Roku 2029 ovládajú takmer celú Zem stroje, ktoré sa vzbúrili. Partizánskym spôsobom proti nim v takmer zničenom Los Angeles bojuje hŕstka ľudí, ktorí sa nemienia vzdať. Superkomputer Skynetu sa pokúsi zvrátiť výsledok vojny a rozhodne sa poslať do minulosti kyborga Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), spolovice stroj, spolovice človek, aby zabil mladú ženu Sarah Connorovú (Linda Hamiltonová), skôr než otehotnie a porodí hrdinu a vodcu hnutia odporu. Ľudia úmysly strojov odhalia a rozhodnú sa, aby sa do roku 1984 vrátil aj bojovník Kyle Reese (Michael Biehn). Jeho úloha znie – zachrániť Sarah. Mladá žena netuší, čo sa deje, kto ju prenasleduje a prečo ju chce zabiť. Keď Terminátor najprv „eliminuje“ dve ženy rovnakého mena, napokon natrafí na tú „správnu“! Sarah sa mu musí aj s pomocou Kylea, do ktorého sa zaľúbi, postaviť na odpor. Napokon sa jej podarí zvíťaziť – cena je krutá, Kyle pri poslednej bitke v továrni zomiera... (TV JOJ)

SonG

Spolu s predátorem kultovní záležitost Arnieho a akčních filmů vůbec...Na tu dobu vyjímečné, dnes už je jednička trošku zastíněna podle mne lepší dvojkou... ()

berusche

Víte jak se pozná podle mého kulťák? Skoro všichni ho viděli, většině se líbí, není nikdo, kdo by o něm neslyšel a hlavně, pokaždé, když ho dávají, všichni se na něj podívají a jeho hodnota přetrává přes generace. Tohle všechno Terminátor má a vždy pro mě mít bude. Když jsem ho viděla poprvé, byl v němčině, které sem vůbec nerozuměla, a přesto ve mně nechal hlubokou vzpomínku. I když tu Švajcingr hraje zaporáka, což u něj není tak obvyklé, jsem si takhle správný akčňak vždycky představovala, což mě možná poznamenalo pro zhlédnutí dalších. BTW. už se nám ten rok 2029 blíží co? ()

BoredSeal

I po letech je první Terminátor luxusní temný zážitek, který je třeba obdivovat. Arnold je nelítostnej, efekty vynikající i přes směšný rozpočet, vtahující atmosféra, Michael Biehn jako vymaštěný militarista z budoucnosti, který v podstatě nemá asi jiný smysl života než splnit úkol podobně jako Terminátor (a dostane tu svou první soulož vlastně ze soucitu). Film má pár (možná) nevědomě kouzelných momentů, jako když na skelet obnažený terminátor loví uprchlíky v továrně mezi výrobními linkami, svými technologickými předchůdci. Jen jsem pořád přemýšlel nad tím, jak musí být skvělé pro Sarah Connorovou tisknout se většinu času k chlápkovi, který má na sobě celou dobu pravděpodobně silně páchnoucí kalhoty bezdomovce. ()

easaque

+3* kultovní film Terminátor si zaslouží určitě místo na slunci hlavně za originální námět i příběh, kterým upozorňuje na nebezpečí ztráty vlády nad světem díky nekontrolovanému vývoji technologie. Má všechno, co má pořádný sci-fi mít, ale přece jen ve srovnání s mladším bratříčkem T2 mi nepřijde tak propracovaný a má slabší atmosféru. Rozhodně však stojí za to vidět jedničku i dvojku - trojka je už zbytečná, ale aspoň je tam víc srandy. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tak jsem zase našel další film, který jsem viděl a bůhvíproč nehodnotil. Osobně mám rád, co se Terminátora týče, hlavně jedničku a dvojku, byť dvojka u mě o něco málo vede. I tak je ale jedinčka správným akčňákem, který splňuje přesně vše, co má, dobře se na něj dívá a rozhodně nenudí. 4* ()

Joe321

Přiznávám se, že ta pátá hvězdička je u mě z nostalgie. Dneska už to po takové době přece jenom trošku trošičku ztrácí. Jenže když jsem viděl Terminátora poprvé, byl jsem z toho vyplesklej jako z málo čeho jiného. Vlastně si ani jiný takhle silný zážitek z dětství kromě Jurského parku nepamatuju. Proto ta pátá navíc. Mnoho filmů se takhle silně do všeobecného povědomí nezakousne. -"Hey, buddy. You got a dead cat in there, or what? 'POSSIBLE RESPONSE: YES/NO; OR WHAT?; GO AWAY; PLEASE COME BACK LATER; FUCK YOU, ASSHOLE; FUCK YOU' -"Fuck you, asshole." ()

Hees

Jednotka terminátor mal u mňa len 3 hviezdičkové hodnotenie.Bolo to spôsobené tým,že som jednotku zrejme nevidel ani úplne celú.Tak prišlo k druhej projekcii a vuala terminátor má u mňa hviezdy 4 napriek tej neodpustiteľnej záležitosti ktorá sa týka toho,že Arnold hrá "záporáka" zloducha.Na 4 hviezdy proste za horor atmosféru (dajme tomu thriller atmosféru ak chcete). ()

rakovnik

James Cameron se vytáhl. Klasické a dnes již kultovní akční sci-fi, plné napětí, akčních scén a se skvělým "robotem" v hlavní roli. Geniální scénář, vymakaná režie. ()

kombajn

Klasika, kterou (pro mě osobně) dvojka překonává. Jinak jen koment ke komentáři uživatele LIMA: Ne, Cameron neprodělal operaci mozku, jen mu do jeho prvotiny zasahoval producent a proto je to daleko daleko vetší sra*ka než cokoliv, co natočil poté. ()

