Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

JK-Stinger

Klasická akčňárna z budoucnosti, která téměř sedí na trůnu svého žánru, je dnes už takřka kultovní. Životní role Wesleyho Snipese (možná tak ještě Blade je s ní schopný soupeřit) a jedna z nejlepších rolí Stallona. Tahle pecka je tak protkaná vtipnými hláškami a urážkami, že se smějete od začátku do konce a přitom dělá čest žánru akčích filmů notnou dávkou soubojů, přestřelek a explozí. Nějaké zápory? Hmm, nic mě nenapadá, snad jen...Jak se krucinál používají ty tři mušle??? (Kdyby to někdo zjistil, pošlete mi prosím zprávu, vrtá mi to hlavou už od malička:)) ()

waits

Komedie se sympatickym nadhledem. Wesley Snipes jakoby vypadl z pozdnich osmdesatych a Bullock je spravne naivni. Jen Hawthorna mam holt zafixovaneho jako ministerskeho urednika. ()

majec4

Mam rad tento film. Tie rozdiely medzi jednotlivymi dobami su az brilantne vtipne. Narychlo si ani neviem vybavit podobne zaujimavy film. Herci tiez boduju. Spracovanie temy sa podla mna podarilo super a suboj Snipesa a Stalloneho nema chybu. ()

husokachna

Pořád skvělá zábava i po letech. Víc komedie než akce, ale jedna z mála věcí, kde odlehčení a humor Slyovi fakt sedíj. Film, kterej by podle mě neměl vůbec fungovat a přitom skvěle ladí. A nahláškováno neskutečně, ale to už snad každej ví. Čtyři festovní moje psy, kteří jsou lepší než vaši psi, protože je krmím Rationem. ()

petikacka

Zde se plně ztotožňuji s verbalem, poněvadž bych to lépěji říct neuměla.  A z toho, že už skoro všechno se, děje je mi špatně. Ještě, aby nám automaty dávaly pokuty za sprostá slova. To bych byla za chvíli bez kreditů, ty krávo!!! Zdravím a pozdravuji. Buďte dobří.  Za mě unešených 100% ()

Hadati

V tomhle filmu se mi hodně líbilo vykreslení budoucnosti (které jsem ale ani za mák nevěřil). Snipes jako Fénix podával nejlepší výkon. Díky tomuhle filmu jsem si ho taky tolik oblíbil. ()

TaanStari

Kultovní tři mušličky, "buďte dobrý", bezkontaktní sex a možná ještě něco, na co si zrovna nevzpomenu... K tomu super absurdní vize budoucnosti a skvěle zahraný Phoenix. ()

Martyr

Ja viem ze tieto kultove filmy sa maju hodnotit s trochou nostalgie ale prave som si Silvestra pozrel znova s odstupom tak 10 rokov a musim povedat, ze je to poriadna blbost aj na tu dobu. Niet nad vyrecneho Conana ;) ()

molcan2

Sylvester Stallone bol naozaj sám vedľa ked vzal tento film. Namiesto aby skúšal byť silákom, je akýmsi druhom svoje predchádzajúce osoby v jeho úlohe Johna Spartana. Zábavna, a satirická bez zbraňová spoločnosť, len dokazuje že mier nemá nutne za následok rôznorodejšou radu vlastných výrazov. Humor vo filme bol výnimočný, a Wesley Snipes bol ohromný ako Simon Phoenix. Tiež sa ukazuje že je to môj obľúbený film so Sandrou Bullock, ktorá si následne potom zničila kariéru. tento film bude vždy dobrý na smiech, zvlášť kvôli postavám spievajúcim všetky tie reklamné znelky. ()

RadimFišer

Výborně zvládnutá budoucnost, i když cítíme, že má ještě své umělé body a herci jsou z téhle civilizace a necítí se tak nějak úplně přirozeně. Auta, vany, chování. Muži a ženy. Stále stejná neivita, žádná změna. Dávám 3 hvězdy. Zajímalo by mě kolik dám příště. ()

lady01

Tak tenhle film opravdu můžu... :-) Akční komedie nejen pro sobotní večery... :-) PS: Wesley je jako záporak úžasnej!!! :-) Takže mám menší dilema: komu vlastně fandit? ;) ()

Mat21

Takže si shrňme základní fakta, píše se rok 1993. Film Demolition Man se snaží být komedií, v mnohých momentech však připomíná tragikomedii. Pokusy o humor jsou chudokrevné a po několika sekundách na ně divák zapomíná. Film Demolition Man se snaží být akčním filmem, velmi výrazně však snižuje prestiž hlavních představitelů coby model akčních filmů. Jsou postaveni do role elitních vojáků, ani celý zásobník jim však nestačí, aby toho druhého trefili z 10 metrů. Angažovat se v téhle žabařině a pobíhat v barevných teplákách opravdu neměl Wesley Snipes za potřebí. Film Demolition Man se snaží být sci-fi filmem a pouze v téhle oblasti dohání pošramocené krédo. Nový svět, bez násilí, sprostých slov a všeho, co člověku škodí, je jako balzám na duši všem morálním puritánům. Při prohlídce nového světa však nedoporučuji používat příliš mozek, mohly byste objevit logické nesrovnalosti, které by Vám dlouhou dobu vrtaly v hlavě. Sandra Bullock, kdysi mi byla sympatická a patřila mezi mé oblíbené herečky. Možná z důvodu, že v polovině devadesátých let jsem byl odkázán na 3 televizní programy a novodobých akčních filmů potažmo herců bylo k mání jako šafránu. Nyní s odstupem let a při srovnání s celou plejádou hereček ze všech koutů světa, Sandra Bullock je opravdu špatnou herečkou. Její ztělesnění naivní policistky je snad to nejhorší, co film Demolition Man postihlo. ║13.6.2010║ ()

Pidzey

Jeden z nejlepších filmů se Stallonem.Svižná akce,skvělé hlášky,pěkná výprava,zajímavý,doufejme nepravděpodobný nápad.Snipes ve své možná nejlepší roli a přesný Stallone."Duďte dobrý."..."Buď v pr..li." ()

nessbeal

Tento film je v mojej top 10 najoblubenejsich filmov takze asi sa ani nemusim vyjadrovat, kazdy vie o co ide, a ten kto nevie, ma co lutovat a myslim si ze ma aj co dohanat. Demolition man som videl viac krat nez je moj samotny vek, a vzdy si ho nevaham pozriet znovu a znovu. Virtual sex <3 ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)