Pamela: Příběh lásky

• USA Pamela, a Love Story

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky. (Netflix)

Aljak

Zaujímavý dokument o živote Pamely "C.J." Anderson, ktorá sa u nás preslávila najmä ako záchranárka z Baywatchu. Bol som prekvapený, že v mladosti bola skôr utiahnutá a v podstate nevýrazná. Dvere do showbiznisu jej otvoril Playboy, a potom už to išlo všetko ako lavína... Pamela bola však poriadne impulzívna a ešte k tomu naivná = dosť zlá kombinácia. 6x vydatá a 6x rozvedená, to hovorí za všetko. Okrem toho kopa škandálov, neuvážených rozhodnutí, a snahe zo seba vytvoriť nejakú ikonu aktivizmu... to všetko tvorí Pamelin život. V podstate mi jej bolo ľúto. Ale aj to je jeden z efektov, keď človek neunesie slávu. 3* ()

leila22

Pamela Anderson bola hviezdou 90. rokov. Každý si pri počutí jej mena vybaví blondínku v červených obtiahnutých plavkách a jej povestný sexy beh po pláži. Pri opise „úprimná, ľudská, neistá, ale milujúca matka“ by väčšine už napadli celkom iné mená, no stále sedia aj na niekdajšiu Playmate. Pamela na mňa pôsobí ako obrovská romantička. Jej pohľad na lásku a vzťahy bol aj v dospelosti dievčensky naivný, čo ju vždy iba dostalo do pekných problémov. No prakticky asi iba kopírovala známy model, ktorý videla u svojich rodičov. Hodnotenie tohto dokumentu dvíham aj za nečakané sympatie a ľudskosť, ktorá z neho sála. Veľký palec hore za to, že v ňom Pamela vystupuje úplne nenalíčená. Z Pamela, a Love Story sála nostalgia, smútok, láska a pripustenie si jaziev na duši (znásilnenie, potrat, nevydarené manželstvá, krádež súkromia do poslednej bodky), no napriek všetkému z Pamely necítim žiadnu zahorklosť či rezignáciu, ale stále chuť žiť, hoci už možno viac podľa svojich pravidiel. A to je veľmi sympatické. ()

NinadeL

Dokument vyšel přesně tak, jak jsem predikovala u seriálu Pam a Tommy. Ta show vyprovokovala skutečnou Pam Anderson, aby se ke všemu vyjádřila. A bylo jasné, že se nebude mluvit jen o seriálu, který odmítla vidět. Pamela, a Love Story je bilance příběhu jedné oslnivé hvězdy 90. let, která stejně jako Kim Basinger začínala v Playboyi, ale na rozdíl od Kim se jí velké filmy vyhýbaly obloukem. Přesto měla výraznou kariéru v televizi, točila prakticky nonstop skoro celé dvě dekády. Během toho stihla prožít několik manželství a dvojité mateřství. Seriály jako Home Improvement, Baywatch, V.I.P., Stripperella a Stacked jsou bez ní nemyslitelné. Takže proč bychom měli poslouchat příběh o tom, že jí aféra se sex tape zničila kariéru? Protože jí nezničila kariéru, ale pěkně od základů jí zničila jako člověka. A to bychom dnes měli vnímat nejvíc, ať už pracujete v jakémkoli povolání, nikdo nemá právo na vaše soukromí. A v tom byla 90. léta zákeřná. Dnes je bývalé playmate přes padesát a opět dokázala, že na to vždycky měla. Dostala se daleko v Dancing with Stars a zahrála si na Broadwayi v Chicagu Roxie Hart a to není rozhodně málo. ()

LEGACY

Očividně mám fůru času, když už mě zajímá i příběh Pamely Anderson, jenž jsem měl stejně jako většina zafixovanou jako tu blond, tupou, namyšlenou celebritku, která se ovšem vybarvila jako moc fajn člověk, se kterým se na spoustě věcech shodnu, spoustu věcí dělá podobně jako já a stejně čas od času lituji, či trpí. Trochu put off je samozřejmě její impulzivita a spontánnost, jenž je zárukou příběhů a její kariéry, ale s ohledem na počet manželství je to za hranou. Na druhé straně si píší deníky stejně mimořádně jako Míra Zikmund, bojuje za práva zvířat, má moc hezký vztah s rodinou a navíc uběhla maraton, což s těmi její míči je skoro obdivuhodnější, než když maraton v Praze zaběhl borec v žabkách. Je to zkrátka celebrita uvízlá ve vlně stereotypů, rozhodně nikterak špatný člověk, naopak se mi pohled na tuhle megastar, kterou jsem znal jen ze Scary Movie, podstatně změnil k lepšímu. O to ale v tomto dokumentu asi šlo. Ten život jí můžeme závidět, protože má co vyprávět. ()

Warhorr

Nečekal jsem, že se mi to bude až tak líbit, velké překvápko. Pamela, jakožto sexbomba 90. let, a do které byl zamilovanej snad každej druhej, včetně mě, se odhodlala a natočila s Netflixem životopisný dokument o své osobě, kde se člověk opravdu dozví spoustu zajímavých a peprných věcí. Nikdy jsem si o ní dopředu nic nezjišťoval a bulvární plátky taky nečetl, takže pro mě bylo překvapením, že byla jako dítě zneužita. Popisuje několik svých vztahů, některé více, některé jen letmo. Chápat se to dá, to by jinak museli natočit desetidílnou minisérii. Nejzajímavějším bodem je chvíle, kdy se začne mluvit o krádeži domácího porna, které má ve své podstatě velký vliv na její pozdější kariéru. Vše nám vypráví samotná Pamela a toho si vlastně cením ze všeho nejvíce. Dokument je doplněn spousty domácími videi a samozřejmě dobových záběrů - rozhovory, focení pro playboy, scény při natáčení, talkshow apod. Překvapením byla i účast jejích synů. ()