Lieta v tom

• Slovensko Otcom proti svojej vôli (pracovný názov) (viac)

Čo všetko sa môže stať, keď sa zapletiete do jedného „nevinného“ klamstva? Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) nemá o ženy vôbec núdzu, lenže problémom je, že máloktorá sa zaujíma o vesmír a kozmonautiku, pričom preňho je táto jeho vášeň vždy na prvom mieste. Lukáš chce ešte naposledy potešiť svoju chorú mamu, ktorá zo všetkého najviac túži po vnúčatách. Nenapadne mu nič lepšie, než presvedčiť prostorekú tehotnú susedu a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby predstierala, že je jeho nastávajúcou a budúcou matkou jeho dieťaťa. No čo čert nechcel, Lukášova mama sa zázračne uzdraví. Teraz sa za žiadnu cenu nesmie dozvedieť pravdu a Lukáš s Natáliou tak musia naďalej predstierať, že sú ako dve zamilované hrdličky. Do svojej hry sa začnú čoraz viac zamotávať a čoskoro sa strhne lavína nedorozumení a trapasov. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, priatelia, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci... (Bontonfilm SK)

Tosim

Docela snesitelná česká romantická komedie, u které mě nejvíc zajímá, kolik do ní, z hlediska adaptace, vložil talentovaný divadelník Tomáš Dianiška. Zrovna u něj jsem čekal, že ve své první filmové režii zvolí něco svého a originálnějšího. Ale i tak můj milovaný Baron Prášil potěšil. ()

MrHlad

Lukášova těžce nemocná maminka už na světě nejspíš dlouho nebude, a tak se rozhodne potěšit ji a přesvědčí těhotnou sousedku Natálii, aby předstírala, že je jeho přítelkyně. Když se ale maminka uzdraví, musí ti dva lhát dál. A protože jsme v romantické komedii, je jasné, co se stane. Lítá v tom sází na ověřená klišé, ale na rozdíl od konkurence s nimi umí pracovat. Režijní debut Tomáše Dianišky umí být v těch správných momentech vtipný i dojemný, má sympatické hrdiny a nečekaně dobře vypadá. Škoda zbytečně zběsilého tempa, kvůli kterému některé dějové linky trochu vyšumí a jiné tu jsou naopak trošku navíc. Celkově ale velmi slušná žánrovka, která se nestydí opisovat od slavnějších vzorů. A na domácí poměry vysoce nadprůměrná. ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. FIlm má zábavný námět, kde Kryštof Hádek má nemocnou maminku moc času ji nejspíš nezbývá, tak se rozhodne ji potěšit tím, že ji představí novou těhotnou sousedku jako svou přítelkyni a taky že bude otcem, jenže se to klasicky celé vymkne kontrole. Kristína Svarinská byla boží, hrála skvěle a ten její slovenský přízvuk byl příjemný, je to vtipné, milé i dojemné a hezky natočené. Bavilo mě to rád nadhodnotím. 7/10. ()

Big Bear

Příběhově jednoduché, zápletka lehce podobná té z Good bye, Lenin! - tedy slíbíme umírajícímu něco, aby odešel šťastný z tohoto světa, jenže on se uzdraví a ouha - slib se musí plnit... Navíc je to okořeněno podmínkou, že se uzdravený nesmí vystavovat stresu a rozrušení což by jej mohlo vrátit zpátky do náručí smrti. To zcela eliminuje dotyčnému lháři možnost řici pravdu a nutí ho pokračovat v dalších lžích, do nichž se začne zamotávat, což šikovným scénáristům připravuje úrodné pole pro řadu zápletek. A když je někdo zdatný, tak dokonce vtipných. Tady je to tak 50/50 kdy hodně přiblblý humor kupodivu občas sklouzne do momentu, kdy se divák uchechtne a to je na české soudobé většinou trapné komedie docela slušné skóre. Film samozřejmě táhne skvělej Kryštof Hádek a úžasná Taťjana Medvecká. Velmi jí to tu sluší a já si uvědomil, že jsem na ní takto nikdy nekoukal a je tedy dost podivné, když jsem si toho všiml v jejích sedmdesáti :-). Zůstaňme u toho, že jsem si toho dřívě nevšiml, protože druhé vysvětlení by znamenalo, že mne na skoro starý kolena přitahují zachovalé babičky a to mne víc než lehce děsí! :-). Svarinská se mi dříve líbila, ale poslední dobou je jí v těchto ,,romantických'' komediích překrystýnováno a musím říci, že už by to chtělo najít nějakou novou zástupkyni  do těchto rolí. U filmu jsem se ale nenudil a docela pěkně uběhl během toho otáčení Země. Takže dávám za 3 stavy bez tíže. Na závěr jen dodám, že poslední mise Apollo měla číslo 17. Ve filmu je zmíněna 18 i její kapitán. No dodám jen, že pokud se skutečně vrátil na Zemi z Apolla 18, pak má Hádek kliku, že potkal těhuli. Více v tomto snímku Apollo 18. :-)* * * ()

