Los Angeles 1996 - policajt John Spartan (Sylvester Stallone), nazývaný Demolátor, v súboji s napoly geniálnym, napoly šialeným zločincom Simonom Phoenixom (Wesley Snipes) spôsobí nešťastnou náhodou smrť dvadsiatich rukojemníkov v troskách explodujúceho domu. Trest je vykonaný hibernáciou - zmrazením na desiatky rokov. Pre Phoenixa za jeho zločin, pre Spartana za neúmyselné zabitie... San Angeles 2032 - dokonalé mesto, plné harmónie, mieru a bezpečnej telepatickej lásky. Len kdesi v podzemí živorí skupina "zlých" ľudí, veriacich v slobodný život. Keď zločinec ako Phoenix počas konania o podmienečnom prepustení (čisto formálnom) ujde do tejto nenásilnej oázy mieru, polícii nezostáva nič iné, než priviesť k životu i Spartana, aby zachránil celé mesto. (TV Markíza)

hroubek

Co udělat, když vám v budoucnosti utěče zloduch z minulosti přeci poslat na něj drsnýho poldu též z minulosti aby budoucnosti ukázali jak se žilo na přelomu století.Stallone si svojí roli užívá což je vidět ve scénách se Sandrou Bullock, která je opravdu pěkná i vtipná.Nejvíc si ale svou roli musel užít Snipes, který v jednom kuse hlášku jako o život, nadáva a vraždí a je u to neuvěřitelně vtipný.Jediný co mi pořad nejde do hlavy na co slouží ta třetí mušle? ()

zdenny

Klasický osmdesátkový akčňák, který na svém kouzlu nic neztratil ani po několika dekádách. Opět téma o tom, jak skupinka elitářů ovládá pod rouškou šťastného života ostatní. „Ale já mám rád hamburgery a cholesterol!“. ()

VanTom

Možná je příběh děravý a akční scény veskrze průměrné, jenže naivně mírumilovné, šťastně harmonické a absurdně slušné San Angeles budoucnosti jakožto do extrému dotažená idealistická utopie to vynahrazuje. Do něj probuzený drsný polda ze současnosti se nestačí divit, stejně jako divák (-Co vy na to, kdybych vás nazvala primitivní zkamenělinou symbolizující dobu úpadku, která je naštěstí za námi? -Nevím. 'Děkuju'?). V tomto komediálním střetu Demolition Man exceluje, množství jeho skvělých hlášek a situací stojí za zapamatování. Za což můžou i výborní herci: sladce roztomilá Sandra, bavící se Wesley a uvolněný Sylvester, jehož etuda na krysí hamburger mě vždy spolehlivě dostane. :-) ()

lykan9

Prakticky se srovnáním dnešních filmů a doby je všechno špatně. Chyby v detailech (přístroje na snímání životních funkcí jsou jednou vpravo a podruhé vlevo, zbraň se rozhodně nepřebíjí způsobem jaký předvedl Sly a už určitě není při chůzi prst na kohoutku atd.), příběh zcela jednoduchý, špatný střih apod. Jenomže to stejně funguje. Kdyby byl film natočen v dnešní době, tak se snad nevejde ani do abecedy, ale v době, kdy byl natočen, tak byl jasně smýšlen jako áčkový film, a to z toho důvodu, že tenkrát se filmy dělaly hlavně pro zábavu, a aby si člověk odpočinul a nemusel přemýšlet a hloubat u každého záběru. Miluju tu dobu (ve filmu), kdy policajti mohli nakopávat grázlům zadky a nikdo nepřemýšlel nad tím, jestli to nebylo protiprávní a kdy celý svět měl za hrdiny brutální policajty, co to umí (Schwartzenegger, Hill a Spencer, Belmondo, Chan atd.) Na závěr nesmím opomenout vynikající hlášky (Budeš toho litovat do konce života...Obě dvě vteřiny.; Kde ses naučila tak kopat. Z filmů s Jackie Chanem nebo narážka na Schwarzeneggera prezidentem). Jednoduše velice zábavný film, kterému vzhledem k jeho věku odpustíte i těch pár nedostatků a chyb. ()

Vertigo666

Stallone strašně klasickej, ale Wesley, ten tady fakt řádil. Jako psychopatickej vrah Simon Phoenix byl prostě nejlepší. Pro mě to je asi po Vaderovi 2.nejlepší záporák. Díky němu má tenhle film 4 hvězdičky. ()

Spock

Sci-fi komedie s prvky akce? Těžko říct, každý si v tom najde to svoje. Tato verze budoucnosti mě opravdu hodně pobavila, zejména používání mušliček na záchodě, tekutý transfer a kurzy pletení určené trestancům. :-) Nakonec se u filmu dobře pobavíte, možná vás film inspiruje a dáte si doma krysí hamburger. Mizerné herecké výkony ale kopa legrace. Buďte dobří. :-) ()

KASUGI

Parádní hlášky, ale jak už jsem psal u Cobry, Sly má kukuč na outsidery a role suveréního frajírka mu zkrátka nesvědčí. ()

Ichabod

Stalloneho charizma je po Rockym vidět zejména a právě v tomhle filmu, kde si to rozdává s nejlépe hrajícím Wesley Snipesem ve své kariéře. Humor, skutečně promakaně vystavěné prostředí je nádherné kontrastní s 90´s akčním hrdinou a padouchem a sympatická Sandra Bullock s tím vším patří k téměř nestárnoucí klasice, kterou mohu vidět třicetkrát a pořád mne pobaví a to i v dabované podobě, jež snad překonává originál. Demolition man je tak primitivní aby to bylo snesitelné ale zároveň se nejde Brambillovi vysmát, spousta záběrů je cool a vtipných a choreografie není vůbec zlá. Demolition man je takový Stalloneho Terminátor 3, i opakovaně snesitelný akční výplach pro libovolnou náladu :-) ()

Siri69

Stallone OK, Bullock OK, ale Wesley Snipes jako záporák je tu naprosto perfektní !!! Je to příjemná akční sci-fi podívaná !!! 3,5* ()

mkubalikova

Sly dokazuje svůj komediální talent a že umí skvěle střílet do vlastních řad. Knihovna prezidenta Schwarzenberga je nejvíc a to netušil, kam to Arnie dotáhne. Říká se, že opakovaný vtip přestává být vtipem, ale stejně mě Sly hláškou: "chce být prezidentem" v jiném filmu skoro po dvaceti letech dostal! 80% P.S. Buďte dobří! ()

Autogram

Celkom dobrá akčná zábava s príjemnou Sandrou. Veľa mi z filmu v pamäti nezostalo, samozrejme nedá sa zabudnúť na bezkontaktný sex ako náhradu za zastaralý spôsob výmenou telesných tekutín. ()

mirec88

Bavil som sa solídne, skvelá akčná futuristická komédia, kde som sa párkrát fakt rozosmial na plné pecky. Nemá to síce na 5 hviezd, ale Stallone hrá výborne, k tomu teroristický Wesley Snipes a krásna Sandra Bullock. Fakt super filmík. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (viac)

Rodriguezovo „město bez hříchu“

Rodriguezovo „město bez hříchu“

21.02.2009

A Sin City 2 se opět odkládá. Šéfové produkční společnosti Dimension Films totiž oznámili, že Robert Rodriguez pro ně natočí sci-fi thriller Nerverackers. A bude se muset do natáčení pustit co… (viac)