V den své plánované popravy se odsouzený sériový vrah setkává se svým psychiatrem. Během sezení vězeň prohlásí, že je démon a uvádí, že než jejich čas skončí, psychiatr sám spáchá tři vraždy. (geofre)

borec999

Malý zázrak na to, v akých pomeroch sa pohybujeme (neznáma režisérska dvojica ktorá predtým nič zásadného nenatočila a v hl. úlohe S.P.Flanery  ktorý sa bežne pohybuje v akčných béčkach pochybnej kvality). Žánrovo skôr triler, i keď nájde sa aj pár funkčných hororovejších momentov. Celkovo však ide najmä o veľmi ukecaný film, kde však práve obsah dialógov medzi psychiatrom a sériovým vrahom (Flanery) plynule prepínajúcim v móde démon a normálny človek, je to zaujímavé. Scenár totiž veľmi podnetne zabŕda do veľmi veľa tématík (i aktuálnej doby), núti k premýšľaniu, a to bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste katolík, či veríte na nebo a peklo, dobro a zlo, anjelov a démonov atď. Spomínaný S.P. Flanery zvládol svoju úlohu výborne a podal azda prvý kvalitný herecký výkon kariéry (evidentne to že hrávate neustále v otrasných filmoch ešte nutne neznamená že ste otrasný herec) a bol som až sám prekvapený ako ma toto filozofovanie a čiastočne i hádanie, či Flanery je blázon a snaží sa vyhnúť trestu smrti alebo naozaj prevtelený démon, bavilo. Možno je budúcnosť filmov o posadnutí a exorcisme, ktoré už roky nevedia ponúknuť nič nové, práve v takýchto filmoch... Slabšie 4* a príjemné prekvapenie, 70%.  PS: palec nahor za štýlový a napínavý záver. ()

Adramelech

Toto mysteriózní psychologické drama nasadilo hned od začátku laťku docela vysoko. Je to film o posedlosti bez exorcismu. Kněz se tam jen mihne, jeho roli supluje ateistický psychiatr. Démon, mluvící ústy posedlé osoby, má občas dobré hlášky: „Ty ignorantský pytli masa, myslíš, že tě tvůj ateismus ochrání?“ Naprosto úchvatná je scéna, jak doktor hovoří o úspěších lidstva a argumentuje výdobytky politické korektnosti, kterou pokládá za pokrok a dobro. Démon se směje a jeho odpověď stojí za pozornost. Ve filmu je to v 0:53 a později. Z hlediska teologie i démonologie ve scénáři všechno sedí, nakolik je to jenom možné; úplně sedět to samozřejmě nemůže, protože je to jenom film, který musí mít nějaký děj (příběh) a ten zase musí mít nějakou dynamiku. Ale je to znamenitý film. ()

Flopik

Na začiatok najdôležitejšia informácia, o horor sa nejedná ani v najmenšom a tak neočakávajte strach. Je to čistá konverzačka počas celého filmu, kde psychiater príde rozhodnúť o osude vraha, ktorý tvrdí, že je posadnutý. Námet môže znieť ako obrovská nuda pre veľa ľudí, kto má však rád takéto typy filmu, bude sa baviť. Dialóg je spravený naozaj skvelo, chválim scenáristov a režisérov v jednej osobe (teda dvoch). Plno hlbokých myšlienok, zaujímavých pohľadov na problematiku a mne to ušlo teda veľmi rýchlo. Finále je spravené skvelo, vygraduje to presne tak ako som očakával. V podstate od noname dvojky veľké prekvapenia. Znova opakujem,  musíte mať radi konverzačky, mne táto teda sadla a 4* som ochotný dať. ()

