Hráč

Kamera:

Jean Lépine

Hudba:

Thomas Newman

Tim Robbins, Greta Scacchi, Fred Ward, Whoopi Goldberg, Peter Gallagher, Brion James, Cynthia Stevenson, Vincent D'Onofrio, Dean Stockwell, Richard E. Grant (viac)

Mladý vedoucí pracovník filmového studia Griffin Mill je neustále znervózňován anonymními pohlednicemi, v nichž mu neznámý scénárista vyhrožuje smrtí. Mill zjistí totožnost zneuznaného autora a chce se s ním dohodnout. Vypijí spolu pár skleniček v baru a při ostřejší výměně názorů na opuštěném parkovišti Mill neovládne nahromaděný vztek a nechtěně autora zabije. Je vyšetřován policií jako poslední, kdo zavražděného viděl naživu, ale žádný důkaz proti němu neexistuje. Výhružné pohlednice chodí dál. Mill se pomalu smiřuje s myšlenkou, že zabil nevinného člověka a veškeré síly věnuje zneškodnění nového ambiciózního pracovníka, který se tlačí na jeho místo. Naváže intimní vztah s milenkou zavražděného autora June a obratně manévruje v cynickém filmařském prostředí ke svému prospěchu. Jeho kariéra závratně stoupá... Po roce se mu ozve autor pohlednic a nabídne k realizaci scénář, nazvaný Hráč. Vypráví o vedoucím pracovníkovi hollywoodského studia, který zabije otravného scénáristu a projde mu to. Griffin dá okamžitě filmu zelenou... (oficiálny text distribútora)

Izz

Jeden z nejkrásnějších filmů o filmu v historii.Robbins je fenomenální,stejně jako všechno ostatní na tomhle filmu. ()

Tamdydam

Přiznám se, že jsem film nepobíral. Ale nedával bych to ani tak za vinu nedostatku své inteligence, jako spíš zoufale pomalému tempu a neuvěřitelnému množství slovní vaty, která odpoutávala mou pozornost natolik, že jsem místy prostě musel film poposunout kupředu. ()

Rattlehead

Skvělý film, pro filmové fanatiky "povinná četba" a úžasný zážitek. Mimochodem, taky nemám rád filmy, kde je samý střih, střih, střih, ale takový úvod Doteku zla... ()

celticek

Nejlepší je závěr a neskutečné množství hollywoodských hvězd v 1 filmu + různé plakáty klasik po zdech. Tim Robbins má snad 2 metry. Jinak ale spíše zklamání, chtělo by to trochu akce. ()

Duke90

No já asi budu jeden z mála hodnotících, kterému Hráč zrovna moc nesedl. Musel jsem se totiž "tvrdě rvát" s neskutečně pomalým a ubíjejícím tempem, které na de mnou nakonec "zvítězilo." Nevím jestli mám tolik mezer ve vzdělání co se starých filmů týče a nebo mě prostě jen některé rozhovory vůbec nezajímaly. Navíc Tim Robbins je tu tentokrát krajně nesympatický slizoun a toho mám jindy tak rád. Svou roli samozřejmě zahrál precizně, ale tento film kolem mě zkrátka prošel s pocitem, že jsem určitě viděl něco zajímavého, co ale momentálně nedokážu docenit.... ()

Bendiys

Skvele zvladnute dlouhe sekvence, vysperkovany scenar si uzijete zejmena diky narazkam na ostani filmy a herce, humor dodava tomuto snimku horkou prichut Hollywoodske reality, zaver snimku nadherne zacyklil cely film do dokonale podoby. A jako tresnicka na dortu se na platno prodral i Willlis ve sve typicke zachranarske roli... ()

Coliseum

Těžce syrová ukázka hollywoodského stroje na sny (do jaké míry sebeironizující a do jaké míry reálně vypovídající, toť otázka), spousta řečí, kvanta peněz, desítky celebrit a...to by, myslím, bylo vše. Scénář o (ve) scénáři kulhá, sem tam zavrávorá nebo zakopne, leč budiž mu ke cti fakt: nikdy neupadne. Na to má poměrně slušnou stabilitu v primární zápletce. Robbins pojal svou postavu víceméně neutrálně, snad kromě prostřední části filmu není vyloženě slizký, pochodující do všech stran. Nevím jistě, nač přesně měl tenhle snímek zapůsobit, ale ani po osmileté pauze mi nedal to, co nejspíš chtěl a v co sem tajně doufal. Asi jediná skutečnost, kterou lze vyčíst je fakt, že filmová produkce je fabrika a pokud zaměstnanci nestíhají kompletaci u pásu, nemají šanci udržet se. ()

iz67

Krimi zápletce jsem nevěřil, nechápal jsem tlak, v kterém se hlavní hrdina ocitl a vyvrcholení se dalo snadno předpokládat. Několikrát jsem se zasmál, ale na dobrou komedii víc než nedostatečné a ten vhled do střev filmového průmyslu? To, že si lidi navzájem lezou po zádech, aby se dostali na špici a že happy-end je v Hollywoodu nutnost? Tak to ještě neznamená, že se jedná o nějakou kdovíjak vydařenou sebereflexi těch, co se u filmu sami pohybují.. ()

jasa

S filmy o filmech je vždycky problém - tady je třeba ta strašná spousta narážek a asociací, plakáty k jiným filmům, množství známých tváří, které jakoby hrály samy sebe...Ale tentokrát je příběh natolik silný, že po druhém shlédnutí jsem *** nahradil ****. A kdyby nebylo toho hektického úvodu o stříhání, možný by to bylo i za 85%. ()

