Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

RomeroIsGod

Co napsat. Arnie jako cyberpunkovej král, špína osmdesátejch let a asi třicet slov co dohromady řekne, dávaj dohromady jeden z nejlepších filmů všech dob. A padesát hvězdiček navíc za policejní stanici. ()

tomisaburo

Legendární a nepřekonatelné. Arnie je tu narozdíl od Conana Ničitele pěkný macek. Moje zamilovaná scéna je likvidace policejní stanice. ()

Blue.Shark

Srdcová záležitost; tenhle film prostě nestárne. Terminátor na mě vždycky dýchne tou temnou atmosférou. Arnold v roli robota k tomu také přidává své, protože ten jeho kamenný ksicht si o tuhle roli přímo říká. No a představa, že po mně jde robot s proporcemi Arnolda, jemuž nevadí střely z pistole, brokovnice, zničené oko, pořezaná ruka ani požár, je děsivá sama o sobě. Zajímavé je, že u tohohle filmu vůbec nevadí ty dnes už špatné animace. Ten trhaný styl mě totiž odjakživa nějakým způsobem děsil :) A abych nezapomněl, pak tu ještě máme průstřihy do apokalyptické budoucnosti, kdy si jdou po krku stroje a lidé. Od první chvíle, co jsem film viděl, sním o filmu, který se celý bude odehrávat v téhle válce :)) Jednoduše: tenhle film mě nikdy neomrzí. ()

kristynca

Njn, jsem to měla vidět před dvaceti lety... Ale když my neměli video ;-). Doufám, že ve 2029 bude alespoň obnovená premiéra. Zajdeme, ne? :-) ()

Erik7595

Terminátor je klasikou v žánri akčných sci-fi, je jednoducho legendou v rámci žánru a práve túto legendu nám začal a naservíroval v osemdesiatych rokoch majster v réžií a vizionár James Cameron. Musím povedať, že aj keď tento prvý diel hodnotím ako vynikajúci akčný sci-fi snímok, s parádnym zabijáckym Arnoldom a správnou atmosférou, na mňa "jednotka" Terminátora nepôsobí kultovým dojmom. Tým kultovým akčným sci-fi snímkom je pre mňa až Cameronov Terminátor: Deň Zúčtovania. Práve v ňom je všetko ešte o stupeň prepracovanejšie, v rámci diváckeho zážitku silnejšie - nielen v rámci trikov, ale najmä čo sa týka atmosféry a množstva kultových scén, ktoré len tak nezabudnete. Takže na plný počet to nevidím, preto dávam "len" silné štyri. ()

Nolanofil

Ako dieta a puberťák som to mal radšej. Nepopieram kvality a plne chápem všetkých, ktorím sa to páči aj v súčasnosti. No po rokoch je to pre mňa skôr nudný filmový zážitok, ako zábavný a strhujúci z rokov minulých. ()

Lilloos

Nikdo by to asi nenatočil lépe, Cameron už tady dokazuje svou filmařskou genialitu, ale na můj vkus je zde moc akce, která absolutně ignoruje zajímavý námět, z kterého by se dalo vytěžit něco úplně jiného. A možná i lepšího. ()

Maryinka

Pár logických chyb bych našla, ale nebudu se nimrat, kult je prostě kult a tento mě opravdu pobavil, zaujal a nadchnul. A to je to hlavní, na čem mi u filmu záleží. P. S. Arnie je prostě boží!!! ()

costa

Nízkorozpočtovej Sci-Fi kult z 80tek. Pomyslil jsem si, že to bude tranďáckej vykyslej kočkopsí gulášek, kterej by nedal ani Jirka Babicovej ft. Ládik Hruška dohromady. Tak jsem se tomu léta úspěšně vyhejbal. Tyvogo, ono mě to ale vzalo už od první scény, co se Árný respnul v minulosti a pokosil vejrostky - děti květinovejch dětí. Smekám, jaký dílo vzniklo za takovej budget. Člověk je celou dobu napjatej. Zvláštní poklonu skládám Kajlovi, že do toho ve čtyřiceti konečně zabušil a hned dokázal naštěkal Sáru. 8/10 ()

