Hazardný hráč

• Československo Hazardní hráč (viac)

Pozoruhodný americký film s Paulem Newmanem v roli profesionálního hráče kulečníku. Paul Newman má jeden cíl, zvítězit nad slavným biliárovým králem. Maratonský zápas se soupeřem však prohraje a nezbývá mu, než sehnat peníze a najít ztracenou čest a odvahu... (oficiálny text distribútora)

Pantata

Jak by řekl klasik, tenhle film je tak dlouhý, že i kdyby byl o polovinu kratší, tak je pořád moc dlouhý... V příběhu není nic, co by mě vytrhlo z pocitu, že se vše neuvěřitelně vleče, tak jen ať už jsou konečně všechny koule uklizeny a honem od toho... Nezachrání to ani výborný výkon Paula Newmana. ()

Shizle

Podobně jako Scorseseho Raging Bull, The Hustler spadá primárně do dramatu, než do zajeté škatulky sportovních filmů, pořád je ale ona hra poolu jeden z hlavních motivů filmu a díky výtečné kameře funguje skvěle minimálně jako nějaký cool faktor. Žánrové zasazení není ale jediné, co mají tyto dva filmy podobné, hlavní postava v obou snímcích je totiž docela podobně napsaná. Silně nesympatický, arogantní hrdina, který má ohromný talent, s kterým ale neumí pracovat, a kromě toho má řadu dalších problému. Eddie Felson (výtečně zahraný Paulem Newmanem) není sice takový extrém jako zuřící býk LaMotta, zato ale neumí normálně mluvit s ostatními lidmi a taky neví, kdy má s čímkoliv přestat, ať už jde o alkohol, hraní nebo sázení. Takto nevyspělý charakter se ocitne u biliárového stolu proti přesnému opaku sebe samého, vyrovnanému a uvědomělému Minnesotovi (Jackie Gleason). Ten však i přes veškerou rivalitu není jeho hlavním nepřítelem. Z už tak zajímavé premisy vzniká výborný film o neférové hře, které veškerá faleš odcestuje z kulečníkového stolu mezi aktéry samotné. Konec je už čistá genialita. K pěti hvězdám mi chybí jen silnější cca. druhá třetina filmu a lehce výraznější hudba, s kterou se v průběhu filmu jaksi šetří. SO I GOT TALENT. SO WHAT BEAT ME? - CHARACTER. ()

Bakemaster

Tohle je pro mě nejlepší film od kulábru. Newman jako fanda tohoto sportu se sem perfektně hodí a Hustlera zahraje tak, že dostane i diváka. Takové filmy se stylem se dnes už netočí. ()

Likan7

První půlhodina je parádní. Kulečníkový maratón je pěkná podívaná. Doufal jsem ale, že zbytek filmu bude v podobném duchu. Bohužel prakticky okamžitě po tomto utkání šel můj zájem téměř k bodu mrazu. A protože se kulečník hraje na začátku a na konci, nestojí film jako celek celkem za nic, protože všechno ostatní je nudná výplň. ()

JamesLeon

Paul Newman mě opět uhranul a já jsem mu fandil při každém šťouchu. Billiard mám rád, a tak jsem ihned "zaplul" do děje, ale nakonec jsem hodně prožíval i nebilliardové scény, které byly stejně silné. ()

vetsinezobri

První hodinka uteče ve společnosti Newmana s Minnesotou Fats jako voda. Jejich duel je znamenitý a od Frajera Lukea vím, že jestli něco Newmanovi jde, tak to jsou k smrti vyčerpané postavy. Potom už se tempo filmu sníží a na trochu napětí si musíme počkat. U mě přišlo ve chvíli, kdy Eddiemu "domlouvají" bouchači z herny. Moc se mi ulevilo, když jsem zjistil, že mu zlomili jen palce, ačkoliv scéna za sklem vypadala všelijak a připomínala leccos. Závěr dobrý, takže čtyři *. I když mě Eddieho slečna zrovna nenadchla... ()

karlee

Solidní film, pěkně zahraný, ovšem výhrad mám dost na to, abych dal lepší hodnocení. Především se mi moc nelíbila ta ženská, byla hrozně melodramatická (možná to bylo dabingem). Taky konec se mi moc nelíbí, je dost předvídatelný (možná v době vzniku ne, dnes už hodně filmů sleduje podobnou šablonu), dialogy ke konci (a u té ženské celý film) šustí papírem. Naopak pochválím scénu seznámení na autobusáku a balení alkoholičky osvědčeným "Co takhle koupit si řlašku? Já to zatáhnu." a taky pana Minnesotu. ()