warrenur

Dost prekvapujuci, v pozitivnom zmysle, zjav a prejav cakajuceho na smrt. Sean Patrick Flanery rozpraval tou kanonadou podfarbenych slov s takou kadenciou, az som mal obcas problem zachytit, co vravi. :) Plus tie zmeny nalad a mimika. Respect. Btw. tento film si primarne uziju "pro life zastanci". :) Ale tiez ti, co si radi zafilozofuju, ci len zapolemizuju, co je zasa moj pripad. Takze spokojnost. Rozhodne sa mi snimok pacil, akurat by som trochu skratil samotne slovne vymeny. Rozhodne sa nejedna v tomto pripade o ziaden odpad. V pripade tohoto filmu, je mi jasne, ze tych, co ho udelili, slovne vymeny "demona" s "ateistom" mimoriadne "rozladili" -> triggered. :)) 65% Odporucam, na vlastne riziko. Zavisi, ako ste "nastaveni". :) Zanrovo sa hybeme skor v psychologickej konverzacnej drame "reznutej" trochou mystery. Horor okrajovo. ()

dannyyy

Bohužel konverzačka nebyla tak zajímavá a napínavá, jak jsem čekal. Blábolení o legii opravdu nezaujalo. To, co se stane ke konci jsem očekával, ale na samotném konci jsem čekal nějaký zajímavý twist, nějaký wau efekt, ale nestalo se. ()

ink flo

Celkem příznačný, že tahle konverzačka dokáže s dvěma neznámými herci (Sean Patrick Flanery exceluje) v jedné místnosti udělat větší parádu než nedávný "Pope´s Exorcist" s Russell Crowem a mrdou bullshit lekaček, efektů a epickým příběhem. Vrah má být odsouzený na smrt, poslední kdo ho může zachránit je psychiatr, který příjde udělat posudek ohledně jeho příčetnosti. Vrah mu sdělí, že je démon a psychiatr toho večera spáchá tři vraždy a pak pro něj napíše knihu. Myslím, že křesťanům by se tenhle film mohl líbít, hlavně některé démonovy názory (například to, že každý kdo spáchá potrat, je v jeho moci). Je to vlastně taková ostřejší variace na "The Man From Earth", akorát o tom, jak se věci mají, jak a proč vznikl svět atd. nevykládá hodný nesmrtelný profesor, ale trochu jiná postava, která byla taky celou dobu u toho...(btw. na imdb si kdosi dovolil napsat, že výkon Sean Patricka Flaneryho je tu znepokojivější, než Hopkins v Mlčení jehňátek :-)) ()

brumbrum

Nie je to ziaden horor, ale psychologicky thriller, ktory bol sice mysleny dobre, len trocha vaham, ci sa neminul ucinkom. Malo to akoze informovat posmievacikov typu CSFD pismenkovi silaci, zeby aspon zhruba na horizonte dokazali nacrtnut do akej riti sa svojim zivotom denno-denne presuvaju. Ved prave preto tvorcovia zvolili ten hororacky cover a prave preto to otagovali 'horor' (porovnaj: interview s tvorcami). No ale citajuc tie kretenizmy nizsie sa im to velmi nepodarilo. Nakolko osobne poznam hodne znameho exorcistu, celkom kompetentne prehlasujem, ze film ani velmi zdaleka nepodava hrozy, ktore sa pri posadnutosti ci jej ukonceniu deju. To peklo, cudzie hlasy, zabudnute staroveke jazyky, sila posadnuteho (napr. 20-rocna babenka smari piatich chlapov cez miestnost lavackou), citanie myslienok exorcistu a podobne, to tu vsetko nie je - a ani vlastne nemusi byt, ved i tak by sa kretenkovia nadalej spokojne prechechtavali do pekla diablovi rovno do pazeraka. No a na strane druhej, informovany krestan-katolik tieto veci pozna a neudivi ho nijake demonicke konstatovanie, pocnuc ze zavrazdit nenarodene dieta zostava vrazdou, a konciac ze ukazat Bohu prostrednik a klanat sa Zlu konci absolutne zle. Davam 4*, nakolko obsah je v podstate memento snazit sa nadalej zit podla dopravnych znaciek ciest nasho zivota. ()

