Veľké problémy v Malej Číne

• Česko Velké nesnáze v Malé Číně (viac)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin. Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem. (oficiálny text distribútora)

johnysd

Pro mě kultovní záležitost. Jako mládě jsem na tom byl v kině a s kámošema jsme pak dlouho přehrávali scény stále dokola. Jasně, že to má přitroublej děj plný nelogičností, herci nehrají a vlatně jenom pořád utíkají a křičí, ale pořád je to prostě dost skvělej Kurt Russel a John Carpenter. ()

the_weaver

Ak to mala byť paródia, tak tam bolo zúfalo málo humoru, a i to málo bolo chabé a ani český dabing tomu asi nepomohol.↵  Ak to malo byť vážne, tak z toho vyšla tupá čínska C-čková mlátička okorenená originálnou čínskou fantasy v hlavnej úlohe s "jednoduchým" americkým kamioňákom, ktorého necháva chladným aj inteligentná kočka. ()

datel13

Tak tohle byla jedna z nejvetsich demencí, co jsem kdy videl. Mimoradne atraktivni prostredi sanfranciskýho Chinatownu tenhle nas problem moc neresi. Libil se mi dabing hlavni zensky postavy, jejiz predstavitelka Kim Cattrall ma ke stare olezle Samantě z nejmenovanyho obskurniho serialu zatim na sto tisic mil daleko. Trochu me mrzelo, ze Lopanovi nakonec nevysla ani jedna baba; tim spis tenhle nevtipnej shit hodnotim dost zaporne. ()

Tranda

Příběh 6/10, Akce 7/10, Humor 8/10, Násilí 7/10, Zábavnost 8/10; Hudba 7/10, Vizuál 7/10, Atmosféra 7/10, Napětí 4/10, Casting 9/10.  7/10 ()

Tomas.Abi

Správné 80. béčko, kde nechybí kung-fu, magie, zelenooké krásky a Kurt Russel v nátělníku. Nádherná atmosféra a tajemnost čínské čtvrti v San Fransisco Vás pohltí, ale neřešte moc scénář. Perfektní film pro líné odpoledne, který nemusíte vidět, ale pokud se Vám tento americko-hongkongský žánr s prvky sebeparodie líbí, film Vám perfektně sedne. ()

Hanecek

Kdysi jsem tento film viděl. Některé vtípky si doposud pamatoval. Dnes jsem to viděl po té dlouhé době v HD a bylo to stejně dobrý. Čas ukázal, že je to opravdu výborná parodie! Dal bych 4,5. ()

belinda1

Nebudete tomu možná věřit, ale mě tenhle film připadá jako nejlepší komedie s mým oblíbencem (look at my profile) Kurtem Russellem a navíc okořeněná skvělými triky. Fajn. Velmi dobrá film. ()

Fixa

Juchůůůůůůů!!!!!!! Tohle jsem potřeboval :-) BACHA, NĚCO,NE-LI VŠECHNO JE SPOILER!!! Jako malej jsem to hltal a byl to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. No a když jsem si to pustil nyní, mohl jsem se potrhat smíchy nad věcmi, jako jsou bojové scény - lidi, co dobrovolně skáčou na meče; chvíli stojí na místě, aby už je konečně někdo zneškodnil; desítka padouchů střílející do hrdinů a ani jedinou kulkou se netrefí, atd. Ale nejvíc mně bavil Wang, když lítal tam a zpět, jak létající Čestmír a ve vzduchu ještě šermoval s "bleskovym" zlounem ( to jak přeběhne po klenbě hlavou dolů se mi líbí i dnes). Vychytávky, jako naviják na samostřílu, kterej můžete držet pomalu v jedný ruce a minikladkou na mechanismu vytáhnete člověka; Makety zbraní; Nebo ta gumová zmutovaná opice, nebo pavouk; a co teprve ty všechny blesky, co vyluzovaly ti Raydenové (no, trochu mi to připomnělo hru Mortal Kombat); nebo absurdní obřad - dva bojovníci (každej zvlášť) se předváděj v bojovém umění-následně ten druhý předá dva meče, těm dvoum zelenookým (tento výraz se vyskytuje ve filmu docela často) dívčinám a ty se jich vzpaženýma rukama chytí - meče se rozzáří, dívky i s nimy vyletí ke stropu a tam se dotknou nějaké žárovky v lustru - nato se rozsvítí dvě diody v objímce(asi to vypadá jako nějaká hlava) a Lopan praví: přežili žhnoucí ostří - pokořili divoké srdce - ožením se s oběma! ... musel jsem si to pustit ještě jednou :-) A to ani nemluvim o dekoracích, které vypadají jako z tržnice - všude samý neon a sošky - no, krása. No a na závěr scénář, je jak z akční počítačový hry - no, ale šlape to a baví to! Dokonalé vymývání mozků ! ()

bertrand

Když pan Bertrand ještě nebyl pan ani Bertrand a bylo mu 13 - 14 let, viděl tento film v PLR, kde byl na pionýrském táboře - v kině! Tehdy nevěřil, že je něco takového možné ve filmu viděti a štípal se do svých dětských tváří, aby se probudil. Byl to blažený sen. 2* z nostalgie,protože dnes už se na tyhle Trable blba Jacka nedá dívat ani na houbičkách. ()

Bald

Komediální oddychovka na nedělní odpoledne, když jsem to před spousty lety viděl výborně jsem se bavil to mi bylo, ale 14 let. Teď s odstupem času mi to tak úžasný nepřišlo. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (viac)