Hazardný hráč

• Československo Hazardní hráč (viac)

Pozoruhodný americký film s Paulem Newmanem v roli profesionálního hráče kulečníku. Paul Newman má jeden cíl, zvítězit nad slavným biliárovým králem. Maratonský zápas se soupeřem však prohraje a nezbývá mu, než sehnat peníze a najít ztracenou čest a odvahu... (oficiálny text distribútora)

packa

Kdysi dávno, snad někdy v době těsně po sametové revoluci, jsem díky tomuto snímku objevil kouzlo kulečníku. Dnes sice dávám jednoznačně přednost karambolu (má vrozená skromnost mi brání pochlubit se, že brutálně drtím všechny znojemské šachisty, nikdo mě ještě neporazil :-) , ale na tento superfilm dodnes nedám dopustit. Paul Newman nemá chybu! O čtvrt století později natočené volné pokračování se Martinu Scorsesemu zdaleka tak nepovedlo. ()

rikitiki

Zajímavý příběh k zamyšlení, byť sem tam moji pozornost pokoušely až poněkud přepjaté dialogy. Ale ty se Newmanovi dají nejenom odpustit, ale i uvěřit. Téma zodpovědnosti za svůj život je podané nemoralistickou formou a vztah mezi hlavní dvojicí netrpí vyděračským sentimentem, přesto - nebo právě proto - zasahuje svou silou a opravdovostí. Konec je brilantní KOUSEK DĚJE - hráč se rozhodne pro trest, který ho snad trochu zbaví výčitek a nasměruje ho jinam. Škoda mizerné kvality filmového záznamu, který jsem viděla. /5. 1. 12./ ()

MontyBrogan

Podľa mňa dosť nuda, ale na druhej strane výborný scenár a herci. A žiadne velebenie hazardného spôsobu života. Niektoré profesie jednoducho nie sú pre každého. Načo robiť to čo vás baví, keď tým riskujete aj to, čo vás viac než len baví? ()

becki_tu

Film, jemuž škodí o něco delší stopáž a s tím spojená zbytečně roztahaná druhá půlka, ve které se toho často zase až tak moc zajímavého neděje. Pro fanoušky typické hospodské zábavy je Hustler určitě zajímavým filmem, kterému dominuje skvělý herec a možná i stejně tak dobrý hráč poolu - Paul Newman. 70% ()

Shaqualyck

Jóóó, zrádná kulébrová poezie v permanentně zahuleným doupěti, kde smrdí chlast a v poledne to tam vypadá úplně stejně jako v deset večer. A uprostřed toho náladovej frajer, co má rád kulec i prachy, ale ze všeho nejvíc pocit být nejlepší. V jednu chvíli mu fandíte jak o život a za pár minut si říkáte, proč to ten vůl sakra dělá. Když tuhle roli správně obsadíte, můžete kolem toho zvláštního týpka postavit setsakra dobrý film. A Paul Newman tyhle ambivalentní persony uměl vskutku precizně. Ta sladká tečka na konci pak doslova hořkne na jazyku, když si člověk uvědomí, kolik toho musel tenhle nevyzpytatelný "Král tága" ztratit, aby nakonec našel sám sebe. ()

Caszidy

Cesta Eddieho Felsena v podání skvělého Paula Newmana za slávou, uznáním a penězi je lemována tragickou láskou, jednou tvrdou porážkou, zlámanými končetinami a vypočítavým lichvářem. Dobovou atmosféru dokresluje příjemná jazzová hudba. ()

Padme_Anakin

Pozoruhodné drama z prostředí mně naprosto neznámého, kulečníkové herny ovšem své nepopiratelné kouzlo mají a mladý Paul Newman s tágem v ruce je nesmírně přitažlivý.. Příběh hráče, který chce být nejlepší a touží porazit krále, je poutavě natočený, dostatečně zajímavý a to prolnutí s milostným vztahem mě vůbec nerušilo, Piper Laurieová zvládla roli problematické ženy na výbornou, chvíli jsem přemýšlela, jestli vážně není sťatá pod obraz.. Každopádně stojí za to vidět, moc pěkný film.. ()

corpsy

Neviem či to bol film o biliarde, alebo o alkoholizme. Tak či tak, obidve tieto hazardné hry sú v tomto snímku podané skôr ako glorifikácia, než ako niečo, čo vo veľkej miere škodí. Ako film samotný, je THE HUSTLER výborným hereckým filmom a čas sa na ňom vôbec nepodpísal. ()

