Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Tomesh

I'll be back. Jsou filmy, které musíte vidět. Toto je zapovězený film mého mládí. Sledoval jsem ho tajně u kamaráda. Největší akční bomba vůbec. Dokonalé triky. Sice se svým jediným úsměvem, ale přesto famózní Arnie. Nezastavitelný Robert Patrick. Perfektní děsivá hudba. Druhý díl překonává už tak výbornou jedničku, takže Hasta la vista, baby!! ()

Všivák

Ještě větší destrukce a monumentálnost. Druhý díl se drží schématu prvního. Jenom je toho mnohem víc přidává. Proč by Conora měl hlídat smrtelník. To by už nemělo takový koule. