Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Trajektt

V této pestrobarevné směsici různých žánrů,ras a zvratových dějů se ocitáme v roce 2032 v budoucím městě San Angeles,které je spojením dvou bývalých měst San Francisco a Los Angeles a ve kterém se už velmi dlouhou dobu nestal žádný zločin až do doby,kdy se objeví zběsilý Wesley Snipes a začne obracet město vzhůru nohama.V tom se mu pokusí zabránit Sly Stallone s celým až skoro teploušsky laděným policejním sborem.Podle mě celkem originální námět,který je bravůrně natočen a zahrán brilantními výkony skoro všech herců,kteří se na natáčení podíleli.A položme si otázku,zda-li je pravděbodné,že se to nemůže stát v budoucnu,že nás pomalu,ale jistě nezačnou ovládat a my jak jsme nevšímaví,tak si toho ani nevšimneme,že budeme dělat a poslouchat vše bez jakýchkoliv náznaků pochybnosti.Ve filmu padne množství hlášek,které jsou fakt vtipné a je v něm velké množství scén,nevyjímaje virtuálního sexu,pokut za sprostá slova,mušliček na záchodě ad.,které se fakt povedly.Podle mě jedna z nejvíce povedených sci-fi komedií s krimi nádechem z 90.let a proto ji musím dát 100% ()

Zodd

Ono je to s tou politickou korektností dost těžké, když politická scéna celého našeho západního světa i žurnalistika s tím spojená už totálně připomíná grotesky s Tomem a Jerrym, jen já se nesměji. Což je smutné, jelikož v Evropě vždy byla mnohem komplexnější než v USA. Ta “střelená” vizionářská kaše budoucnosti se trefila mnohem blíže než kdekoli jinde, to se musí nechat. Hlavně já jsem si myslel, že něco takového by hypoteticky byla otázka staletí či tisíciletí... přitom už dekádu se slibuje, že LGBT budou kompletně odstigmatizováni (nebo čti normalizováni bez stereotypů, předsudků), ale všechno jde horším než šnečím tempem, hlavně že se to prodává, skoro nic se neděje (nedělejte si iluze, nikde to není doopravdy lepší). Ale pokud jde o ten film, je vlastně vtipný, i když se někdy před víc než dekádou, co jsem ho viděl, zdál malinko laciný. Humoru a akce je decentní poměr, Stallone vs Snipes dobrý, rýpnutí do Arnolda vtipné, Sandra fajn. Zvláštní, jakou historickou hodnotu si něco nabyde, když uzraje jako víno. ()

nash.

Jako akční sci-fi nic moc užasného, ovšem jako komedie skoro dokonalé... spousta výtečných vtípků (např. Stallone háčkující svetřík)... a správně nadšená Sandra Bullock... ()

PetrPan

Komediální akční sci-fi s dokonalým záporákem Wesley Snipesem, tentokrát nepatetickým Stallonem a miláčkem Bullockovou, koktejl akce, humoru a sci -fi je výbornou zábavou na zimní večery, dostala mne hláška o Schwarzeneggerově knihovně.... ()

Ratemus

Jeden z nejlepších akčních filmů devadesátek, šílenej Snipes, jednoduchá a naivní Bullock a výborný Stallone, zkušený z bojů a pouličních přestřelek, který se najednou ocitá v době míru klidu, kde se nekouří, nesouloží a nesolí a policie zde slouží jen, aby se neřeklo. Výborný a originální nápad. Film je plný kultovních hlášek, které si říkáte i po dlouhých letech, nechybí akce a samozřejmě humor, kterej dělá tento film právě tak dobrým. ,,Zdá se, že ve městě je novej šeřík." Jednoznačně jedna z nejlepších rolí Wesleyho Snipese. Je to přesně jeden z těch filmů, ke kterým se vždy budete rádi vracet, protože i když ho už znáte nazpaměť, tak si to stejně užijete, jako kdybyste ho viděli poprvé. ()

Arsenal83

Satira v dystopii, čo je veľmi zaujímavé poňatie. Taký demolátor by sa už len z titulu svojho slova hodil do parlamentu, nech tam trochu prečistí vzduch. Dejovo však film neprináša žiadne prekvapenia. Je to skôr taká akčná oddychovka, ktorá sa stala dosť legendárnou. "Sexuálna" scéna medzi Stallonem a Bullockovou bola riadny bizárom, ale v podstate zodpovedala tej kamennej chémii medzi nimi. ()

