V tomto dílu se během vyšetřování vraždy lichváře Karla Beránka otevírá i případ vyloupené pošty. Kapitánu Dítěti se podaří obě kauzy spojit, ale hlavně usvědčit vraha těsně před promlčením. (Česká televize)

Horn

Na seriál jsem se těšil protože mám rád Šoposkou a tohle je asi její zatím největší role. Bohužel seriál nijak nenadchnul a dál jej sledovat budu jen proto že nic jiného nového nikde nedávají a je tam Šoposká :). Detektivku hodnotím podle toho kdy odhalím vraha. Tentokrát to bylo bohužel na první dobrou. Jak se vynořil spoza barpultu, tak jsem ho měl. Další premiéru tohoto týdne Pod hladinou určitě sledovat nebudu - upoutávky mne vyloženě znechutily - trapné fráze hodné Dejdara. ()

Enšpígl

No nemůžu si pomoct, ale postava Krobota mě minimálně s těma koněma připomíná Reného z Prohnilích, ale hodnotit to zatím nemá cenu. Přijde mě to bezkrevné, prostě jen další tuctový seriál na kšeft. Hlaní postavy splňují snad všechny klišé, napětí žádné, realita žádná, atmosféra žádná, zkrátka želé bez chuti. Po tomhle běží Malý pitaval z velkého města, člověk pak ten rozdíl mezi kvalitou a tuctem vnímá ještě intenzivněji a přitom mistra Krobota a Mariku mám rád. ()

honajz

Pokus o wallanderovský jakože detektivní art, kde jsou použity dnes už tak omšelé rekvizity, které byly zajímavé možná ještě v 80. letech, ale dnes už to fakt působí povrchně a nebál bych se říct pokrytecky. Krobotova postava baští ráno vlašák s rohlíkem (Matáskův Polda zdraví), bydlí v rozpadající se boudě někde na periferii jen se psem, sází na koníčky (Prohnilí), má rád hazard, nerad řídí auto... to všechno už jsme viděli jindy a jinde, a dokonce i v českých výtvorech. A Šoposká má stále stejný výraz naštvané a současně uražené pipiny. O postavách nic moc nevíme kromě pár náznaků, a vlastně mne ani natolik nezaujaly, abych o nich vůbec něco vědět chtěl, což je špatně. Celkovým lookem se to snaží o noir, ale opět je to jen chabý čajíček stokrát vylouhovaný. Chybí tu větší nadhled, humor, hlášek je minimum. No a případ je takový nijaký a nakonec svědčí jen o tom, že před 19 lety policisté neudělali vše, když si nezkontrolovali tu bankovku, a jestli jo, že se nechali ukolébat falešným alibi. ()

Necrotongue

Hodnocení první epizody seriálu otvírám svým tradičním neutrálním trojhvězdím, kterým nevyjadřuji nic jiného než fakt, že jsem se občas bavil, občas trochu nudil a že v podstatě vyčkávám, jak se série dále vyvrbí, protože zatím nemám dostatek informací. Miroslav Krobot každopádně hraje svého typického mlčenlivého mrzouta, což jsem očekával, o to víc mě překvapilo zjištění, že Marika Šoposká hraje v podstatě jeho ženskou verzi. Z podobných projektů jsem zvyklý spíše na kontrast protikladů a tady máme dva introverty. Nezvyklé. / Poučení: Důkladně si archivuj svá alibi na dobu minimálně dvacet let nazpět. Zejména jsi-li heterosexuálním bělochem. ()

6thSun

Stalo se předvídatelné, tedy že k vyřešení případu pomůže zázračná náhoda, které si předtím - opět zázračně, i když v negativním slova smyslu - nikdo nevšiml. Ale propadák to není, a najdou se i významnější klady, jako je vizuál a herci. Prozatím nadějné tři hvězdy. ()

dyfur

........čakal som českú variantu -https://www.csfd.cz/film/136239-odlozene-pripady/recenze/ - ale žiaľ ani náhodou....celé vyriešenie: po 19-tich rokoch sa vyšetruje stará vražda a náhodou sa objaví dlžný zápisník obete, náhodou sa objavia peniaze po starej lúpeži na pošte a tak nejako hneď  z toho vyprdne nejaký chlapík a koniec..... ()

rakovnik

Návrat do přelomu tisíciletí v retrospektivách nevyřešených případů vypadá od začátku slibně. Kriminalisté jsou tedy oba dost mrzouti, ale Krobotovi to lze snadno uvěřit. Uvidíme jak bude spolupráce s mladou nesympatickou policistkou fungovat nadále. Případ byl zajímavý, byť stačilo poodhalit jeden detail. Ale takový je život. Na další díl se rozhodně těším. ()

otík

Emocionálně zcela chladný hláškující Krobot, věčně nasraná Šopovská, k tomu dávné případy. Ten první je 19 let stará vražda lichváře. Pohodičkový díl, který se možná snaží naznačit atmosféru (nijakou) budoucích dílů a chemii mezi hlavními hrdiny. Nejzajímavější postava Hanzlíkův vysloužilý 80ti lety policajt v domově důchodců. Tož zatím asi tak. ()

Master19

Není to špatné. Vydařené  jsou flashbacky a casting o dvacet let mladších. Krobot v klasické poloze, Šoposká nečekaně "od rány" a Hádek perfektní figurka. Dobrá byla závěrečná rekonstrukce, určitě se podívám i na další díl. ()

ghatos

Nulté léta s lehkým odérem odcházejících devadesátek pohledem zpětného zrcátka. Případ solidní, potěšila nesmrtelná Helimadoe Lucie Zedníčková. Krobot s vlašákem v kelímku a rohlíkem je ikonický obraz ještě z totáče. 63%. ()

jefff

První díl byla až příliš umělá šeď a překvapuje mě, že za ní stojí Pachl, autor výtečného Rapla. Postavy nemají co hrát a jen postávají a stroze mluví o ničem. Detektivní linka zoufalá, atmosféra nulová, tempo příšerné. ()

mira007

Jak řekl režisér Pachl v jednom rozhovoru něco v tom smyslu " nebude se jednat o kriminálku, kde policajti honěj pachatele, budou se řešit odložené případy a na to je času dost" a první díl vyšetřování dvacet let staré vraždy ukázal, že to asi bude znamenat statickou, nezáživnou nudu bez kouska života s dvojicí Krobot Šoposká, která moc sympatií nebudí.  Jedna hvězda navíc za Hanzlíka. Jako rozjezd seriálu dost slabé. ()

ArthasKarfa

Docela temná Praha, Šoposká v Oxfordkách a Krobot v hipster bytě. Takový první díl jsem nečekal, devadesátky, vražda, dobře obsazené. Zatím se mi to líbí, policie v Čechách sice nemá takové databáze, ale jinak koukatelné. ()