GodComplex

Vubec jsem necekal, ze me tenhle cernobily retro kulecnik bude tak bavit, ale tady klaplo naprosto vsechno a hlavne je v tom mnohem vic, nez je ten pool. Vyborna story podana poklidnym rozjimavym tempem, kdy mate moznost si vsechno dukladne vychutnat, at uz je to skvela retro jazz hudba, cernobila art-direction a cinematography (oboji oscarove), nebo charismaticka retro zena a s ni spojena celkove zajimava romanticka linka. Mam chut si zahrat kulecnik a jsem zvedavy jak si vedl Scorsese v pokracovani The Color Of Money. 9/10 ()

Freemind

Tady opravdu nevím. Film má naprosto jedinečnou atmosféru - dlouhatánská scéna souboje v zakouřeném baru, všechno to dřevo, stíny, nedopalky a jazz úspěšné navozují nutkání všeho nechat a věnovat se sladkému zevlování v nějaké poloprázdné hospůdce. Celá ta krásná retro nálada časných 60tých let mi voněla Kerouacem, postupně mi ale začalo vadit hned několik věcí - a výjimečně nešlo o to, že je to sportovní film, čili kategorie, kterou z celé duše nesnáším. Spíš mi vadila Newmanova nevýraznost, začínám mít pocit, že až na sladký kukuč a nenucené chování to nikdy nebyl obzvlášť excelentní herec. Měl jsem navíc problém s Piper Laurie, která mi připadala totálně asexuální - díky čemuž jsem vlastně přišel o celou chemii mezi dvěma ústředními postavami. Ke konci filmu jsem navíc zjistil, že scénář má dost hliněné nohy, sune se sem a tam bez konkrétního cíle, je to spíš slepenec nahodilých scén, nečetné dramatické okamžiky pak působí jako pěst na oko. Ale jak říkám - tentokrát za to opravdu ruku do ohně nedám, je ostatně dost dobře možné, že se k tomuto snímku opět vrátím. Už pro to dřevo a jazz. ()

kaylin

Dobré drama, ale přišlo mi opravdu především dobré, ne až tak výjimečné. Paul Newman je zde skvělý, stejně tak i Scott a Laurie, ani jeden z nich to jinak neumí, ale je to opravdu jen v tom temném pojetí, které se nad člověkem vznáší, co z toho dělá dobrý film. Člověk je sám sobě pořádný problém, ale to tak nějak víme všichni. ()

rt12

Bylo to zdlouhavé, hlavně samotná hra kulečníku. Což ubralo * z celkem slušného námětu a hlavně výborně herecky zahraného filmu. ()

Kaluž

Konečně jsem si naservíroval tuhle Rossenovu pecku s Newmanem. A přestože tágo většinou držím jako prase kost, užil jsem si ji náramně od prvního šťouchu až po tu hořkou koncovku. Nádherně nasnímáno, bravurně zahráno. ()

decouble

Spíše než sportovním filmem je "Hazardní hráč" sociálním dramatem. Ačkoliv se na Newmanovo herectví dobře kouká, samotný film už tak skvělý není. Mnoho záběrů jsou celky, kamera je spíše statická a když se pohne tak řekněme, že spíše lehce. A když Newman zhruba po čtyřiceti minutách dohraje svojí první velkou hru, tak se začne potkloukat po kavárnách, válet na bytě a vykecávat. V tu chvíli se ztrácí příběhová nit a divák může začít pochybovat o čem film vypráví. Tím pádem bohužel přichází nuda. Povedený konec filmu to částečně vynahradí, ale pro mě ne dost na to, abych "Hazardního háče" neoznačil pouze za lepší průměr. ()