Ex_Machina

Psychika hazardného hráča, ktorý je dobrý v tom čo robí, no na viac v živote nemá. Jeho existencia sa pohybuje medzi bilardovým stolom, cigaretami, alkoholom a peniazmi. I keď Newman je vynikajúci, filmu by prospela strhujúcejšia dynamika, viac napätia a väčšia hĺbka. ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 3 nominace : Herec - Paul Newman, Herec vedl. role - Jackie Gleason, Herec vedl. role - George C. Scott ....... Bafta 3 : Film, Nejlepší zahraniční herec - Paul Newman. Nominace 1 : Nejlepší zahraniční herečka - Piper Laurie. ()

dundy666

Smekám před Paulem, pokud vážně dokázal takhle zahrát skoro všechny šťouchy sám, tak si zaslouží obdiv. Také jeho herecký výkon, kromě hraní, byl slušný. Nejsem moc fanouškem romantických příběhů, takže mi ty jejich techtle mechtle moc neříkali a poměrně mi to zhoršilo prožitek filmu. Každopádně film je to slušný a stojí za to se na něj podívat. ()

kubilov

Název Hustler ve mě vyvolával už od začátku docela velké pochyby, že by seriózní Paul Newman hrál ve filmu o nějakém hustlerovi? Naštěstí se vyplnila ta normálnější významová varianta tohoto názvu, ale i tak mě film příliš nezaujal, abych tak nějak řekl pravdu. Především je to drama až příliš dlouhé a rozebírání jednotlivých životních proher hlavního hrdiny také po chvíli už nebyla příliš zajímavá podívaná, avšak Newman hraje velice přesvědčivě, to zase jo. Volné pokračování o pětadvacet let později je jednoznačně lepším filmem. ()

tatopulos

Brilantní scéna, kde se Newman opíjí, chce ukázat, jakej je frajer a hraje 25 hodin. A zřejmě podvědomě chce prohrát. "Co ruce ? V pořádku ? Nerad bych investoval moje peníze do mrzáka !" Další film o zemi, kde demokracie nezná hranice... Daleko lepší než pokračování Barva peněz, která je spíš o lásce k penězům, kdežto Biliárový král je kritický k americké plutokracii. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 93% | FDb.cz - 77.5% | Velmi dobré nadčasové Drama s výborným Paulem Newmanem v hlavní roli, který si zde zahrál i jednu ze svých mála vážnějších rolí. Ostatní z obsazení to také hezky drželi nad vodou a scénář je opět něuvěřitelný (holt doba, kdy filmařům ke skvělým filmům stačilo POUZE tohle). A kdyby režisér o nějakých 20 minut zkrátil minutáž a zkrátil by tím mírně nezáživnou část mezi první skvělou půlhodinkou a výborným (dokonce i v dnešní době poměrně silným) koncem, tak by to bylo ještě o level výš. Přesto z toho dýchá klasika, ten nádech, ta filmařská i herecká láska, to už se dnes jen tak nevidí... 75% ()

ostravak30

Paul Newman ztvárnil roli muže, který měl velký talent, ale s tím i stejně veliké ego. Tento snímek by navíc mohl být i alter egem současného kurzového sázení, které teda rozhodně u nás nabývá na popularitě, pokud je to ještě víc možné. A spousta lidí také neví, kdy přestat, přestože má mnoho úspěšných tipů. Eddieho ale sráží vedle sebevědomí ještě i alkohol. Herecky je tento film povedený, jednotlivé šťouchy jsou perfektní, tím spíše, že je herci opravdu sázejí na kulečníku sami. Jenže snímek je též velmi rozvláčný. Dnes by se asi natáčel svižněji, zajímavý by mohl být remake, na ten jsem zvědavý. ()