Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Odpocivadlo

Takéto sci-fi veľmi nemusím, ale toto stálo za to. Prekvapilo ma kvalitné herecké obsadenie tak som to "musel" vidieť. Môj obľúbený herec v hl. úlohe ma nesklamal, sebavedomí ako vždy. Ale predsa len dal by som tomu 5* lenže prišlo mi to hrozne B-čkove, a herci sa niekdy fakt tvárili ako roboti, a ak takto ľudstvo raz skončí tak CHCEM BYŤ STALLONE!! :( :) ()

Domas88

Nenudil jsem se, zasmál jsem se a dokonce i sem tam nějaká a akční scéna.. Herci nezklamali a zajímalo by mě jak fungují ty 3 mušle...... :)) ()

Marty_cz

Sice jsem už jednou říkal, že se vždycky musím smát, že nějaký veliký akční hrdina dostane roli do komediálního filmu, tak se tomu musím vždycky smát, ale v tomhle filmu hezky propojili akčního hrdiny s komediální postavou a nepřišlo mi to stupidní, ale naopak dobře udělaný a hezky natočený film. Ovšem co jsi budeme povídat, jsou daleko lepší komedie a daleko lepší akční filmy, ale tenhle má to kouzlo, že tam hraje v hlavní roli Sylvestr Stallone a už to dostane diváka do takové míň kritické podoby a odpouštění nějaké ty nedostatky hezký film určitě zabaví a mohu doporučit ke zhlédnutí. ()

gefr

Další parádní sci-fi 90. let, které patří mezi mé oblíbené. Jeden z nejlepších filmů Wesleyho Snipese, kde dostává volnou ruku k destrukci okolí. ,,Medvídek!" ()

baclajean

Skrátka klasika, na tú dobu skvelý sci-fi akčňák, hlášky z filmu používame mnohí dodnes. Nemožno to ohodnotiť zle, je to nadpriemer :) ()

Stanmi

Elitní policista John Spartan (Sylvester Stallone) je po 36 letech v kryospánku probuzen, aby pomohl dopadnout uprchlého zločince Simona Phoenixe (Wesley Snipes). John však brzy zjišťuje, že se svět od jeho časů velmi změnil… První polovina devadesátých let byla pro akční borce ještě dobou příznivou pro jejich tvorbu a krásnou ukázkou je právě futuristický snímek Demolition Man. Už z plakátu je jasné, že tentokrát se dočkáme ikonického souboje mezi Slyem a Wesleyem. Jeden polda, druhý zločinec a oba se probouzejí v budoucnosti, která je prostá všech druhů zločinů (a také soli, sprosté mluvy a výměny tělesných tekutin) a společnost na ně pohlíží jako na násilné primitivy. Příběh tak rozhodně má co nabídnout a navíc se snímek nebere moc vážně, což je poměrně osvěžující a je to rozhodně ku prospěchu celého filmu. Nechybí tak vtipné hlášky, komické situace a povedené popkulturní narážky na 20. století (především však na období 80. a 90. let). Sly zde ztvárnil klasického hláškujícího akčního drsňáka, který se s nikým a ničím nemaže, což je role, která mu naprosto sedí. No a Wesley s blond přelivem si pak svou roli šíleného zločince vyloženě užívá. Jako v každém správném filmu nesmí chybět také ženská hrdinka, v tomto případě je jí roztomilá Sandra Bullock v roli snaživé policistky Leniny Huxleyové. Ústřední trojici navíc doplňuji další známí herci (Nigel Hawthorne, Bob Gunton, Benjamin Brett nebo Dennis Leary). Takže příběh je zajímavý a zábavný, herecké obsazení je kvalitní a celé je to velmi dobře natočeno (klobouk dolů před debutujícím režisérem Marcem Brambillou), přesto k absolutní dokonalosti přece jenom něco schází. Například akční pasáže nejsou vyloženě špatné, ale nejsou příliš dlouhé a vzhledem k účasti hned dvou slavných akčních herců by člověk čekal trochu větší propracovanost i nápaditost. V konečném důsledku tak Demolition Man působí mnohem lépe jako sci-fi komedie, než jako akční film, což je sice na jednou stranu trochu zvláštní, přesto si myslím, že se film povedl a patří mezi mé oblíbené filmy pánů Stallonea a Snipese. ()

harycek

Fantazie ad absurdum , ale je to fajn, musím to brát jako komedii i thriller dohromady , jde to!!Hlavně úvodní kravina , že na Ramba hodili ty mrtvé!?!?! ()

