť. Získali si ma jak kladné na čele s famóznou Rebeccou Fergusonovou tak aj nepríjemný zloduch Common. Plus nechýba množstvo prekvapení na obidvoch stranách. Jedným z nich je nekompromisný prístup k redukcii postáv. Skoro, čo diel, to odchod nejakej zaujímavej postavy. Až mi bolo ľúto, že sa niektoré zdržali tak krátko. Fascinujúce bolo aj spoznávať ako celé to Silo s 10000 obyvateľmi funguje. Jak jeho technická stránka, tak sociologická. V rámci TV tvorby je to celkom uveriteľné. Finále prvej série nám uzatvorí viacero línií, ktoré nám načrtli a zároveň nám položí šokujúce ďalšie otázky. Už aby tu bola ďalšia séria, neviem sa dočkať. Snáď si seriál udrží úroveň. Zatiaľ je to za absolútne spokojných 10/10. ()

Padme_Anakin

Knižní předlohu neznám, nečetla jsem, tedy ničím neovlivněná přijala jsem tuto vizi postapokalyptické budoucnosti lidstva tak, jak mi ji tvůrci naservírovali a valím si to na příjemné filmové vlně.. Silo je zcela pochopitelně bezpečné místo pod zemí, pokud držíte hubu a krok, na nic se neptáte a hlavně ctíte všechna  pravidla Dohody.. No a jakmile se objeví někdo, kdo se moc ptá a strká nos do věcí, do kterých mu prý nic není, nastává den čištění.. Příběh pěkně odsýpal, místy i v hutném napětí, herecký ansámbl sympatický, vizuál podmanivý a hudební podmaz zajímavý, tedy u mě spokojenost.. ()

scroochy

3,5* // Dobrej začátek i konec, ale prostřední epizody byly docela vata, kdy postavy řešily podle mě nedůležitý a nezajímavý věci. Knížku jsem četl, ale vůbec si ji nepamatuju, takže nemám problém s případným odkloněním od předlohy, ale přišlo mi, že ve většině epizod docela promarňovali potenciál tématu. Snad bude druhá série lepší. ()

M.i.k.e

velmi dobré podzemní postapo. Silo sice operuje se základními klišé a od začátku je divákovi jasné, že ne všechno je takové jak se zdá (stejně jako se dá dopředu tušit kdo bude největší zmetek), ale operuje s nimi natolik dobře, že zvládá držet atmosféru a napětí solidně vysoko. Knížku neznám, takže neposoudím jak moc se série odchyluje, ale až na pár drobných nelogičností sem nenašel nic co by tu vyloženě vadilo/bilo do očí a taková Rebecca Ferguson je castingová trefa do černého.  Závěr úplně nepřekvapil, protože od začátku to byla jedna z několika možností vývoje, ovšem otevřel dveře dokořán a připravil půdu pro další řadu. Nemít toho tolik nepřečteného, tak bych si knížky s chutí pořídil. Třeba na ně v budoucnu někdy dojde. Teď každopádně co nejdřív druhou sérii...80% ()

Lenka.Vilka

První série se moc povedla a je neskutečný divácký zážitek. Nejenom kvůli scénáři a provedení všeho, ale zároveň kvůli té metafoře našeho světa. Nepíšu to moc často, ale...bylo to skvělý od začátku do konce. Jenom...bude druhá série. Je mi jasný, že si jí užiju. Ale víte co bych si užila úplně stejně? Jeden záběr navíc, střih, závěrečné titulky, jdeme domů, napořád a moje divácká představivost. I tak se ale na pokračování moc těším :) ()

Soweek

Dlouho se nikomu nepovedlo udělat sci-fi post apo seriál či film, který by měl takový tah na bránu jako Silo. Už od prvního dílu seriál chytí a nepustí a vydrží až do konce. Ano, je to 10 dílů, takže občasná výplň se tu taky najde, ale rozhodně jí je méně, než třeba v nedávném Last of Us a tento seriál ji zrovna vůbec nepotřeboval, protože obsahu měla hra až po strop. Konec jsem bohužel očekával, protože kniha je koncipována jinak a pointa je v ní vyzrazena už během prvních kapitol, ale seriál si jde vlastní vyprávěcí cestou, která je pro filmové zpracování mnohem lepší. ()

Nethar

Tak uvidíme, jestli se nám z toho časem nestane nějaká vysloveně Young Adult dystopická postapokalyptika nebo co, ale zatím je to dobré téma, výborná atmosféra, fajn herci, na druhou sérii se těším. ()

TheSpearCZ

Takhle kvalitní Sci-Fi postapo jsme tu hodně dlouho neměli, začátek se pro někoho možná může zdát pomalejší, ale všechno postupem času chytá svůj spád, správně poznáme všechny hlavní i vedlejší postavy, což se zužitkuje v posledních třech dílech, které člověka nechají v tom největším napětí a gradují opravdu ve velkém. Poklonu musím poslat taky režisérům a kameramanům, už dlouho mě takhle v minisérii neuchvátil vizuál a styl vyprávění. A ani nemluvě o Rebecce Ferguson, pro niž by postava Juliette Nichols s klidem mohla být její životní rolí. Apple TV+ trefil další jackpot a já teď slavím, protože jsem si nic nezjišťoval o knihách, díky čemuž se mi vyhnulo tohle (ne)porovnání a jednoduše mě tenhle svět pohltil. Další série musí být banger ! 1. série - /95%/ ()

M.E.K.Y

Po první sérii nakonec spokojenost. Místy hutná až svírající atmosféra uzavřené komunity sila, depresivní hudba. Výborná Rebecca Ferguson . Prostřední díly sice slabší, ale vyvažuje to začátek a především konec, který nechává dveře otevřené do neznáma a divák se tak má nač těšit a k čemu vracet... ()