Třída roku 1984

Idealistický učitel nastupuje na novou školu ovládanou brutálním gangem mladistvých. Poté co je gangem zabit jeho kolega a jeho vlastní těhotná žena znásilněna, se učitel vydává udělit svým žákům poslední lekci. "Džungle před tabulí" podle režiséra filmu Komando. (choze)

Corpsegrinder

Klasický schéma učitel vs. parta zmrdů kde je ovšem parta zmrdů opravdu zlá a tak na konci skončí rozsekaný, rozdrcený a voběšený :)) Scéna kdy kápo (dnes režisér několika dílů Hry o trůny) začne hrát na piáno je ovšem dle mě nejsilnější z celýho filmu. V menší roli Márty McFly kterej to zde ošklivě schytá do ledviny. ()

Prochy38

Trochu z toho dýchal amatérismus, ale opak byl pravdou. Film je brutální náhled do zvláště současné reality (2012). Rozmazlení zmetci, kteří jsou vlastními rodiči vynášeni do nebes, toho je všude dost... Ale tohle byl extrém a postava učitele byla fakt na hodně dobré úrovni. Závěrečná 20ti minutovka neměla chybu. Ale celý film se vede v hodně drsném duchu a závěr nemohl být jiný. Víc takových filmů... Vážně to nebylo zlé.... ()

cmenda

Film mi přijde spíše béčkový , celý se pak moc vleče nebo jsou rychlé akce za sebou a pak zase nic ,tak že se člověk dost nudí a čeká kdy konečně přijde to nej a ono to už asi odešlo. ()

Paldiny

Perryho Kinga poznám z filmu Páni Flatbushe, kde mal dokonca o čosi väčšiu rolu ako Stallone a prišlo mi zaujímavé sledovať ako sa vnútorne aj mentorsky vyrovnáva s mladými výtržníkmi akých sám v spomínanom filme predstavoval. Toto je ale extrémnejšia záležitosť, ktorá si neberie servítky a veľmi priamo poukazuje na americké školstvo, kde sa podobných šikán zúčastňujú jak žiaci tak ich učitelia. Milo ma prekvapilo žánrové uchopenie béčkara Lestera, ktorý poväčšine času kladie dôraz na dramatizáciu, tiež sa snaží vzbudiť záujem o životy ako chuligána tak jeho hlavného soka učiteľa. Za pasáže aké dosahujú toho najvyššieho levelu považujem krátky záblesk geniality mladého hajzlíka, kedy v sebe poodhalí nevyužitý hudobný talent, tak psychické zlyhanie profesora prírodných vied, ktoré dalo spomenúť na silnú scénku zo slávnej právnickej drámy Spravodlivosť pre všetkých. Záverečné zúčtovanie, ktoré otočí žánrovým kormidlom mi neprekážalo, dokonca som fandil čo najsilnejšiemu pritvrdeniu a režisér ma neraz vypočul, takže s filmom som moc moc spokojný. ()

willis

Partička punkáčů ovládá střední školu na které k "trendy" oblečení patří tričko se svastikou a jak hlavního hrdinu poučí kolega: "Učení na téhle škole není na prvním místě". Hutná a chutná jízda na sebe vrší jednu absurdní situaci za druhou a i když nedosahuje brutality a zábavnosti o 3 roky mladšího Přání smrti 3 , patří ke špičce filmového trashe. ()