Furmi

Keby som tento film videl za svojho mládi bolo by to určite za 5. No pozrieť si ho 1x v živote v polovici roku 2017 je celkom prúser. Bolo to celkom nudné, fádne a miestami až veľmi smiešne vďaka vtedajším obmedzeným technickým možnostiam. A to nepomohla ani remastered verzia ktorú som zhliadol. Kult sa nekoná. ()

M1k9

Hvězdné obsazení v nadčasové akční jízdě. Všichni mluví o A.S., ale mě zaujala skvělá Linda Hamilton. Proč se točí remaky, které těmto legendám nesahají ani po kotníky? 9/10 ()

Dlubal David

Klasika, která nestárne. CAMERONOVI se dvě věci geniálně povedly: 1) Terminátor a 2) Vetřelci. Jsem přesvědčen o tom, že sám sebe již nikdy žádným filmem nepřekoná, stejně tak jako SCHWARZENEGGER už nikdy nebude drsnější a brutálnější než v T1. ■ Ta odporná syntetická hudba se tak samoběžně zarývá do morku kostí, je znepokojivá a chladná, chvílemi z ní jde mráz po zádech, je tak vlezlá a naléhavá, že mi stačí slyšet pouhých 5 sekund a mám celý film hned v hlavě a ihned si vybavím o jakou scénu jde a kde se právě v příběhu nacházíme... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [95/100] ■ (♫) [95/100] ■ (DAB) [95/100] ■ (Č) 20+ ■ (P) [SD] [CZ] [95/100] ■ (N) [2016] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) FlipnicJossieblackrainNiktorius(C) [95/100] ()

Berry

Asi jediný film (nebo spíš jediná trilogie), kdy Arnold odvedl opravdu dobrý herecký výkon. A smekám klobouk před Jamesem Cameronem, protože tohle se každému nepodaří. Dala bych i pět *, ale v porovnání s dvojkou... ()

joker2

Tak tady se zrodila legenda. Nejen v podobě režiséra Camerona, ale i v podobě robota z budoucnosti, který chce původně zabít Sarah Connorovou, aby ji v druhém a třetím díle chránil. Jeden ze základních stavebních kamenů herecké kariéry Arnolda Schwarzeneggera (další jsou Barbar Conan, Predátor a Komando). Skvěle natočený, ve své podstatě nízkorozpočtový sci-fi snímek o budoucím boji mezi stroji a lidmi (něco jako v Matrixu), který se díky cestování v čase projeví i v naší časové lince. Paradoxy nikoho nezajímají, protože historie je daná, tak ji nelze změnit. Co by se ale stalo, kdyby Arnie Sáru skutečně odpravil? Byla by budoucnost pro roboty stejná? Zajímavě je tento prvek využit ve druhém díle, kde se dozvídáme, že díky prvnímu Arni-nátorovi vznikl výzkum umělé inteligence, který umožnil být robotům tam, kde jsou teď (neboli v roce 2029), protože byl objeven kousek jeho počítačového mozku. Škoda jen, že Linda Hamilton nebyla již po této roli schopna nic pořádně zahrát, jenom si nechala narůst svaly, takže zmužněla, ale ztratila na jakékoli atraktivitě. Scény hodné zapamatování: nahatý Arnold a jeho sháňka po oblečení, operace ruky, vystřelené oko a odkrytá kamera, Terminátorův pohled na věc i slavnostní vystoupení robota z hořícího kamionu. Na konci dělilo Arnolda od Sáry skutečně jen pár centimetrů - škoda, že neměl natahovací ruku jako v druhém díle T-1000 :(. Arnie tady předvádí výborný herecký výkon, protože jeho kamenná tvář je přesně to, co mimika robota potřebuje... Spočítal někdy někdo, kolik Sarah Connor muselo kvůli tomuto dílu zemřít? ()

Sista

3 a půl, ta umělá hlava, co má vypadat jako Arnie je fakt děsná..a vůbec, je to spíš kult, jehož vyznavačkou nejsem. ()

RadimFišer

Legendární průměrnost. Pro mě jako klasika je tohle v současné době spíše podívaná z povinnosti. Třetí díl je můj nejoblíbenější, ale tento zahálí a stojí daleko za ním. Zub času udělal svoji práci. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)