V roku 2021 obyčajný malý investor Keith Gill (Paul Dano) investuje svoje životné úspory do stagnujúcej spoločnosti GameStop a cez internet presvedčí svojich fanúšikov, aby urobili to isté. Vďaka tomu akcie firmy šialene vystrelia nahor a všetci finančníci z Wall Street, ktorí stavili peniaze na neúspech spoločnosti na trhu, prídu o majland. Milionári sú však na svoje peniaze citliví a toho, čo im podľa nich právom patrí, sa tak ľahko nevzdajú. (Itafilm)

DJ Obelix

Divákům, kteří kauzu kolem GameStopu trochu sledovali, nepřináší film vůbec nic nového. A těm, kteří o téhle události nevědí nic, film nastíní jen naprostý základ. Těžko říct, kdo je tedy vlastně cílovka. Navíc jsou "Dumb Money" proloženy klasickými "člověčinkami", tedy příběhy obyčejných lidí, které patří k nejzbytečnějším částem filmu. Nutno ocenit obsazení, ač řada z těch známějších herců zůstala trestuhodně nevyužita (jmenovitě Offerman a Stan). Ve výsledku jsme někde na pomezí 2 a 3 hvězd. Bohužel. Čekal jsem od filmu mnohem víc. Nová "Sázka na nejistotu" (The Big Short) se bohužel nekoná. ()

boshke

Hezké to bylo. O to hezčí, že mne tato kauza zjevně zcela minula, takže jsem absolutně netušil, jak to dopadne, a (částečně) i pochyboval, že to je doopravdy. Rogen překvapivě zvládnul vážnou roli Dano s Woodley byli (spolu) fajn. Sem tam vtip, ale jinak rozhodně víc drama než komedie... 80% ()

nascendi

Film ma nezaujímal, problematike nerozumiem a mám príliš málo času na to, aby som sa s takýmito výtvormi zaoberal dlhšie, než je nevyhnutné. ()

Arsenal83

Pre mňa nezaujímavá téma, gambleri na burze ma extra neinteresujú, avšak pravdou je, že mužom v oblekoch na otlak siahať netreba, kruto sa vám to môže vymstiť. A hoci tento boj bol ukázaný priam ako komunistický, teda ako ten pravý proti vykorisťovateľom, vidím v tom skôr závisť, pretože každý chce aspoň kúsok z koláča, aj ten, čo majiteľov koláča naoko nenávidí, pritom by chcel byť na ich mieste. Rádoby pozitívne vsuvky s miešaným lesbickým párom a mužom, čo mužom vraj nie je, hoci sa na ňom zasekáva i najlepší zastrihávač Braun, neviem presne zhodnotiť: sú reálne a bolo to s nimi všetko tak, ako ukázali? alebo sú tieto postavy a ich úloha zveličená len preto, akú povinne korektnú dobu žijeme? Obávam sa, že bé, bé bé je správne. Navyše táto dráma je nehybná ako Enrique Iglesias na koncerte, veľa dialógov o tom istom a to všetko preložené takým podivným lasagne, kde na vrchu je fuck, ďalšia vrstva shit a potom základná vrstva sú odvodeniny od týchto odborných výrazov, aby sme všetci na sto percent vedeli, že hlavní "hrdinovia" sú mega nad vecou. Pritom sú plytkí ako hroby bielych koní mafie zo Žitného ostrova. ()

