Ukradni, čo môžeš!

• Česko Ukradni, co můžeš! (viac)

Berlínská zeď už to má nahnuté. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Oficiálně pracuje jako úředník, ale jinak má pod palcem všechno od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Jednoho dne ale přijde nový důstojník s rozkazem vyklidit základnu... (oficiálny text distribútora)

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +herci a jejich výkony, zajímavý příběh, hlášky a nadsázka -málo akčních (válečných) scén, málo hudebního doprovdu, trošku i nudí/// Zvláštní film, který mi nejvíce připoměl film Tři králové. Asi nejlepší je obsazení (Phoenix), který svým výkonem mile překvapil a dobře ho doplňuje Anna Paquin, které její roli uvěříte. Děj se bohužel stáčí k průměru, ale z něj ho tahá neotřepaný příběh. Jen škoda, že zde není více akčních scén a dynamičtější hudební doprovod, nebyla by to taková nuda, kterou snad jen vytrhne ústřední dvojice, scéna s tankem a nepřeberné množstí hlášek. Avšak pokud film budete brát s nadsázkou, můžete se dobře bavit./// Celkem 66%/// ()

Jordan

according to tron - naozaj veľmi ťažko zaraditeľná zmes čo sa týka žánru, medzi vojenskými filmami tak trochu ojedinelý a až na pár vecí, s ktorými som sa tak trochu nestotožnil naozaj prekvapujúca a celkom dobrá . . . komédia(?), krááásna Anna Paquin a ojedinele aj originálne nápady. Môže byť ()

Anderton

Nechápem, prečo tento film nie je tak kultový, ako by si zaslúžil. A treba ho pozerať najlepšie na večierku a pri minimálne alkoholom pozmenenom stave vedomia. VIDENÉ ZNOVA 2/20: Šok po prvom pozretí je samozrejme fuč, stále ide ale o perfektnú satiru, kde sa miesi humor s veľmi tragickými momentmi. Najdôležitejším kladom je ale podľa mňa fakt, že film z tohto prostredia (americká vojenská základňa v Berlíne) a zároveň z tejto doby už iný nevznikol. A tá jazda tankom je nesmrteľná. ()

swamp

"These were my guys. Fighting the dull fight. Soldiers with nothing to kill except time. They know that war is hell..but peace, peace is fucking boring." Lehce nadprůměrný snímek, který oplývá jedním klišé vedle druhého. Na druhou stranu je to dosti zábavné, tak proč ne? :) ()

dex2man

Vrchovatá porce satiry , aneb americká armáda jak ji ne(známe).. k tomu výborný Phoenix a nezapomenutelná "projíždka" Leopardem přes překážky :) . Tady prostě pod pět nemůžu ! ()

Natascha

Ano, bylo to příjemně černohumorné. Ano, Joaquin Phoenix je skvělý. Ano, bavila jsem se. Ale pořád se mi nějak příčí dát o hvězdičku víc, mám pocit, že s trochou snahy to mohlo být mnohem lepší. ()

Ivoshek

Že se v armádě krade, to mi vyprávěl už kamarád před lety, co chudák sloužil nejdřív u hradní stráže a pak někde u letectva, kde se kradl benzín (nebo co to bylo) na hektolitry. A o tom je zhruba tenhle film. Phoenix hraje hezky, ostatně jako vždycky, ale jinak je to strašně neurovnaný. Jako by ten film nevěděl, co chce být. Sonda do armády? Chytrej pohled na rok 89 ze základny v BRD? Černá komedie? Krimi? Celkově je to taková nevyrovnaná všehochuť. Nemůžu říct, že by mě to úplně nebavilo, ale nějak přelomovej film to taky není. ()

becki_tu

"Tisíc galonů leštěnky? To jí potřebujeme tolik? - No, čistota půl zdraví... " Sympatická a chvílemi i vtipná záležitost z armádního prostředí, kterou výrazně podpírají výkony mých oblíbenců - Harrise a Phoenixe. Annu Paquin beru jako příjemný bonus. ()