aLPaC

Pro mě ohromné překvapení. Šel jsem do toho s tím, že to bude průměrný film sice na téma hodný učitel versus zlý student, které mám velmi rád, ale i rok vzniku mě v tomto podporoval. No a jak jsem se mýlil. Po pomalejším rozjezdu a počátečním oťukávání se film stále více zvrhává z dramatu v thriller až to na konci rozbalí neskutečným způsobem. Jednoznačné plus za bandu grázlů, které jsem přál pořádně drsnou smrt i přes to, že ten punk mám rád a oblečení grázlů bylo fakt stylový. Učitel mi byl sympatickej i když herec žádný super výkon nepředvádí. Celou dobu jsem chtěl dát čtyři body, ale za ten super závěr (i když i trochu přehnanej ale to mi nějak nevadilo) nemůžu jinak než za plnej počet. Suma sumárum spolu s Džunglí před tabulí se Sidney Poitierem nejlepší film tohoto ražení. To mě přivádí i k myšlence, že řeči o tom, jak je dnešní mládež strašná a že dříve to bylo jiné jsou nesmyslné. Džungle před tabulí je z 50. let a to je mládež. Sice v USA ale nepochybuji, že u nás to bylo podobné. P.S. I když Mark Lester určitě nebude nějak zvlášť dobrý režisér, zatím jsem s ním viděl dva filmy a oba za plný počet. Samozřejmě, že ten druhý je KOMANDO. ()

Martinius

slusny film na velmi zaujimavu a naliehavu temu so sikovne vybranym hereckym obsadenim a doveryhodne vykreslenou situaciou na problemovej skole. napriek vyberu silne aktualnej temy vsak nie je dopracovany do konca a miestami dost pritiahnuty za vlasy az odflaknuty. natiskaju sa vam otazky, preco je cela skola v tak dezolatnom stave a podoba sa so svojimi kamerovymi systemami, detektormi kovov a dozorcami viac vazeniu, kedze problemovy je len jeden gang o piatich vyrastkoch. divoko a uletene posobi aj skrat profesora biologie a jeho "jazda smrti". tak ako si pri mnohych filmoch zelam podstatne kratsiu stopaz, som si pri tomto zelal dej predlzeny este aspon o 20 minut. rozuzlenie a koniec prichadzaju totiz prilis nahle a nasilu, akoby reziserovi dosli peniaze. zostava uz len dodat, ze zelanie tvorcov zo zaciatku filmu sa nesplnilo a tato skola nezostala ojedinelou fikciou. prave naopak. podobne skoly su uz v USA beznym obrazom, len gangy bielych punkerov vystriedali cernosi a hispanci. buducnost ameriky uz nemoze byt lepsia. ()

Joll

Jediné co mne na tomto filmu mrzí je zatím velmi malý počet hodnocení 74 k 11.5.2009. Což je na vskutku povedenou klasiku velmi málo a snad se to časem změní. Tohle nehorázné Bčko totiž stojí za každou minutu své stopáže a dle mého názoru hrát zde hlavní roli, někdo jehož tvář by se časem stala více populární,asi byl byl známější, i když je tu mladičký Fox, tak přeci jen je to vedlejší role. ()

drankeryth

Super vyvijajuca sa drama zo skolskeho prostredia. Malo to svoj efekt pre pozeratelnost a aj drsne metody ziakov voci inym ma prekvapovali, co ich v zilach koluje, aby dosiahli to, co najviac chceju. Pri nabehu poslednych minut sa to roztocilo este do vacsich obratok a aj ucitel chytil nervy a uz sa s nimi ani nemaznal. Bol som prekvapeny, co sa v nom skryva a ani som necakal, ze je schopny takych krutosti, ako bolo odpilenie ruky na cirkularke a nasledne hodenie toho grazla na samotnu a laskyplnu pilu, ktora si toho grazla zobrala do svojho objatia:) Ani druhych nesetril a pomalicky sa zo vsetkymi vysporiadal po svojom sposobe, aby uz konecne mal svaty pokoj od kazdeho grazla z tej tlupy idiotov uz navzdy, Film bola radost pozerat a preto si len zasluzi odo mna len to najvyssie hodnotenie. ()

Olík

Mým důvodem k zhlédnutí tohoto asociálního hybridu Boty jménem Melichar, na vsi žijícího bratrance Mechanického pomeranče, Tromáckého trashe, beta verze Džungle před tabulí a vztahu Sida Vicouse s Nancy Spungen bylo doplnění filmografie mého oblíbence Michaela J. Foxe...............Teď už vím, že motivem neměl být druhé housle (nebo trubku nebo vlastně co) hrající M.J., ale samotný počin Marka L. Lester. Je to přesně to za vlasy přitažené revenge béčko mající atributy potřebné k tomu stát se kultovním za vlasy přitaženým revenge béčkem. ()