Spielbergo

Jak je ten film blbej, tak je geniální. Jeden z těch filmů, který byl v době vzniku jedním z mnoha, ale který si v průběhu let získal tak obrovskou základnu skalních fanoušků, že se stal časem legendou. Na svou dobu celkem originální zápletka, drsná akce přirozeně propojená s vtipnými hláškami a svérázným humorem a po všech stránkách zcela originálně řešený pohled do budoucnosti - to vše z filmu dělá unikát. Vždy se tedy nechám rád znovu rozmrazit a projedu se elektrovozem kolem Knihovny prezidenta Schwarzeneggera do Taco Bell, abych si tam zanadával a nemusel používat ty praštěný [eee] posraný [eee] zkurvený [eee] pojebaný [eee] Spielbergo máte pokutu 5 kreditů za opakované porušení slovního morálního statutu! tři mušle. ()

Drozdo57

Prišiel som a v rámci toho, čo sa deje v súčasnom svete som musel zvýšiť na 5*. Niečo z čoho sme si 20 rokov robili srandu sa v roku 2020 stále viac začína podobať na to, k čomu sa reálne môžeme do toho roku 2032 dopracovať. "Sme policajti, nie sme vycvičení na také násilie." ()

hrumsrt

Velmi dobře obsazená akční komedie z budoucnosti.. Ačkoli pohled tvůrců na budoucnost je hodně úsměvný (nebo hodně znepokujující), jakože troufám si tvrdit, že nás tohle za necelých 12 let nečeká. Wesley Snipes mi potvrzuje, že role šílence mu jde skvěle, kdy nebyla nouze ani o vymazlené hlášky. Naproti němu stojí ztělesnění akčního hrdiny Sly, kterému tenhle film sedl a pronesl do něj všechny svoje stránky.. Hodně se mi líbilo, že naproti pronásledování zločinců jsme nakoukli do života "běžných obyvatel LA", ať už jste se u scény, kdy Sly očekává sex zasmáli nebo ne, tak se jim to hodně povedlo... 75% ()

CocaCola

Pro mě je demolition man jeden z nejlepších akčňáků. Zasměju se, baví mě to od začátku až do konce, Stallone tady naprosto válí a příběh je prostě boží. Dokonce mi tady ani ta Sandra Bullock nevadí. ()

Matamoroz

Hodně zdařilá podívaná s pár vizionářskými prvky. Na bezvýhradných pět to není, ale dávám plný počet, abych trochu podpořil hodnocení. ()

koza3

Cyberpunk history 103: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Nikdy bych Demolition Man neoznačil za cyberpunk film, ale pravdou je, že splňuje základní atribut hightech low life, takže proč ne. Viděl jsem ho snad desetkrát jako dítě a teď snad poprvé v originále a vtipné bylo, jak mi tam ten překlad sám skákal. Když zpívali v autě reklamy, když si spartan povídal s regulátorem sprostosti. Spoustakrát jsem se nostalgicky usmál, líbily se mi narážky na Schwarzenegera a ostatní reference na klasické devadesátky. Loved it, still loving it. ()

Salus

Po delší době lehce nadprůměrný Stallone. Tu nadprůměrnost dodává docela svěží humor dokonalé společnosti budoucnosti. V roli hlavního padoucha diktátora "sir Humphrey Appleby" z "Yes, minister.", což mě pobavilo rovněž. Sandra Bullock ještě v dobách předromantických. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)