bouncer

Velmi dobrý satirický snímek, který kritizuje poměry v americké armádě. Děj se odehrává v roce 1989, těsně před pádem východního bloku a američtí vojáci nemají nic jiného na práci, než vařit heroin. Moc povedená kritika do vlastních řad... černý humor střídají vážnější scény a ve výsledku vše působí prostě dobře. Doufám, že film dosáhl cílů, které se vytyčil, protože se opravdu povedl. Dobrá hudba, dobrý Joaquin Phoenix, dobrý scénář... ()

svik

Celkem velcie vydařený pohled na zkurvenou nesmyslnou a velce drahou záležitost jako je válka. Sice název není moclákavý ale film je velice zajímavý a taky v něčem podobný s Obchodníkem s deštěm . Phoenix hraje svou namyšlenou postavui když pochvýli fimu s ním soucítíme i jeho sympatie které jsou tak odporné, Paquinová byla prostředníkem mezi jejím otcem a nenáviděný m vojákem --to je tak nějak v každém normálním filmu--a celkem zajímavý a napínavý drama válečkný románek takže spokojenost. ()

Krissty

Ze začátku jsem byla sice skeptická, ale nakonec se z tohoto filmu vyklubala parádní komedie z vojenského/drogového prostředí.. Pobavila jsem a samozřejmě i pokochala mými oblíbenci Joaquinem Phoenixem a Ed Harrisem.. Především tedy Joaquin byl prostě úžasný, jako v každé své roli! Nejvíc se mi asi líbila projížďka tankem a vynikající závěr.. Uvažovala jsem i o plném počtu, ale zůstanu raději při zemi :) Tahle komedie jednoznačně patří k těm lepším! ()

mustafa

Nemám co bych dodal. Zcela výjimečný film, který už se zřejmě jen tak neobjeví. V tomto filmu se otevřeně kritizují poměry v americké armádě. Napínavé scény jsou zde podávány s naprostým přehledem a humorem. Dostala mě scéna, kdy se vojáci hádají, zda jsou v Západním nebo Východním Německu. Film na mě působil velmi otevřeně, místy až fraškovitě. Skvělé herecké obsazení v čele s vynikajícím Phoenixem se předhání, kdo se zhostí své úlohy lépe. Jednotlivé scény působí velmi emotivně (např. létající Phoenix nebo výbuch budovy s hláškou: "Bod varu"). Jediné, co mě tak trochu odradilo od tohoto filmu je český překlad, který doopravdy velmi klame. ()

Vojcl

Pozoruhodný snímek, který je skvělou satirou na americké vojenské hrdinství a ukazuje nám frajery ze Západu také trochu z jiné stránky. Nevím na kolik je takový příběh reálný, ovšem bavil jsem se skvěle. Joaquin Phoenix si svého hlavního anti-hrdinu náležitě užívá a dobře mu sekundují i další. ()

YURAyura

Mirne nadprumerny film diky zajimavemu a neotrepanemu scenari sledujicimu howadske pocinani americkych vojaku v Zapadnim Nemecku ve zlomovem roce 1989. Kdyby se scenarista vyhnul nekolika clischakum, tak by to s presvedcivymi zapornaky - snad vsechny postavy filmu ;]] byt kult - takto to zustalo nekde na pul cesty. Ale wojna neni kojna a ne vsichni jsou tam dobrovolne - i v profi armade - verim ze i v ten nasi "profi" bo: Kdyz ti dojde povolavak, nesto to ani za mak..... ()

MartinNDL

Pamatujete si na ten heroin, co vám tak chutnal? Jak je možný, že sou v hrnci všechny přísady (Joaquin Phoenix, Anna Paquin v plavkách, Ed Harris, kritika armády, černej humor), vaříme to na těch 85 stupňů celejch šest hodin a stejně nás to nesjede? Buffalo Soldiers je noc strávená na diskotéce s extází v hubě, na kterou zapomenete jen pár dní poté. Snad jen si vybavíte tu docela hezkou holku, co vám sem tam postavila vojáčka do pozoru. Jak že se ta blbka jmenovala? ()