Sú mladí, talentovaní a plní energie. Každú hodinu každého dňa venujú príprave na svoje životné poslanie. Tréning študentov baletnej školy je rovnako namáhavý, ako príprava vrcholových športovcov. Každý z nich chce uspieť, ale hviezdou sa stanú len tí najlepší. (TV Markíza)

Pharlap

1/ Předvídatelný turbo Happy End na závěr.. to beru jako mínus.. copak nelze zakončit film positivně a bez tleskání a bez ovací a bez publika apod.?? 2/ Super mezigenerační střet matky s nenaplněným snem a dcery která za to trpí.. 3/ Skvělé, ale naprosto super scény z baletních představení.. chápu, že to film, ale i tohle museli komparsitsti a herci pracně a dlouho secvičovat a povedlo.. chválím choreografii!!! A hlavně kvůli tomu dostal ode mne tento film tolik hvězd! 4/ Moderní Popelka v novějším podání? :-) 5/ Co je to za komentáře od gouryella, apod. Jaky teenage filmy, jaky Flashdance?? To s tím nemá NIC, prach nic společného!! Jasně.. "teeage" to splňuje.. ale to předsi není jediný, proč by měl být film jen pro teenagery. U mne, mojí matky i ségry.. i manželky tenhle film funguje.. ;-) Hlavně kvůli tomu, že tu dřinu, co s tím ti lidi maj (jako studenti).. dávají ve filmu s jakýmsi "pozlátkem", co nás nutí si řící.. "Ty voe.. to je makačka..", ale líbí se nám na to koukat ;-) 6/ Viděl jsem to už asi po šestý a tentokrát orig.znění v CZ sub., a bombice!!! :-) ()

Bigwave

Jediné co je na tomhle snímku dobré je baletní scény s prvky moderny. Jediné co to postrádá je doplnit ty fascinující scény nějakým strhujícím a poutavým dějem. Průměr. ()

Zaynab

Oproti ostatním novějším filmům o tanci (zejména pak Nežádej svůj poslední tanec) má tento velkou výhodu - věřím protagonistům, že tančit skutečně umí. Příběh možná nepatří k inovativním, ale to vynahradí závěrečné představení:) ()

Lina

Další 70% záležitost. Příběh tři hvězdy, taneční výkony určitě čtyři, možná i víc. Klasický balet a možnosti toho moderního, který se mu klidně může vyrovnat. Jde o jeden ročník výběrové baletní školy s různými typy studentek a studentů, včetně učitelů, s nimiž se dá příležitostně zaplést. Krásná podívaná a poctivá baletní práce, takže jsem v hodnocení přidala. ()

AgentMarvel125

Vynikajuci film, ktory vystihuje moj zivot... Milujem balet a vsetko okolo neho :-) Ocenujem skvele realisticke stvarnenie s vynimkou niekolkych nepodarenych strihou na pointe a snaha o vytvorenie tzv. tu-tu baleriny... Ale inak super ! ()

Sofia_Straw

Krásna ukážka toho, že talent je v mnohých prípadoch len pridanou hodnotou. Nielen balet, ale každá fyzická aktivita myslená vážne a profesionálne je o drine, pote, odriekaní a tvrdej disciplíne, niekedy na úkor zdravia..., no v tom lepšom prípade môže oddretá technika zvíťaziť nad prirodzeným talentom. Otázne je, kam až je človek schopný zájsť pod tlakom okolia a vlastnej ctižiadosti a či všetko, čomu sa podriaďuje má v jeho živote zmysel. Z hľadiska tanečných výkonov dosiahol film vynikajúcu úroveň (Zoe Saldana je perfektná). Ďalším plus je verejné poukázanie na duševné poruchy svojej doby striehnuce na mládež nielen v športovom prostredí, ale aj na rozdielnosť pováh, uvedomenia si dôležitosti vlastného rozhodnutia a nachádzania seba samého. Príbeh, kde sú v popredí charaktery postáv, s príjemným dejom a výchovným zmyslom je jeden z mála, ktoré odporúčam všetkým mladým dievčatám. ()

Pastelka..

Taneční filmy mám moc ráda, tento mě pohltil... Zajímavé co všechno jsou někteří ochotni obětovat... A co jsou přání rodičů, a nebo co připouští samotný soubor... Závěrečné představení nemělo chybu. ()

roquet

Příjemný film s pěknými tanečními scénami. Pěkná oddechovka na sobotní večer a dobrá motivace jít si potom zacvičit. ()

M.Gift

Jsem celkem překvapená zdejším mírným hodnocením. Na teenagerovskou romatnickou a hlavně taneční komedii je to dle mého nadstandart. Musím uznat, že v baletu se vůbec neorientuji, tudíž nedokážu posoudit taneční výkony, ale to, co plyne hl. představitelům z úst, dává smysl, zápletka je sice jednoduchá, ale zato ozvláštněná baletním prostředím a nebýt konce (pro mě asi největší zklamání), neměla bych ani problém tomuto filmu uvěřit. Navíc se mi líbí, že je ukázaná i dřina a osobní problémy spojené s baletem. Není vidět jen to třpitivé pozlátko, ale i ostré lokty a zmrzačené nohy balerýn. ()

kelley

Nakonec jsem dal plný počet. Holt jsem se na stará kolena ještě k tancování klikatými cestičkami taky dostal, tudíž jsem v hodnocení velmi neobjektivní, protože film mě taky dostal :-) Samozřejmě - děj je limonáda a červená knihovna, myslím ale stále v mezích normy. Ovšem tanec, to je oč tu běží ! A když se občas sem tam vrátím třeba na Youtube k mým (a asi nejen mým) nejoblíbenějším momentům filmu - což je Jody v jazzové třídě a pak její závěrečné vystoupení - tak si u mě těch pět hvězdiček zaslouží... P.S. hudba George Fenton - možná tak nějaká v pozadí a nebo výběr hudby a střih. Tancuje se na hudbu Red Hot Chili Pepppers, Michaela Jacksona, Jamiroquai, ale i na klasiku samozřejmě, atd... ()

prisha

Určitě nejlepší taneční film. Kvalitní taneční scény, což se málokdy vidí, skvělé herecké obsazení a kouzelná atmosféra. ()