Arsenal83

"Nedá sa nič robiť. Musím ti vyjebať zuby." Tento frk Geišberga dokázal, že ten okrem niekoľkoročného tlačenia sloganu "s kým bankujete vy?" môže hrať len ozembuchov a trpákov. Ale táto scénka vyšla a bolo ich viac. V našich končinách sa akosi udomácnila tradícia preberať respektíve skoro doslova preložiť scenáre z iných krajín, lenže tu prvýkrát poviem, že maďarská verzia bola horšia. Tá susedka bola magorská hysterka, čo Svarinskej postava až tak nie je. A tá matka bola taká pizda, že reálne by ju synátor nechal chcípnuť. Tu došlo k tiež pozitívnej uprave, takže sa to nakoniec dalo zvládnuť. ()

Chrustyn

Ohraná historka "vymyšleného vztahu" ve velice příjemném provedení. Film v ničem výrazně nevyniká a nestane se žádnou klasikou, ale to co má, dělá dobře. Má sympatické herce, svižné tempo a překvapivě celou řadu vizuálních nápadů. Bavil jsem se více než bych čekal. ()

claudel

Nedivím se, že režiséři obsazují Kryštofa Hádka a Kristínu Svarinskou - tvoří velmi atraktivní a sympatický pár a sluší jim to spolu náramně. Zatímco ve Volze šlo o vztah dramatičtější, zde jsme svědky čiré situační komedie, která je povedená. Trapných okamžiků a postav je poskrovnu, stejně jako únavných klišé. Vítězí spíše originalita, zábavnost a chemie ústředního dua. Příjemná odpočinková zábava. ()

petrsv

Jestli existuje nějaké klišé, které tady nebylo využito, bude to velký div. Že české (bohužel poslední léta spíš česko/slovenské) komedie nebaví, jsem si už tak nějak zvykl, ale přesto vždy doufám, že přijde něco, co tento kdysi slavný žánr připomene. Nestalo se ani tentokrát, zhruba od poloviny už to byla spíš nuda. ()

bourec

Slušná žánrovka. Sympaticky obsazenej film, kterej je celkem vtipnej, slušně zahranej. Což platí hlavně o Táně Medvecký. A i když ten konec byl trochu překotnej, a Hádek se choval jak sračka, tak nakonec slušný. Zatím za tři. 60%. ()

oveckaoa

Chlápek si hledá ženské , ale nechce se vázat tak je vždy opustí jeho matka je nemocná a přeje si , aby se usadil. Jednou ona skončí v nemocnici a doktorka mu řekne, že  není jisté jak dlouho bude na  světě a pokud jí něčím může udělat radost ať to udělá zavčasu než bude pozdě tak on si zaplatí těhotnou sousedku, aby mu hrála partnerku mezitím se   matce udělá dobře tak oni to musí pořád hrát mezitím se  do sebe zamilují.  Prvně je to strašně okatý film obsahuje snad všechny klišé romantických komedií dále kromě něho té matky a Svarinské jsou postavy nezajímavé (První film co jsem viděl kde je Svarinská hnusná kromě té scény kdy tančí)  . Nemá to vtipné momenty spíše to jsou kameňákovité vtipy a ani to nemá čím překvapit jelikož od té jejich hádky poznáte jak to skončí zkušený divák to pozná od začátku. Je to mezi dvěmi a  třemi hvězdičkami ke konci spíše ke  3, ale nevyváží to tu nudu v průběhu filmu. Jinak osobně nevím o nikom koho by rajcovala těhotná striptérka co tančí. 40 procent ()