Claw

Povedený a zábavný film o tom, jak se obyčejní lidé postavili lidem z Wall Street a připravili je o jejich prachy. Režisér Craig Gillespie je velmi šikovný režisér a už několikrát mi ukázal, že umí točit filmy podle skutečných událostí. Gillespie točí filmy, aby byly zábavné, působivé, stylové a byly taky svým způsobem dravé a odvážné. A to se mu povedlo i s jeho nejnovějším filmem. Peníze těch tupců nám představí neuvěřitelný příběh, a je nám to prezentováno, tak abychom celou situaci pochopili a užili si tu bouři, kterou to vyvolalo. Gillespie to vysvětlí jednoduše a srozumitelně, a o to více si film užijeme. Režisérovi se povedlo sehnat velmi šikovné obsazení, které umí prodat příběh. Paul Dano má hodně civilní roli a je v ní skvělý a zábavný. Seth Rogen si svou roli užil a zahrál to moc dobře. I když je to dobrý film, úplně mě neohromil. Možná je to tím, že příběh už známe díky jeho nedávnému výskytu. V některých ohledech tato známost filmu pomáhá, ale v jiných zase ne. Navíc mi přišlo, že tempo je nekonzistentní, chvíle skutečného zaujetí se střídaly s obdobími, kdy se mi zdálo, že můj mozek jede na autopilota. Určitě to není na stejné úrovni jako například "Vlk z Wall Street" nebo "Sázka na nejistotu", ale sám o sobě obstojí dobře. /70%/ ()

Chrustyn

Vlk z Wall street ze sklepa. Zábavný ale trochu nevýrazný příběh o tom, jak chtěla dělnická třída ožebračit zazobance z Wall Street, pomocí bezvýznamného nerda. Od Craiga Gillespie jsem čekal něco osobitějšího a hravějšího, ale film neurazí a rychle uteče. ()

TheEvilTwin

PŘEKVAPENÍ ROKU A DOST MOŽNÁ I NEJVĚTŠÍ PŘEKVÁPKO, CO JSEM V KINĚ KDY VIDĚL?!? Dumb Money je film s téměř nulovou propagací nejen sebe samotného, ale i oné události, která tehdy otřásla Amerikou, jelikož u nás jsem ji nezaregistroval a doteď jsem o ní neměl tušení, protože byla skryta na pozadí covid pandemie. Jde o kauzu, kdy se malý youtuber rozhodl zruinovat Wall Street miliardáře a vsadit proti tzv. shortingu, což je investování peněz Wall Streetu na šance, že nějaká malá společnost do chvíle zkrachuje. Proti tomu se ale youtuber rozhodl postavit, stal se z toho virál a postupně na onu krachující společnost investovalo do akcií tolik běžných lidí, že uměle stoupla její hodnota na stovky milionů a pracháči si uvědomili, že i oni mohou ztratit. Neskutečný příběh plný excelentních faktů a z hlediska reálií jde za mě o výborné informace podány navíc komediálním způsobem a s gradací, která ve mě vyvolávala jednu emoci za druhou. Napětí, nervozita a touha z dalšího vývoje mě držela celou dobu v pozoru a když k tomu připočítám fantastický výkon Paul Dana, kterého jsem od jeho mrazivé role v Prisoners na plátně neviděl, mám tady jednoduše bezkonkurenční film, v jehož závěru jsem vnitřně řval euforií a mám chuť si o tomhle případu na webu zjistit úplně vše. Herecky top, filmařsky stejně tak, závěrečný proslov hlavní postavy před soudem byl odzbrojující a zas a znova jsme zde svědky neskutečné korupce ze strany miliardářů a také toho, že když se “malé ryby” spojí, všechno jde. Jsem ohromen a za mě jde o must see film, který v divákovi probudí nejen nadšení, ale i chuť vědět víc - a pokud tohle film dokáže, má vyhráno. PS. Erik Meldík na plátně je epický!! PSS. Cením, že i já jakožto úplný laik jsem se ve filmu plném akcií a burzovních pojmů orientoval, za tohle tvůrcům poklona. ()

HellFire

Překvapivě skvělý film plný známých tváří, který neprávem propadl v kinech a poukazuje na nezájem publika o „normální“ filmy. Jasně, pro spoustu lidí může být film o akciích nezajímavý, ale v tomhle podání je to jednoduše odvěký boj Davida proti Goliáši. ()

