Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Satan

Nemůžu dát jinak, protože tohle je naprostá esence devadesátek a Sly na vrcholu své kariéry. Pořádný klaďas, pořádný záporák, přestřelky, výbuchy, automobilová honička a pěkná holka. Najdeme určitě lepší akční film, ale pobavil jsem se víc, než u většiny (rádoby) komedií. "Buďte dobří" - "Buď v prdeli!" ()

mchnk

Tak další americká vize možné budoucnosti lidstva. Klasická, chvílemi tuctová, americká akce. Zloduch, hrdina, zkorumpovaný politik a troška dobrého humoru. Na svou dobu snad "vyjímečná", nicméně dlouhodobě již béčková záležitost. ()

mzss1

Podařený akční sci-fi s dobrým hereckým obsazením Sylvestrem Stallonem, Wesley Snipesem a Sandrou Bulock. Příběh je netypický, zajímavý, ve filmu je dost dobrých hlášek. Akce a střílení tu taky je. Především finální souboj Snipese a Stallona. Film mohl být velkolepější, lepší scény atd. Ale přesto na tu dobu super. 86% = **** ()

kingik

Vlivem slabšího scénáře se tento film pro mě nestal tím, čím mohl být. Originální nápad s nezkaženou budoucností má něco do sebe. Debutující režisér Marco Brambilla se ukazuje jako nápaditý a schopný režisér, jsme svědky úchvatné hibernace v dějinách kinematografie, Snipes jednoznačně neodolatelně Stallona přehrává, ale v akčních scénách jsou zajímavými protivníky a při tom všem jim zdatně sekunduje Sandra Bullock. 3 hvězdičky jsou tak akorát. Akční film s komedií a s comicsovými prvky nejde moc dohromady. 60% ()

johnys

Na tehdejší dobu exkluzivní sci-fi, jeden z nejhodnotnějších Stalloneho filmů vůbec. Překvapila zde mladá, půvabná a začínající Sandra Bullock. Rok 1993 byl pro Slyho společně s výtečným Clifhangerem poslední vrchol kariéry... ()

Legas

Komické futuristické kulisy, kožený Stallone, celkem veselý Snipes (asi se při natáčení dost bavil) a to je vše, co vám tahle ftákovinka nabídne. ()

gilmore_girl

Sylvester ve sve nejvtipnejsi roli! Hlasky jako "Budte dobry, Johne Spartane!" - "Bud v prdeli!" nemaji chybu. Navic se Sandrou utvorili skvelou dvojici a o uzasne momenty neni nouze. Pokazde se kralovsky pobavim. ()

InJo

Špičková legrace se sakra chytrou a originální zápletkou, z níž ale možná šlo vytěžit ještě o maličko víc (poněvadž skýtá obrovský potenciál). Každopádně to disponuje několika geniálními nápady (přístroj na pokuty za porušení slovního morálního statutu, sex budoucnosti) a nejednou kultovní hláškou ("Buďte dobrý", "Schwarzeneggerova knihovna", "Toho budeš litovat do konce života - obě dvě vteřiny.", přeřeky Sandry Bullock aj.). Stallone i Snipes pasujou do svých rolí naprosto dokonale a oba si je velice užívají (fakt nevím, jestli je Wesleyho nejlepší role Blade nebo právě excentrický psychopat Simon Phoenix). Lituju lidi, kteří se DEMOLITION MANOVI vyhýbají jen proto, že se domnívají, že je to pouze další z početné řady tupých akčních filmů. On je totiž spíš parodií na ně (což ostatně částečně potvrzuje už samotný název), přestože například v akčních scénách se tváří docela vážně (i když i ty jsou samozřejmě taky zjevně nadsazené). Milovaná oddechovka, která vlastně vůbec nestárne, naopak, během let parádně uzrála! 90 % ()