Asmodin

Vizuálně velmi dobře využitá animace, obsazení na 1, soundtrack byl slyšitelný a vnímatelný. Hlavní postava byla docela sympatická. Trošku mi vadil přeslazený konec, kde se vytrácel vtip. U filmu jsem se bavila, ale na další * by to chtělo trošku víc vypilovaných fórů. Od jisté doby (Sněženky a machři po 25 letech, Vybíjená, Padesátka, Prvok, Šampon, Tečka a Karel,...) české filmy nesleduji, ale toto je docela příjemné překvapení. Očekávala jsem trapné vtipy a vleklé nudné pasáže a nedočkala jsem se, že by to bylo maďarským scénářem? ()

bobstock

Hezky nakroucený česko-slovenský debut pana Dianišky s tradičně zmäteným Hádkem a Kristínkou Svarinskou s obličejíkem 13leté holčičky. Narozdil od českých křečovitých komedií s Langošem je tohle příjemné pohlazení i s přispěním ´´světově nasnímaného´´ města Hradec Králové, kde se běžně scházejí černí kluci zaházet si na koš nebo vsuvek graficky vyvedených romancí vesmíru. I přes klišé, kterému se v našich končinách těžko vyhýbá chválím.  60% + role Táňa Medvecká, která snad nestárne ()

John80

Od tohto snímku som čakal niečo viac ako len vnútorné hlasu typka , ktorého každý vzťah si ženou vydržal iba 2 mesiace až Kim nezačne hrať divadlo-klamstvo pred svojou chorou mamou, ktorá našťastie vyzdravie  ,že má priateľku susedu s ktorou čakajú spolu dieťa, samozrejme nechýba občasný humor ale aj Happy end Stačilo raz vidieť 2* ()

rublik05

Další česká, resp. slovenská romantická komedie, jež má oproti zástupu svých konkurentů hned několik výhod, a sice že není vyloženě trapná, má příjemnou atmosféru a občas dokáže i pobavit. Z herců mě nejvíce zaujaly dámy Kristína Svarinská a Taťjana Medvecká, ujde ale i Kryštof Hádek. Snímek i překvapivě docela rychle uteče, takže není to žádná velká zívačka. Lítá v tom není žádná extra kvalitní či originální komedie, spíš taková nenáročná, snesitelná blbina na jedno zhlédnutí. 4/10. ()

JimDeNiro

Tak to bylo ovšem ale příjemné překvapení. Sic se jedná o nějaký remake čehosi z Maďarska, tak jsem trochu zaváhal u hodnocení, ale stejně se přikláním k tomu lepšímu. nevím, co jsou teď u nás za trendy, že vezmeme poměrně nový film od blízkých sousedů a uděláme si remake, žeo. Nechápu to ale. Já teda nad českým filmem zlomil hůl již dávno (výjimku tvoří snad jen loňské filmy Němá tajemství, Přišla v noci a Bod obnovy), hlavně pokud se jedná o takovou žánrovku jako je romantická komedie. To ovšem nemění nic na tom, že ten film působí hodně sympaticky, obsazení perfektní, Kristina Svarinská je sympatická, není okoukaná, Táňa Medvecká po hodně dlouhé době ve větší roli v celovečerním filmu také velmi fajn (stejně úplně jejím hlasem slyším spoustu cizích hereček promlouvat, hlavně Susan Sarandon) a nakonec Kryštof Hádek, a navíc u něj je vidno to, že to je fakt dobrý herec, takže to je plus navíc. Snímek má navíc docela dobře použité a zapadající vizuální doplňky, což je příjemný element a navíc i ty efekty vypadají dobře. Samozřejmě, že film, jak se blíží ke konci tak sklouzává do totálního romantického klišé, ale s tím se musí u tohoto žánru počítat. Alespoň první půlka nebyla celá přeslazená a fungovala svižně a vtipně. Docela překvapení, fakt. Objektivně je to asi za 3, protože na naše poměry je film lehce nadprůměrný, ale já u české tvorby a zrovna tady milerád nadhodnotím trošku nahoru, i za to obsazení. Také si to zaslouží... ()

DadysGirl

Ceska romanticka komedie je pro me sproste slovo, ale tady to funguje! Nekdo pochopil u konkurence jak se to dela! Hlavni hrdinka pecka! Jen tim Hadkem si nejsem jista… ()