Hráč

Kamera:

Jean Lépine

Hudba:

Thomas Newman

Tim Robbins, Greta Scacchi, Fred Ward, Whoopi Goldberg, Peter Gallagher, Brion James, Cynthia Stevenson, Vincent D'Onofrio, Dean Stockwell, Richard E. Grant (viac)

Mladý vedoucí pracovník filmového studia Griffin Mill je neustále znervózňován anonymními pohlednicemi, v nichž mu neznámý scénárista vyhrožuje smrtí. Mill zjistí totožnost zneuznaného autora a chce se s ním dohodnout. Vypijí spolu pár skleniček v baru a při ostřejší výměně názorů na opuštěném parkovišti Mill neovládne nahromaděný vztek a nechtěně autora zabije. Je vyšetřován policií jako poslední, kdo zavražděného viděl naživu, ale žádný důkaz proti němu neexistuje. Výhružné pohlednice chodí dál. Mill se pomalu smiřuje s myšlenkou, že zabil nevinného člověka a veškeré síly věnuje zneškodnění nového ambiciózního pracovníka, který se tlačí na jeho místo. Naváže intimní vztah s milenkou zavražděného autora June a obratně manévruje v cynickém filmařském prostředí ke svému prospěchu. Jeho kariéra závratně stoupá... Po roce se mu ozve autor pohlednic a nabídne k realizaci scénář, nazvaný Hráč. Vypráví o vedoucím pracovníkovi hollywoodského studia, který zabije otravného scénáristu a projde mu to. Griffin dá okamžitě filmu zelenou... (oficiálny text distribútora)

rey17

3,5 * za zajímavý příběh a plejádu herců. Na 4 to však podle mě nemá, především kvůli scénáři. Ale film jako celek se mi líbil. ()

gstudio

Film mne nebavil už před lety na VHS, ale snad by v té době dostal alespoň "tříhvězdičkový průměr". Po letech jsem však nucen konstatovat, že si z filmu vůbec nic nepamatuji a jediné, co mi utkvělo v hlavě je již konstatovaný fakt, že mne už kdysi příliš nebavil. Díky tomuto "testu času" ubírám tedy jednu hvězdičku z průměrného hodnocení. Zjevně mi ani plejáda "amerických zasloužilých umělců" nepřinesla vyjímečnou zábavu, ani nezapomenutelný umělecký zážitek... Když už film o filmu a filmařích, pak osobně dám raději DiCillův Život v oblouznění... ()

jessic

Skvělá ironická studie filmového zákulisí s tradiční thrillerovou zápletkoua zároveň množstvím odkazů, vtípků, parafrázi nejen geniální kritika zákulisí továrny na sny ale i pocta filmu. Skvělý Altman. Čtyři a půl. ()

Radek273

Pomalejší, depresivní film s rádoby dobrým koncem. Známé filmové hvězdičky se míhají až příliš rychle na to, aby mohli děj zatraktivnit. Často jsem se dokonce přistihl, že počítám zbývající minuty do konce. A nakonec hlavní "hrdina", proti jeho hereckému výkonu absolutně žádná, svou roli hrál totiž naprosto úžasně. Na druhou stranu ale musím přiznat, že film točící se vlastně jen kolem něj, mi vůbec nesedí. V tomto případě mě dokonce až nudí. ()

Saprofag

Pěkný výsměch. Zajímavé narážky a spousta šperkujících detailů. Dobrý výkon Tima Robbinse, ale stejně jako AngelAngie s ním mám trochu problém a hlavně to nebyla až tak ukrutná a vtipná zábava. Jako thriller to neberu vůbec. Na jedno podívání určitě doporučuju, ale já už víckrát ne. Kurevsky silná trojka! ()

gizi

Chce to vydržet prvních 5 minut, které pro mě byly hrozné, a začíná to být dobré a lepší. Myslím, že celkem dobře ukazuje pozadí filmového průmyslu, trochu si z toho dělá i legraci. Dobrý příběh, velmi dobrá hudba. 2.4.12 dávám něco mezi 75-80%. ()

sherpa

Že by se hodnotící chtěli vyrovnat počtem hvězd množství, které se ve filmu objevilo? Pro mne prostě průměrná záležitost, která neurazí, ale nezanechá po sobě ani špetku potřeby, být viděna opětovně. Snad jedině ta Andie MacDowell. ()

