Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Pajky3

Až víkend, kdy jsme za sebe zařadili Demolition mana a Posledního skauta mě přesvědčil o tom, že musím své hodnocení trochu poupravit a to směrem nahoru. Říct, že si to se Skautem v hláškách nezadá by bylo tak trochu rouhání, ale na poli akčních film, které v sobě mají velké množství hlášek se rozhodně neztratí. Jedno se ale musí nechat, v porovnání se Skautem je zde dokonalý záporák. Wesley Snipes si tuhle roli užívá naplno a možná hlavně díky ní ho nikdy nemůžu přijmout jako kladného hrdinu. A pak ještě, v tomhle filmu nastartovala kariéru Sandra Bullock, hlavní ženský idol mých dětských let. Takže vlastně naprostá spokojenost, rád se na tenhle film podívám a nezbývá se než zeptat: "Je ti zima, nebo se mě bojíš?" ()

pakobylka

----- "Jsme policisté ! Nejsme vycvičeni na takové násilí !" ----- Vezměte dva patřičně drsné chlápky z lehce brutální, neomalené minulosti a transportujte je do zcela bezkrevné, sterilní budoucnosti ... aby si spolu mohli vyřídit staré účty a přitom zkusili (jen tak bokem - a každý po svém) změnit svět. Možná budete překvapeni, čeho se dočkáte ... a možná taky ne. V každém případě: Ta pokrytecká hra na dokonalou, skrz naskrz kladnou, moudrou a spravedlivou společnost bez poskvrnky je dovedená do krajnosti ... a ve své podstatě je odkoukaná ze života - tím pádem boduje, kdy se jí zlíbí. Vůbec celá ta záležitost je navzdory určité těžkopádnosti - nebo třeba právě i pro onu těžkopádnost - okouzlující ... a její hrdinové nikdy neztratili kontakt se žhavou současností. Spolu s nimi se projdete po San Angeles - a během exkurze (kromě jiného) uvidíte, zdali "Demolition Man" dostojí svému jménu i v roce 2032 ... zdali dojde k transferu tělních tekutin ... a zdali bude odhaleno tajemství tří mušliček. ()

necisty

Legenda mezi akčňáky. Samozřejmě, že trpí spoustou neduhů, které mají i ty současné (ne přiliš kvalitně zahrané atd.), ale tehdy to byl strašně nadčasový film, co se týče myšlenky a různých detailů. Oceňuji hláškovost a vůbec charizma hlavních postav. ()

Juto

Príjemným prekvapením na filme je, že scenár aj Stallone sú vtipný. Vo filme sa spája akcia s vtipnými momenty. 8/10 ()

fars

Pro me paradni akci jizda, svizna a vtipna. Uz jsem tu nekde psal ze Sylvestra jsem mel vzdycky rad, vzdyt na jeho filmech jsem vyrustal. I Wesley Snipes byl v tomhle snimku maximalne cool. Dal bych za pet uz jen pro ty vyborne hlasky, co tam padly :-) ()

c.tucker

Perfektní akční komedie. Nesmí se u ní přemýšlet stejně jako u ostatních takovéhoto typu, ale navíc jsou zde legendární hlášky, které se nezapomínají. - "No ne. Jsou všechny transfery tekutin takové jako tohle?" - "Lepší!" - "Lepší? Tak fajn!" ()

Googlak

Super Bombastický sci-fi akčnak s jedinečným Slyom a keď sa k tomu pridá ešte vtedy Snipes v najlepšej forme + Krásna Bullock , ... tak tento film užž snáď ani viac nepotrebuje, ...Film nadupaný akciou, ...Skvelými hláškami a k tomu ešte s troma mušličkami :-) - BRAVO!! (Toho budeš litovat do konce života. Obě dvě vteřiny):-) ()

Ice123

Svělý obsazení, příběh také zaujme, úsměvu také neujdete, jen někdy trochu přehnané a pár děr by tam bylo. Ale na to by stačila jen jehla a nit ;) 80% ()

WolfR

Žádné extra hodnocení mě nenapadá, tak to zkusím alespoň stručně jednou větou. Demolition Man je akční sranda z divné budoucnosti, v hlavní roli se Slym Stallonem, zdárně mu sekundujícím záporákem Wesleym Snipesem s blond vlasy a s roztomilou a tehdy ještě neokoukanou Sandrou Bullock. 4 hvězdy. ()

campix

Naprostý akční nahláškovaný kult, který jsem dlouho neprávem opomíjel. Když podobný film vznikne v dnešní době, tak se zařadí pouze do řady snadno zaměnitelných akčních béček, ale Demolition Man je prostě kul a nazvat ho prostým béčkem je skoro rouhání. Budoucnost je vykreslená naprosto perfektně a zásobuje spoustou vtipných odkazů ( jako prezident Schwarzenegger) a hláškujícího Stallona v plné formě. Klasika klasik daného žánru. Strašně zábavné. ()

dr.fish

Jeden ze Stalloneho slabších kousků, i když on sám za to určitě nemůže. Tvůrci byli zřejmě natolik fascinovaní obrazem světa budoucnosti, který stvořili, že zapomněli na to, že má jít o akční film. Je tu pár dobrých vtipů, dobrý vizuál, ale jinak spíš průměr. 60% ()

mortak

Satirická složka drtivě vítězí nad tou akční. Akce je sice bombastická, ale spočívá hlavně v tom že Stallone a Snipes po sobě pálí a nemohou se strefit (kde brát náboje je evidentně nepálí). Nápad s oživením skvadry dalších zločinců trestuhodně nevyužit. Ta satirická složka se povedla až moc (dnes se stává skutečností), A Sandra jako Stalloneův sidekick je okouzlující. ()

otík

Jednoznačně jeden z top filmů Sylvestra Stallona, který zde svým divákům nabídl snad vše, co se dá od dobrého akčního filmu očekávat - hlášky na hlášku, skvělá akce, souboje muže proti muži i dostatek střílení, skvělý záporák (Wesley je nepřekonatelný) i nabouchaný hrdina (Stallone snad lépe už vypadat nemohl), slušná režie i ucházející triky, fešná Bullocková i další zajímavé postavičky. Nic víc se od akčního filmu snad čekat nedá. Snad jen nabušenější soundtrack, ale to už tak nevadí. Parádní film pro fanoušky akčního žánru, malinka ve filmografii Sylvestra. ()

Slavníkovec

Všechno ok. Skvělá podívaná. Budoucnost jak má být. Sandra Bullock příjemně překvapila, Wesley Snipes, potvrdil, že v něm něco je. Jenom Sly mne nasral, to už tehdy měl ksicht plnej plastik a botoxu, že se musel tak blbě tvářit? ()

Deyw

Tenhle film je klasika...bez slye nebo snipese si to nedokážu představit..to by byl brak...snipes přehrává stalloneho to se musí nechat..záporáci sou vždycky větší sympaťáci :) ty hlášky co tu najdem sou nezapomenutelný..a hlavně dalších X narážek na ostatní filmy/herce....to je 110minut královský zábavy...ty zmrd* sou rychlí.. :) ()

panMartin

Výborný film z budoucnosti se skvělými herci. Snipes byl sice v té době neznámý ale role záporáka mu sedla a zahrál velmi dobře. Skvělé akční scény, ale především výborná komedie..... Chceš sex........ Nechceš to radči zkusit po starým.. Myslíš... Mambo šuky šuky divočiná ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)