Titanic

• Slovensko Titanic 3D (viac)
USA, 1997, 194 min (Alternatívna 187 min)

Storočná Rose Calvertová (Gloria Stuartová) rozpráva príbeh lásky, ktorý prežila počas prvej a jedinej plavby na slávnom Titanicu. Vtedy mala Rose (Kate Winsletová) 17 rokov a bola zasnúbená s bohatým a nesympatickým Calom Hockleyom (Billy Zane). Na palube sa však zoznámila s chudobným írskym mladíkom Jackom Dawsonom (Leonardo DiCaprio), nadaným malairom, s ktorým prežila najkrajšiu chvíľu lásky. Ich búrlivý citový vzťah však zničila katastrofa lode, Rose sa zachránila, ale Jack sa utopil. Jedinou pamiatkou na chvíľu šťastia zostal jej portrét, ktorý Jack nakreslil. V trezore potopenej lode ležal vyše deväťdesiat rokov... (TV JOJ)

rialilly

Legendární film, který je pro mě osobně nejlepší z nejlepších. Dřív mě tolik nebavilo prvních dvacet minut, ale teď už je také dokážu náležitě ocenit a i když jsem Titanic viděla už aspoň desetkrát, vždycky mě záběry potopeného Titaniku uchvátí. Byla jsem nadšená, když se po sto letech od potopení lodě vrátil film do kin a samozřejmě jsem na něj šla. Kostýmy jsou nádherné, zvlášť šaty, které nosí ve filmu Kate Winslet (Rose). Na konci vždycky brečím, ale nikdy mě to neomrzí a na Titanic se určitě podívám ještě hodněkrát. ()

Juwe

Nerozumím, jak někdo tento film může dávat do odpadu apod. Jasně, stal se z něho fenomén a stal se terčem mnoha vtípků, ale je to film, který píše dějiny. Možná kdyby nebyl tolik ohraný, najdeme zde v podstatě lepší hodnocení. ()

Tatianistka

Ked som videla Titanik prvýkrát bola som síce nejake 12 rocne decko, ale ja som nedokázala spať celú noc potom, čo som videla a vkuse sa mi premietali hlavou niektoré zábery a ako by sa mohli zachrániť obaja a podobne. Bol to pre mna obrovský filmový zážitok, ktorý dlhú dobu žiadny iný film neprekonal, až do Pána Prsťeňov.:) ()

Margerie

Brečící romantická klasika, které k úplné dokonalosti chybí větší důraz na to, že Jack a Rose nebyli jediní, kteří katastrofu zažili (a většinou bohužel nepřežili). To jen tak na okraj, když už má film přes tři hodiny... Nicméně herecké výkony DiCapria a Winslet jsou bezchybné a Cameron nám tu předkládá další ze svých kultovních filmů. P. S. 3D projekci jsem neviděla a vidět nechci, podle mého názoru je zbytečné a Titanicu to může jedině ublížit. ()

sWONDER

Takto to mohol natočiť jedine majster Cameron. Skvelé vo všetkých detailoch. Skvelé od začiatku do konca. Skvelí Leo a Kate. Skvelá romantika aj dráma, hudba, výprava, kostýmy...... všetko v tomto filme bolo skvelé. Tych 11 oscarov hovory za všetko ()

groz122

Film vytvářen dle skutečné události, který je dotvořen k dokonalosti. Je těžké hledat chyby jak ve filmu tak u mladičkého DiCapria, právě tímto filmem začala Leova veleúspěšná filmová éra, která pořád neuhasíná. Jediná chyba filmu je že se místy film moc natahuje, ale o to je napětí a vzrušení filmu větší. Film natočen perfektně, jak akční pasáže tak i pasáže s panorámatem na Titanic jsou nádherné. Čert vem, že je de o romantické drama, které je unášeno větrem přes oceán, právě dva lidé opačného pohlaví a dotek romance vám z filmu udělají zážitek při kterém v závěrečných minutách i slza ukápne. Velký dojem na mě udělal Horner se svou dramatickou hudbou k filmu, není divu že za ní dostal cenu akademie. Ale tim neskončil jeho píseň k filmu "My Heart Will Go On" dostala cenu rovněž. Film nedal šanci konkurenci a pozbíral jich celkem 11 a na delší tři byl nominován, také dostal 4 zlaté Glóby. Tím se film zapsal do dějin světové kinematografie 99% ()