Morloth

Nemohu si pomoci, ale patrně dík tomu, že jsem nebyl zasažen v pravou chvíli, nebyl jsem zasažen téměř vůbec. Terminátor má vše, co by měl mít. Napětí, akci, milostnou scénu, zajímavé charaktery (přesněji charakter). Je natočen velmi zručně a s citem pro akci i napětí. Přesto je ve své podstatě spíše úsměvný. Jasné, že jsou poznat léta, jasné, že rozpočet dělá své, ale největší problém spatřuji ve scénáři, který ve chvílích, kdy se odpoutává od akce a má něco vysvětlovat, hromadí klišé na klišé, již samotná milostná scéna působí stejně prkenně a roboticky jako Arnold po celou dobu filmu. ()

Jonash87

Legenda. Skvěle zrežírovaný film na podkladě vynikajícího scénáře. Michael Biehn, Linda Hamilton i Arnold Schwarzenegger hrají, jak nejlépe dovedou. Nechybí silná atmosféra, výborné akční scény, pár nesmrtelných hlášek, napínavé finále ani příjemná hudební kulisa. Akčňák, jak má být. ()

peto12

Prvý z lepších Arnieho filmov 80.rokov. Kyle musí nájsť Sarah pred zabijáckym strojom z budúcnosti Terminátora, ktorý ma za úlohu Sarah zabiť. Výborný sci-fi s jedinečným Arniem. Len škoda, že Arnie tu hrá zápornú úlohu. ()

Martin741

Reziser James Cameron stvoril v tomto filme sci-fi klasiku, ktora nehrdzavie ani po vyse 28 rokoch. Ku genialnemu scenaru snad niet ani co dodat, no a temna atmosfera sa da priam krajat. K tomu vsetkemu vyborny T- 800 v podani Arnolda Schwarzeneggera, proti nemu stoja Kyle /Michael Biehn/ so Sarah Connorovou/Linda Hamilton/. Na filme vidno, ze ma len minimalny rozpocet /vacsina filmu sa odohrava v noci..../, ale to zachranuje spusta akcnych scen /autonahanacka, prestrelky, akcia T- 800 na policajnej stanici .../. Temny a depresivny zaver filmu ma dostal do kolien uz na prvych VHS-kach, a rovnaky ucinok to ma aj po 28 rokoch. 100 % ()

Wiikii

Jednička je takový začátek, animace v plenkách robotika také :), ale vše to dohání příběh... Jen ta hudba mě tam nesedla. HODNOCENÍ: 87% (4*) ()

Figu

A tady to všechno začalo. Rozkvět jedné velké ikony filmu, jedné obrovské série a něčeho, co tu ještě nebylo! Legendární Cameron, kterej tvoří legendu jménem Arnold Schwarzenegger alias T800. S Vetřelcem a Predátorem zřejmě největší sci-fi kult všech dob! Pro někoho nejlepší Téčko, v mých očích je to velká předehra ještě něčeho mnohem většího! Né nadarmo mám pokračovní v topce. Perličkou je i souvětí z úst Arnieho - "Terminátor mě dal školu herectví, to nebylo o svalech, už jsem musel začít i hrát". I'll be back FOREVER! 90% ()

kaposlav

Po nejakom čase som si pozrel opäť prvý diel tejto excelentnej sérií filmov a utvrdil som sa v tom, že je to filmová lahôdka nie len tej doby a žánru. Kombinácia Arnold+Cameron+Sci-fi je na 100%. Neviem si predstaviť Terminátora model 101 nikoho iného ako Arnolda. ()

Jino

Film který Arnieho posouvá na trůn Hollywoodských akčních hrdinů a film který rovněž inspiroval řadu jiných snímků, už jen z těchto dvou pohledů je dosti jasné že se nejedná o žádné béčko. Režie naprosto vynikající, hlavní hrdinové v čele s Michaelem Biehnem jsou naprosto úžasní, skvělá podívaná i po 22 letech. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

13.02.2024

James Cameron začal psát nového Terminátora

James Cameron začal psát nového Terminátora

25.05.2023

Je to pár dní, co legendární herec Arnold Schwarzenegger v rozhovoru o své kariéře prohlásil, že už definitivně seknul s rolí terminátora v sáze slavného režiséra Jamese Camerona (Titanic). Možná si… (viac)

Terminátor se dočká anime

Terminátor se dočká anime

02.03.2021

Netflix, Skydance a tvůrci anime Duch ve stroji: SAC_2045 uzavřeli novou spolupráci, za účelem převést příběh Terminátora do anime podoby. Scénář k seriálu pak chystá Mattson Tomlin, jenž pomáhal… (viac)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019

Jak je vidno z nedávného obnovení smlouvy na Spider-Mana mezi studii Sony a Disney, duševní vlastnictví je v Hollywoodu jedna z nejdůležitějších věcí vůbec. V podstatě stačí vlastnit práva na… (viac)