Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

Nepi

Tak tenhle film se Sylvesterem Stallonem a Wesleyem Snipesem fakt žeru...Skvělý akční scény doplněný výbornýma hláškami...John Spartan a Simon Phoenix jsou skvělý protivníci....a drží celej film... ()

Specs

Hlášky: Simon Phoenix: - "Medvídek!" ochranka: - "Jaktože znáte heslo?" Simon Phoenix: - "To já nevím a ty chcípni!" & John Spartan: - "Kde jsou rukojmí?" Simon Phoenix: - "Rukojmí jsou... Hovno, všichni jsou mrtví!" & Simon Phoenix: - "Já jsem asi musel udělat nějakej dobrej skutek. Ale nevím, co to bylo." ()

Pecival

Tenhle film se vážně povedl. Svět budoucnosti je opravdu vtipný a jedna lepší scéna stíha druhou. Navíc mě potěšila přítomnost "Sira Humphreyho" Nigela Hawthorna. Prostě tuto skvělou nenáročnou zábavu nelze než doporučit. .... On neví jak se používají tři mušle ... :) ()

manonfire

Skvělý, vtipný, svižný film s legendárníma hláškama a obsazením. Suchý Slyův humor versus třeskutě sadistický Snipesův. Skvělé bitky s použitím televize, proudu, plachty......originální akce. 90%. ()

Almásy

jeden z mala tich kultovych akcnakov ktore si fakt necham lubit. aj so vsetkymi tymi krasnymi nelogickostami a stallonovymi umelymi svalmi. ()

Philoun1

Film s přiměřenou dávkou sci-fi a akčního stylu, který je okořeněný špetkou sarkastického humoru a i přes téměř dvouhodinovou délku uteče strašně rychle. ()

Drnqonovic

Perfektní nářez který ani po letech nenudí. Šílený Snipes se žlutým účesem (wtf?) tvrdě správný Stallone a neokoukaná Bullock. Chrlení hlášek kadencí kulometu zaručuje zábavu kdykoliv, jakkoliv a kdekoliv. Nezbývá než doporučit! ()

P1tr

Typický Stalloneho akčňák. Pobaví, na nic si nehraje a z hlavy pomalu vyšumí. Alespoň do doby, než si ho pustíte znovu a opět se budete bavit. ()

Josefin

Stallone kontra Snipes jsou pořád pecka, chlapi co to umí rozbalit ! Jen doufám, že mě v budoucnu nečeká pověstná legrace jako na Slyho alias Johna Spartna: Na wc vám došel toaletní papír! Hi, Hi on neví jak se používají 3 mušličky! " Pomoc já to nevím ještě teď........-). ()

Beer Ceps

Perfektní akční komedie s pacifistickou budoucností. Vše co je škodlivé je zakázané, s hláškami se zde roztrhl pytel, knihovna prezidenta Schwarzeneggera je krásným náhledem do budoucnosti a s nezodpovězenou otázkou ke konci. Bohužel, nikde na internetu jsem nenašel, jak se vlastně používají ty tři mušle :-). ()

Ironfood

Povedená sci-fi komedie založená na konfrontaci drsného poldy ze současnosti s mírumilovnou (a poněkud totalitní) společností budoucnosti. Trochu se nabízí srovnání s Arnoldovou fantasy komedií Poslední akční hrdina, kde je drsný polda z filmu konfrontován s běžnou realitou. Ačkoliv jinak straním Arniemu, z tohoto srování vychází o třídu líp Demolition Man. Sice z něj taky sice místy čiší taková sitkomová plytkost a lacinost, ale mnohem méně než z Posledního akčního hrdiny. ()

Wbcko

Nevím jestli by mi Demolition man připadal dnes tak vtipný, jako když mi bylo deset let. Tehdá jsem ho ale zbožňval a viděl snad stokrát. ()

lewwin

Demolition Man se zdál comebackem velkého Slye a nástupem Wesley Snipese. Kdo by si pomyslel, že teď jejich pozice budou naopak? Jinak dobrý film, vcelku originální nápady a pěkná uražená hlava jednoho z hlavních hrdinů. Hádejte kdo to bude (Sandra ne:)) ()

lskala

Kdo dřív neměl na VHS tenhle film, byl totální trubec... :-D Akční klasika z let devadesátých, která místy i nudila. 70% - 4**** ()

Cejny

Povedené akční sci-fi se Stallonem a Snipesem v hlavních rolích. Sandra Bullock jim v tomto filmu zdárně sekunduje. I celkový námět filmu je zajímavý. ()

mikulíšek

Zábavný mix drsných akčních superhrdinů, "postapokalyptického" undergroundu a světa moderní utopistické budoucnosti; který balancuje někde mezi průměrem a klasikou; akčňákem a komedií. Jeden z mála filmů, kde mi přišla Sandra Bullock rozkošně roztomilá (tím nemyslím hezká). Docela mě udivuje odvaha tvůrců situavat film do nepříliš vzdálené budoucnosti. ()

kenkaku

Zdravím a pozdravuji... a rovnou přiznám, že jde o největší překvapení roku 1993 ;). Opravdu vážně a to nejen proto, že jsem čekal strašnou hovadinu, ale i pro ten specifický humor, který celým filmem prochází. Když se nad tím zamyslím tak také proto, že je to snad jeden z mála filmů kde "vize budoucnosti" není jedno velké spáleniště nebo kráter po atomové bombě... plus drží si díky sakra dobře zvolenému protějšku (Wesley Snipes) akce vypadá jako vyrovnaná skvěle vybalancovaná AKCE, ne jako když se medvěd grizzly pokouší znásilnit medvídka mývala... ty karty jsou rozdány neskutečně fér a (alespoň na mě) to působí sakra dobře.když už jsme u toho "dobře"... I vy "buďte dobří" a koukejte si tuhle podívanou zase někdy zopakovat :). ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)