Rathalos

Ty vole,to je az velmi tazko uveritelne,ze tento film je natoceny podla skutocnych udalosti,ze sa take nieco stalo a odohralo v Amerike,normalne som na to pozeral s otvorenymi ustami a krutil hlavou,co sa tam udialo,no je to sila a pred tym ucitelom sa sklanam a tlieskam,ako sa zachoval,potesil ma a na konci som sa usmieval,aj ked to nie je na smiech,ale jednoducho si to zasluzili...:-) ()

TheMraca

Drsné drama ze středoškolského prostředí. Lester se v závěru filmu připravuje na svůj nejlepší film Commando, který natočí o tři roky později. Za mě 80% ()

Psycho.R

Mírně psychotický fil, který si najde davy příznivců. Dusivá atmosféra toho, jak by teenageři mohli převzít otěže vlády tvoří prvotní složku celého filmu. O tu druhou se postarala brutalita a agrese. Co se týče pana Lestera, Komando zůstane navždy nepřekonáno. Pro někoho to ovšem může být dobrý civilní akční film. Ps. M. J. Fox jako mladíček potěšil. Ps. Dnešní fracci s rovnejma kšiltama mi rozhodně nedělaj´starosti, tohle by nedokázali, takovej teror dokážou jen starý dobrý punkeři :D ()

Looka

40% jako komedie dobrý. Úvod ve stylu: Tento film je bohužel podle skutečnosti mě opravdu pobavil. Takto tupá propaganda je rozčilující, snad to nikdo nebere vážně. ()

Clark_Kent

Zbrusu nový učitel hudby, vzal spravedlnost do svých rukou. Bylo třeba srovnat a seřadit do latě, několik rozvíjených a nedotažených fracků ze střední školy. Naprosto báječný osmdesátky s magickou atmosférou a perfektně vyloženým příběhem. K tomu všemu dobrý herec Perry King spolu s Roddym McDowallem, hvězdou legendární Planety Opic. ()

selekce

Úžasný film inspirovaný skutečnými událostmi. Je zde velice dobře ukázáno, jak byli mladiství téměř nedotknutelní a učitelé částečně bezmocní a částečně přezíraví. Ostatně závěr filmu ani jinak dopadnout nemohl... ()

Pokryvac

Béčko z blízkej budúcnosti alebo moderná verzia Blackboard Jungle. Gang preliezajúci cez okno k nič netušiacej žene alebo silueta štyroch protagonistov raziacich školskými chodbami vyvolajú spomienky na Kubrickov Mechanický pomaranč, ktorým sa film (ako aj uvádza režisér) inšpiroval. Poteší Roddy McDowall v úlohe realistického učiteľa, ktorý si je od začiatku vedomý kam povedie akčnosť novopríchodiaceho Andrewa Norrisa. V posledných minútach sa z filmu stáva až drsný revenge movie s pôsobivou záverečnou scénou, v ktorej padne posledná hlava. Žiadne moralizovanie, učiteľ sa so svojími žiakmi nijak nehrá, ale pristupuje k nim ako k zatratencom, ktorých treba zlikvidovať. Zákon je proti mladistvým krátky, polícia je bezmocná a tak všetko vrcholí v záverečnej masakre, pri ktorej nemôže chýbať ani karbobrúska... Béčka sa jednoducho musia vedieť robiť a toto sa určite podarilo. ()

horor2

Proč se člověk snaží změnit něco zkaženého, když ví, že to zkažené zůstane a místo nápravy, dostává do nebezpečí sebe a lidi, na kterých mu záleží? Pro mě hodně silný zážitek. Spratci zasraní! :-) ()

johnsnow

Páni moji to bolo niečo. Síce 90 minút je to thriller a v záverečných cca 5 minútach to naberie akčný revenge mód. A kurevsky brutálny. Za silné 4* a profák vyučujúci skrz pištoľu to bolo niečo. ()