figliar

Film by som nepopisoval ako horor, skorej ako veľmi vydarený psychologický thriller. Sean Patrick Flanery predvádza one man show plnú myšlienkových pochodov a dialógov, nad ktorými núti diváka sa zamýšľať a drží ho tak celý film v napätí. Na mňa tento pomerne neznámy film zapôsobil fantasticky a svoj potenciál využil do poslednej kvapky. ()

helraiser

No tak tu máme slušný konzervační psycho film který rozhodně neurazí a místy to je opravdu slušný psycho. Slušně rozjetá hra s parádním koncem. Není to pro každého, ale své fandy si to jistě najde. ()

Mamlas odpad!

Nuda od první do 13. minuty. Déle jsem to nezvládl. Poskakoval jsem pak ještě tak po 15 minutách vpřed, ale ten jeblý magor si tam stále jen vykládal s doktorem o hovadinách. Též jsem se nakonec koukl, jak to dopadlo. A hmm, dopadlo to jako standardní odpad. (3%) ()

SAINTS

Ľudia ktorí odmietajú tento film ako kresťanskú propagandu sú mimo. Nepotrebujem, aby každý film, ktorý si pozriem, zodpovedal môjmu pohľadu na svet. Film má vynikajúce herecké výkony. Hlavne Sean Patrick Flanery je výborný. Má to náročné dialogy, ktoré vyžadujú pozornosť od diváka. Ateistický psychiater verzus väzeň posadnutý démonom, ktorý má byť popravený, to je zaujímavý koncept. Dvaja odlišný ľudia debatujú o Bohu a náboženstve. Scény z elektrického kresla boli naozaj brutálne. ()

Solverino

Za mě tedy velmi příjemné překvapení. Nekonají se žádné potoky krve, lezení po stropě a urážení duchovních. Ale velmi dobře zahraný chudák posedlý démonem. Pokud by to měla být realita, tak přeci by nebyl Satan ani jeho podřízení takový debilové, aby se chovali jako v Hollywoodských filmech a tím se hned prozradili. Takhle je to mnohem realističtější. Za mě plný počet (i když si dokážu představit některé scény ještě vymazlenější). Pecka! ()

xxmurphyxx

Veľmi slušná low budget konverzačka, ktorá ukazuje, ako dobre vie zahrať vyhorený a zabudnutý Flanery, keď dostane správny materiál a nezobudí sa ľavou nohou. Niektoré výmeny dialógov sa fakt vydarili nadmieru a prinútia človeka sa aj zamyslieť nad určitými vecami. O to viac ma trošku mrzí posledná scéna s bezďákom, ktorá bola dosť klišé a predvídateľná. Inak ale fakt slušné prekvapenie. ()

J.Mayen

Většinou nemám rád náboženský žvásty ve filmy, a že tady jich bylo. Nicméně tu tak nějak zafungovala atmoška a z Edwarda šel docela strach, konec by spíš takovž sentimentální,ale tak nějak si o tom ten film i říkal. Za mě příjemný překvapení. Did you miss me James? :-) ()

smarkus

Zaujímavý film. Za málo peňazí veľa muziky, človeka drží v napätí, či to je pravda čo trestanec hovorí. Núti rozmýšlať nad tým. Do toho sú vložené témy súčastnosti a tí čo dali odpad (neomarxisti a liberáli), tak práve tieto témy im stúpajú na otlaky. SP Flanery podal vynikajúci výkon, fakt tlieskam. 4/5 ()

Facerr

Hlavní role démona je skoro na Oscara. Jinak ale až na pár myšlenek v rámci debatního kroužku těžká nuda. Celou dobu u jednoho stolu, kde si dva lidé povídají o nadpřirozených (pro obyčejnýho smrtelníka) mocnostech. Navíc už po deseti minutách je vám jasný, jak to celý skončí. ()