V roce 1999 je město Los Angels plné násilí, drog a gangů. Je rozděleno na zóny volné střelby, kde nehlídá policie a neplatí žádné zákony. A přesně uprostřed této zony se rozhodne pan Miles otevřít střední školu pro mladistvé členy gangů. Za pomoci špičkových vědců sestrojí robotické učitele-cyborky, kteří se mají postarat o výuku dětí a o kázeň. A do této školy přichází Cody Calp, vězeň a člen gangu Černých srdcí, který má na výběr - bud bude studovat, nebo půjde zpět do vězení. Cody jako jediný si začíná pomalu všímat, že s učitelema není něco v pořádku... postupně se vymikají kontrole vědců a rozhodnou se rozpoutat svou vlastní válku se studenty. (matestlust)

kikuka

Okej, nesmejte sa, dobieham detstvo a ranú mladosť ;-) .. Béčko jak gigantická mrkva, ťažiace z módnej vlny androidov každého druhu, ktorú v tom čase odpálil Cameron, ale tiež pracujúce s "cool" špinavou deprimujúcou apokalypticky industriálnou budúcnosťou roku 1999. Čo ma zaujalo hneď v úvode bola síce prispôsobená a trochu nadnesená, ale svojím spôsobom pomerne presná extrapolácia situácie v US školách - gangy, streľba, atď., ktorú filmy len o pár rokov mladšie reflektujú ako reálnu hrozbu, resp. ako aktuálny problém, či sa snažia o spätnú analýzu minulých udalostí. A tak trochu som sa pousmiala pri spomienke na dávnejšie videné Battle Royale I + II. Samozrejme, Class of 1999 sa o žiadnu štúdiu nepokúša, dezorganizovaná škola slúži ako "nový" priestor pre využitie humanoidných androidov, kedysi bojových, dnes "preprogramovaných" na pedagogických. Pedagogický program však funguje asi ako XP aplikácie vo Viste. No a potom je to hrdzavé, miestami kvílivé, tečú oleje a kyseliny a krv. Osobne by som sa trochu viac pohrala so zaverečným stretom v škole, ale aj takto to bolo funky. A drné, najmä vďaka cool kombinácii brutálnych elasťákov a vybíjaných kožených búnd pripomínajúcich "tú správnu" siluetu 1980´. ()

HAL

Rozkošně přímočaré béčko o tom, jak se z terminátorů stanou učitelé masakrující nebohe studentíky v rámci jejich vyšší mravní výchovy. Nesmírně zábavné, s punkově-trashovým prostředím připomínajícím postapokalyptické filmy ala Mad max, čistým tahem na politicky nekorektní bránu a praštěně nadsazeným násilím vůkol všude a na všech. 7/10 ()

Mol

Naprosto úžasná podívaná a špička žánru. Gangy s nazvi jako Břitvy, Blackhearts, jsou tam roboti, pěkná holka, motorky a samopaly. Jestli bych si něco dokázal představit pod pojmem cool, tak je to tenhle film a jeho hlavní představitel Cody. Neváhejte a podívejte se na to. Víc osumdesátkovější už to nebude. ()

eraserhead666

V roce 1991 byl pro nás, školáky základní školy, rok 1999 stejně daleko, jako nástup na stření školy a učiliště (který byl tedy mnohem blíže) a tak nás toto dnes již futuretro, bralo nehorázně. Divocí punkeři, střelba, neúcta k autoritám, děsivý Stacy Keach a muckózní Pam Grier. Prostě jeden z nejlepších filmů té doby. A ono to funguje i po těch dvaceti letech. Mně se tyhle punkerské představy budoucnosti hrozně líbí a ti učitelé mají fakt koule. Až jsem se dneska při sledování smál, co by tomu řekli dnešní učitelé, jestli už nemají podobné zkušenosti. Myslím, že k "realitě" filmu budou mnohem blíže, než naši tehdejší učitelé... A navíc mi byl vždycky hrozně sympatický ten hlavní hrdina. ()

Gilmour93

Roboteacher, aneb likvidace vždycky bude stát míň než inkluze.. Co na tom, že autoři kostýmů a účesů nevyndali hlavy ze sáčků s toluenem. Koho zajímá, že příběh je tupý jak Horáček s Pažoutem, vykrádá se Cameron a Stacy Keach vypadá jako provozní Modré ústřice. Lesterova Cesta do hlubin študákovy lebky je ultimátní béčko, které boduje právě svou obskurností a nyní už nemyslitelným ideologickým podhoubím. A co si budeme nalhávat, pozice ředitele této školy byla pro Alexe z Mechanického pomeranče dalším logickým krokem. Drugs Kill. Education Too! ()

• Malcolm McDowell sa zúčastnil natáčania len 2 dni. (beso74)
  • Malcolm McDowell měl původně hrát roli Dr. Forresta. (moukey)
  • Film natáčeli v Seattlu a to hlavně v jeho severní čtvrti Wallingford. (KM Phoenix)