Othello

Fincherův Social Network byl o tom, jak nová, technologiemi odkojená generace nerdů vrazí sekeru do fosilizovaného finančního estabilishmentu. Dumb Money je teoreticky o tom, jak ona generace je nyní oním estabilishmentem a dotírá na její tržní jistoty generace následná, využívající k tomu jejich prostředků. Nebo alespoň to tak mohlo být, kdyby Gillespie nebyl jen námezdný režisér, který imo o filmu přestane přemýšlet minutu po tom, co odzvoní konec natáčecího dne. Místo toho, aby se film zabýval problémem v tom, že navzdory úsilí prostého internetového lidu tato srandovní žabomyší přetahovaná nezměnila ve světě vyšších financí vůbec nic, tak k tomu přistupuje jak k nějakému přiblblému motivačnímu videu o tom, že když se spojíme a vydržíme, otřesou se staré struktury v základech. Ačkoli sám ten film vypráví příběh o tom, jak se nic takovýho nestane. Prý teda po této kauze již podobným investicím na Wall Street přestanou říkat Dumb Money, well... I kdyby, tak nám ta revoluce pokračuje ale opravdu po baletích krůčkách. Tři hvězdy tomu dávám proto, že jakožtu člověku, který penězům rozumí asi tak, že tady dostane papírek a naproti přes ulici je bar, kde se dá utratit, mě to neustálý vysvětlování, co se to tam vlastně děje, zaměstnávalo jak lore nějakýho komplikovanýho sci-fi, takže to celý uteklo jak voda. ()

Lacike

Na toto som sa strašne tešil jak kvôli zaujímavej téme tak kvôli môjmu obľúbencovi Danovi. No a po skončení filmu som mal pocit: to bolo všetko? Proste taká nudná preťahovačka na burze medzi veľkými molochmi a zoskupením malých obyčajných investorov. Chýba tomu drajv Social Networku alebo Wall Streetu. Nie je tu žiadny arcizloduch typu Gordona Gekka a ani na kladnej strane nie sú žiadne zaujímavé charaktery. Ten akože náhodný výber príbehov zopár obyčajných investorov sa príliš nevydaril. Niekto z nich na tom získal a iný nie a mne boli všetci ukradnutý. Ani Dano sa tentoraz príliš nepredviedol a tak ako celok tento film nie je oveľa prínosnejší ako článok na wikipédii. Sklamanie. 5/10. ()

BoPo

Sázka na nejistotu (2015) bez tuny ekonomických výrazov. Príbeh obyčajných ľudí, ktorí sa nadchli myšlienkou a tou začali tlačiť k stene veľkých hráčov trhu. Zrozumiteľne odprezentované, na všetky potrebné informácie bohaté, ale nemajúce niečo navyše. Či už zápletkou, alebo hereckými výkonmi. ()

salisbury

Film Peníze těch tupců byl inspirován skutečnou událostí, která nastala během covidové smrště a i v snímku se to rouškami jen a jen hemží. Děj se točí jak ruleta kolem akcií společnosti GameStop, kdy chudý lid pozvedl své šrajtofle a dal se do boje s hamižným světem ovládajícím Wall Street. Paul Dano si vzal na starost hlavní roli, kterou zvládl na jedničku a režisérovi Craig Gillespiemu se zas povedl fajn snímek z oblasti finančnictví, který je srozumitelný i laikovi. Film je skromnou připomínkou události, která otřásla pouliční zdí, ze které odpadla nejedna prohnilá omítka. ()

Baronne

Obrácenej Vlk z Wall street, David proti Goliášovi. Co když těch Davidů je tisíc? Nebo milion? Sympatickej příběh podle skutečnosti, kde chudí mění svoje osudy tím, že nechtěně okrádají pár bohatých čuráků. Pro mě velkej surprise, to byl už Vlk, ale tady jsem to teda echt nečekal. Dano opět hraje úchyla, výjimečně přívětivýho a po boku má krásnou, usedlou Tris. Jo a taky je to kurevsky vtipný. ()

Olicak

Naprostá pecka. Sledoval jsem celou situaci v roce 2021 a film to vyobrazil skvěle a obsazení bylo vynikající. Naprosté překvapení byly videa od Erika Meldíka, která jsou součástí filmu. Dávám 95%. ()

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (viac)

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

Film Taylor Swift je megahit ještě před premiérou

09.10.2023

Taylor Swift dnes patří mezi nejžádanější popové zpěvačky, není-li vůbec na samotném vrcholu - a teď dokonce konkuruje velkým hollywoodským filmům. Její koncertní film The Eras Tour, zachycující… (viac)