Vitason

Je mi jasné, že za to co teď napíšu, přijdu o body, ale mě to nedá. John Spartan je k tomu být velkým akčním hrdinou uzpůsoben už svým jménem (stačí do příjmení přidat háček:-) Demolition man je velice příjemný koktejl komedie a sci-fi jehož vize budoucnosti je mnohem černější než z jakéhokoliv post-apokalyptického filmu. Vždyť se tu nesouloží, nepije alkohol, dokonce jsou zakázaná i tučná jídla. Prostě všechny radosti dnešní společnosti a lidé se tak ve filmu stávají jen parodií sama sebe. A do této doby přichází strážník zmrzlina Sylvestra Stalloneho, aby dostával na prdel (nejen herecky) od mladšího kolegy (to samé se později stalo u Nájemných vrahů). Kromě zajímavé vize budoucnosti, hláškujícího Stallona a blonďatého Snipese nabízí film ještě tunu zábavy a roztomilou Sandru Bullock. Takže nevidím důvod proč bych téhle srdeční záležitosti nemohl dát plné hodnocení. Uživateli Vitasone, dostáváte pokutu jeden kredit za porušení morálního slovního statutu. ()

klerik

Námet z kotrého sa dalo vyťažiť oveľa viac. Skvelé SF nápady, skvelý protivníci, slabšie prevedenie. Demolition Man by som zakázal v českom dabingu, lebo divák prichádza o všetky tie skvelé nadávky, čo neprestajne chrlia Stallone so Snipesom. Keď si predstavým výpravu SUDCU DREDDA a tento príbeh - až mi naskakujú zimomriavky aký úžasný film by to bol... ()

LaciLC

Hlášky v kombinácii s výbornou akciou. To sa mi páči. Už len ten príbeh ma pred pozretím zaujal. A to obsadenie!? Ale režisér ešte nemal na konte žiadny film, tak som bol fakt zvedavý. A bavil som sa. Súboje tvrdých chlapcov Sylvestra a Wesleyho, ich oboznamovanie sa so systémom(virtuálny sex), pri všetkom som sa smial. A to nevravím ako pozorne som pozeral tie vydarené akčné scény. A pri tomto filme som si aj obľúbil roztomilú Sandru Bullock. ()

classic odpad!

Normálne sa čudujem, že Sandre Bullock, film totálne - nezničil kariéru, jednoznačne otrasná herečka v tak hnusnom filme, ktorý nepôsobí dobre na zdravie, môže sa dostaviť bolesť hlavy i z výkonu Wesleyho Snipesa, a Sylvester, tak ten, to už len kliniec po hlavičke, Z-A-B-I-L ! Filmová katastrofa, ktorá ma, znechutila, jeden z najhorších filmov, aké som videl ! Všetci herci, ktorí sa objavili vo filme, vyzerajú ako zmyslov zbavení, závislí na návykových látkach ! B-U-L-L-O-C-K, tak to je, P-A-C-I-E-N-T-K-A, na ktorú sa síce fajn - pozerá, ale to, čo predvádza vo filme, nemá nič spoločné s výkonom talentovanej herečky, ktorá niekde, vo vnútri, u nej, D-R-I-E-M-E ! Gravitácia, je jedna, z tých povestných výnimok ! Inak, Sandra má, extrémne biednu filmografiu ! ()

Scalpelexis

Není mnoho filmů, který by se braly s takovým nadhledem jako Demolition Man. Dělat si legraci z budoucnosti a zasadit do toho kamenou tvář Stallonea, který má proti sobě vysmátého Snipese, to je pro mě tah dámou. Netřeba hledat nic duchaplného, jen popustit uzdu kreativity a nechat se vést tímto světem plným zvláštních vychytávek. ()

heyda

Pořádná akčňárna s perfektním Stallonem a Snipesem. V rámci žánru povedený počin, který si zaslouží vyšší hodnocení. 8/10 ()

Yardak

Kultovní hláška: Schwarzeneggerova knihovna! Jinak pro mě nejlepší film Snipese a dokonce i nejlepší akční snímek Stallona. Bvp a film roku 1993. ()

sharky

Můj oblíbený film, ta vize budoucnosti bez násilí nemá chybu (nikdy nezapomenu na kombinaci vražda-smrt-zabití). Wesley (v televizi excelentně nadabovaný Bohdanem Tůmou) podává nejlepší výkon své dosti ubohé kariéry ()

Ivoshek

Musím to přehodnotit. Věci, které mi přišly tehdy trapné a přehnané, jsou dneska už běžně realita. Bohužel. Ten film není blbej. Ten film je vizionářskej. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)