IQ Tiqe

Přesně jak píše Djkoma, tohle je jeden z mých kultovních filmů z dětství, takže za 5. Navíc plno hlášek, některé jsou legendární; a jen tak mimochodem jsem dodnes nepochopil, jak asi fungujou ty mušličky! ()

Jordan

mladá sandra, sylvester vo vrcholovej forme a totálne šialený blonďatý wesley - a jedna úplná klasika z obdobia, kedy ešte akčné sci-fi pekne podľa starej šablóny vládli svetu ()

Anderton

V svojej dobe som bol dosť sklamaný, čakal som seriózne scifi. Dnes oceňujem výborný humor, niekolko skvelých hlášok (buď v prdeli) a vtipnú výtvarnú stránku, ktorá si možno robí, možno nie, srandu z utopistických vážnych scifíčok z blízkej budúcnosti. Ak by dostával Stallone odvtedy iba takéto role, kde by si viac menej robil srandu zo svojej vážnej akčnej minulosti, mohol byť na miernom vrchole celé 90 roky. ()

Frajer42

Film jsem viděl několikrát, když jsem byl menší i mladší a tehdy se mi docela líbil. Upřímně mnoho lepších filmů tohoto žánru nebylo. Docela podrobně si ho i pamatuji. Dnes, kdy už jsem větší i starší bych se na něj nepodíval asi ani nechtěně. přesto bych se možná nad některými vtípky pousmál i dnes, kdy už jsem větší i starší. Doufám, že když dám takové pamětnické 3*, tak nikoho neurazím. Přeci jenom tehdy to byla pecka a je to zároveň jedno z mála tehdy, které jsem zažil. ()

Kothy

Hodně srandovní sci-fi. Sylvestera Stalloneho rozmrazí v budoucnosti, kde není kriminalita, nepoužívá se násilí, nenadává se a lidé spolu nespí. Je z toho opravdu v šoku. Ale musí chytit padoucha Wesleyho Snipese, který dělá bordel. Vždycky jsme s kámošem přemýšleli, jak fungují ty mušle na záchodech. :D "Vražda smrt zabití!" ()

AllShallFall

Skvělej film ve všech směrech. Nejlepší hláška ve filmu: " Vy chcete použít zbraně hromadného ničení proti mužům zákona?....... Použijeme je k nákupu v koloniálu, pitomče.." :-D:-D:-D:-D ()

Fingon

Knihovna Arnolda Schwarzeneggera??? Tak už jen kvůli téhle hlášce si zaslouží o jednu hvězdičku nad průměr. Ostatně je to kromě Cliffhangera posladní Slyův dobrý film. ()

Sašenka165

Skvělá komedie, snad nejlepší film se Sylvesterem Stallonem. I po letech je dobrý, zábavný a zajímavý (některé nápady jsou skutečně originální i dnes po takovém množství nejrůznějších sci-fi). ()

mil@n.fanatik

Perfektní akční film, na který se rád podívám pokaždé, co ho v televizi dávají. W.Snipes se mi v tomhle filmu moc líbí. Boje se Stallonem neberou konce a film je to opravdu hustý, paráda 5* ()

Slartibarkfast

Ač nemám Stalloneho příliš v lásce, tak musím uznat, že u tohohle filmu jsem se výborně bavil. Akce střídá vtip téměř v každém záběru a sympatický zloduch Wesley Snipes je místy opravdu vynikající (A:"Kolik asi vážíte?" B:"Okolo 80 kilo." ..prásk s ním do výlohy ). Myslím že 80% je odpovídající hodnocení. ()

predators

Drsňák Sly a ještě drsnější Wes si to proti sobě rozdají po desítkách let strávených v ledové kře. Některé Slyovy hlášky jsou nezapomenutelné, stejně tak jsem se nemohl vynadívat na slaďoučkou Sandru. I po těch letech, samozřejmě v poněkud lepší kvalitě, jde o slučný akčně-komediální počin, který jsem si řádně vychutnal. 70% ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)