malyLibor

No... tak... já nevím, no. Co to jako mělo být? Krimi? Možná, trošku. Drama? To asi ne. Thriller? To vůbec ne. Komedie? Pak jsem nepochopil humor. Romantický? Romantiku si představuji jinak. Mysteriózní? Si děláte srandu???? Nejspíš. Podle mne to byl pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako film s největším počtem žánrů a s největším počtem hollywoodských hvězd. A nebo to bylo to umění. Hm. Tomu já ovšem nerozumím. Nicméně dokoukal jsem do konce, zahlédl tam Julii Roberts, Andie MacDowell a další populární tváře, mohu si odškrtnout a jít spát s vědomím, že na tenhle film si už zítra ani nevzpomenu, natož abych ho chtěl vidět někdy znovu. ()

MZZ

Poutavý a zajímavý příběh, chvílemi méně logický, nezklame ani nenadchne. Oštítkování filmu jako "komedie" je úplný nesmysl. Jedná se v první řadě o detektivní krimi a není to o nic vtipnější než Kolombo. ()

StaryMech

"Hráč" má kriminální zápletku, navádí diváka na falešnou stopu černofilmu (na níž ho čeká přiměřeně podivná milostná scéna), ale tím podstatným je tu společenská satira ryzí altmanovské ražby. V dialozích romanopisce/scénáristy Michaela Tolkina a výpravě pableskují odkazy do minulosti režisérem svlékané továrny na sny (zachytil jsem jich jen pár, zasvěcenci ocení jak předpokládám několik desítek) a k vidění, vlastně zahlédnutí je přibližně šedesát celebrit, vedle herců třeba režisér Sydney Pollack a scénárista Buck Henry. - Černé svědomí, pokrytectví, nebo prostě chlebařina ? To první jistě ne, jinak by Hollywood nebyl tím, čím je, a náš film by skončil jinak. Zbývá otázka, jakou roli v tomto představení hraje sám režisér. ()

andy60

Na rozdíl od zdejších hodnocení, se u mě žádné nadšení ani euforie nedostavily. Film mě varoval hned v úvodu, když titulky běží tak dlouho, že jsem se obával, že plyně přejdou v ty závěrečné. A tak je to s celým filmem. Děj se vleče jako fronta v kauflandu, spousta postav, pro film nepodstatných a spousta dialogů, kde slova vítězí nad obsahem. Bohužel - ukázat mně, že filmový průmysl je prohnilý - je pro mě na těch 124 minut trochu málo. ()

macekjoe

Jak vypadá hollywoodský „stříbrný“ průmysl zevnitř? Přehlídka hvězd z L. A. a pár Anglánů plus jedno vyšetřování vraždy plus konec vystřižený ze samotného Holivůdu. A bonus? Film ve filmu s Julií Roberts a Brucem Willisem. No nenatoč to! ()

Oxytocin odpad!

Nerozumím recenzím jednotlivých autorů na čsfd, kteří zde píšou "film mě nebavil", "pomalý děj", "nudné a dlouhé dialogy", "téměř jsem nedokoukal" ... a pak stejně pošlou do hodnocení třeba i 4 hvězdy. Filmu jsem věnoval cca 35 minut. Dostatek času na to, aby ukázal, co má v sobě a aby dostál chvály a celkovému hodnocení přesahující 75% (k 14.6.2016). Nedostál :) ... dostál však všem negativum, které se skrývají v jednotlivých komentářích ...a mimochodem ...Nestříknu si do kalhot z toho důvodu, že se sejde velké množství hvězd i na pár vteřin do jednoho filmu. Málokdy to dělá dobrotu. Spíše by mi mělo svítit výstražné červené světýlko. Nejsem hrdý na to, že ze všech komentářů je můj prvním "odpadem", ale dosavadní rating je fakt úlet. ()

bonsetti

Film jsem nedokoukal, vypnuto po půlhodině. Nechápu zdejší hodnocení, ze slušnosti dávám 1*. Souhlas s: S.Quentin QUALE , IQ Tiqe, Oxytocin ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Filmová bonboniéra

Filmová bonboniéra

22.11.2006

Je střed pracovního týdne, povinnosti se na každého jen sypou ze všech stran a vytoužený oddych je v nedohlednu. Po včerejším informačním nášupu tu tedy pro vás mám tři filmové jednohubky, které sice… (viac)