Ernie_13

Neľutujem čas strávený nad týmto filmom, avšak ide jednoznačne o záležitosť na jedno pozretie, aj to si viem predstaviť nejdého diváka, čo by ľutoval tie dve hodiny svojho života. Najviac ma asi zaujala úvodná scéna, 9 minút na jeden záber. Zvyšok už je iba ukážka hollywoodskeho života na pozadí priemernej zápletky prešpikovaná cameo ukážkami a spomienkami na klasické hity strieborného plátna. ()

Guran

Rozhodně veliké zklamání. Tim Robbins je vynikající herec, ale tak malá role jako dostal Vincent D´Onofrio je trestuhodná. Příběh moc nezaujme. Filmařské zázemí se mi velice líbí, ale zpracovaný příběh mi vadil. Čekal jsem něco jiného, nějakou jinou záplteku, ale tohle mi přišlo trapný. Filmařský producent (či co to ten Robbins vlastně byl) dostává vyhrožovací listiny na svou smrt. Nuda, nuda, nuda. Ani jsem nedokoukal. ()

kslaww

Sledoval jsem to po kouskách asi na 5x zajímavá myšlenka filmu byla na mě málo rozvinutá...lehké zklamání ale jinak za 3* ()

pestak

Jedna z nejlepších satir na Hollywood. Jedovatě a vtipně se Altman vypořádává s mechanismy proslulé továrny na sny, reprezentované mladým ambiciozním pracovníkem velkého studia. Poněkud paranoidní filmařské prostředí jako svět sám pro sebe, který nejen imituje život, ale zpětně s nim manipuluje. Filmu dodává na atraktivnosti přítomnost několika scénáristů a režisérů, kteří tu hrají sami sebe, zčásti drobné dokonce i epizodní postavy. ()

subic

Hm no tohle mě nějak minulo, film ve filmu. Jako není to špatné, ale já se celkem nudit, tak to je. Ale je zajímavé vidět celou řady stars, jak se tu mihnou na pár okamžiků: Jack Lemmon, Nick Nolte, Burt Reynolds, Julia Roberts, Susan Sarandon, Bruce Willis, Franco Nero atd. atd. a slyšet je v originále, když jsem tu u nás zvyklí hlavně na televizní a dvd dabing. 51% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 73% | Tenhle film je prostě pro filmové zažrance, ostatní budou tápat. Ono pojem "detektivka" je u Playera zavádějící, protože režisér na to sere a místo toho natočí vysoce originální a zajímavý snímek o Hollywoodu, paradoxně také jeden z nejméně "hollywoodských" filmů ever ;) Tuny filmových hvězd ve svých cameo rolích samozřejmě ze srdce potěší (obzvláště ehm... srdcervoucí nehollywoodské dojemné drama s Brucem a Juliou), ale ještě více nás zaujala scéna, kdy Griffin vysvětluje, co potřěbuje takový hollywoodský trhák. Říká, že napětí, humor, lásku, sex.... a hlavně happy end! Ani jedno samotnému "Hráčovi" nechybí, tudíž si Altman udělal z celého Hollywoodu i ze svého filmu pěknou prdel a dostál své pověsti: filmař - nic moc, umělec - rozhodně ano! ... 75% ()

JosefTomas

Jen málokdy se povede skloubit tolik žánrů najednou, přeskakovat mezi nimi a zároveň z toho vystavět zajímavý příběh, který se po hlubším zaměření nerozsype. Vynikající satira na filmový průmysl, zahleděnost do něj a schopnost si hrát s divákovým očekáváním a pak mu nadělit něco jiného. Lepšího a neočekávaného. ()

route60

Hráč film Roberta Altmana který ukazuje jak to v Hollywoodu doopravdy funguje a vtipnou formou ukazuje producenta Griffina Milla který dosáhne svého vraždou a nic si z toho nedělá, proč také vždyť je v Hollywoodu, ohromná koncentrace hvězd v malých rolích kteří hrají většinou sebe sama, skvělá réžie Roberta Altmana a hlavně Tim Robbins s Whoopi Goldberg je důvod se na tuto satiru kouknout znovu, zcela zasloužená Zlatá Palma. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Filmová bonboniéra

Filmová bonboniéra

22.11.2006

Je střed pracovního týdne, povinnosti se na každého jen sypou ze všech stran a vytoužený oddych je v nedohlednu. Po včerejším informačním nášupu tu tedy pro vás mám tři filmové jednohubky, které sice… (viac)