Falco.araea

Mám ráda romantické filmy, mám je hrozně ráda, ale takové ty, kdy neamrické, kdy se prostě poznají dva lidi a mají se rádi a nedoprovází to nějaká velkolepá katastofa. Hrozný kýč, opravdu nechutné dílo. A Džeku, neumírej, Džéééééékůůůůůůůů! ()

eChoe

První film, na kterém jsem byl v kině. Bylo mi buď šest nebo sedm let a určitě jde o zažitek, který si budu pamatovat do konce života. Z toho důvodu dávám jednu hvězdičku z nostalgie navíc. Film, který na pozadí skutečných událostí zobrazuje jednu z nejkrásnějších filmových tragických lásek. Nádhera! ()

Megynka

Úplně souhlasím s komentářem golfista. Tento film je jeden z nejlépe zpracovaných filmů na světě, co znám, navíc je podle skutečné události (a kdo ví, třeba i nějaká podobná love story se tam konala) a každého, kdo má rozum musí prostě chytit za srdce ... ()

Gromit

Titanic nezestárnul. Ba naopak. James Cameron zkombinoval epickou romanci s katastrofickou podívanou způsobem, jakým se to dosud nikomu nepodařilo. Nicméně přiznávám, že první část filmu mám mnohem radši než tu druhou. Sledovat postupné sbližování Jacka a Rose mě baví a dojímá dodnes. Ovšem sledovat samotné potápění Titanicu mě spíše deptá a trochu unavuje, kratší stopáž by rozhodně nebyla na škodu. Zní to jako velká kritika, ale myšleno to tak v žádném případě není. Je to jen malý kaz na kráse Cameronova velkofilmu. Klasického a poctivého velkofilmu. P.S. Matematicky vyjádřeno, první části bych dal 100%, druhé 80%. Takže celkové hodnocení by bylo 90%, což znamená silné čtyři hvězdičky nebo slabších pět. ()

kyLuke

Krásný a nádherně natočený film! Cameronovo mistrovské dílo( ne úplně pro mě, já mám ještě radši Avatara nebo Terminátora), za které si odnesl zaslouženého Oscara a na předávání sošek by dostal i můj hlas. Jak jsme u Camerona zvyklí, scénář není žádný převratný, ale to se od tohoto typu filmu snad ani nemůže čekat. Jinak film doprovází monumentální hudba Jamese Hornera a skvělí herci. Nechápu nenávist některých uživatelů k výkony Leonarda DiCapria, který zrovna předvádí jeden z nejpozoruhodnějších výkonů filmu a za několik let se stejně změnil v hereckou špičku( asi i díky tomuto filmu). Krásný a dojemný snímek, který asi bohužel proto, že je tak smutný se pro mě stane majstrštykem, na které se ale budu dívat jen jednou za čas, protože se vám tento snímek vryje pod kůži a už ho těžko dostanete pryč. Ovšem dávám plné hodnocení bez jakýchkoli výhrad! ()

viky13

Co jen dodat? Jsou lidi kterým leze tohle dílko krkem, protože si nepředstaví nic jiného než obrovskou love story ze které odkapává cukr. Ale Titanic není jen o tom...jistě soustředí se hlavně na Rose a Jacka, ale nesmíme zapomenout, že pojeednává o skutečné historické událsoti. Že se opravdu stala a nikdo z nás si nedovede představit jaké to bylo...pro ty co přežili. Ale kdybych se měla vrátit k již zmíněné romanci s tragickým koncem, tak jistě mává a mávala světem spousty dívek. Nesmíme opomenout že Kate Winslet a Leonardo DiCaprio jsou opravdu dobří herci, kteří by možná nikdy nedoslali šanci ukázat a zůročit svůj talent kdyby nedostali nabítku zahrát si v Titanicu. ()

Knor

Dokonalá filmařina, Cameronovi se nedá nic vytknout. Určitě jeden z největších snímků. Jediné co mi vadí je Leo DiCaprio, který se mi na dlouhá léta díky tomuto filmu absolutně zhnusil. Ale mnohokrát to už napravil. ()

Zemřel herec Bernard Hill

07.02.2024

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

DiCaprio bude spolupracovat s dalším velikánem

18.01.2024

Warneři si nejspíš připíšou další hit, alespoň po kvalitativní stránce. Do nového filmu se jim totiž podařilo zlákat samotného Leonarda DiCapria. Co je ale přednější - od Scorseseho přechází DiCaprio… (viac)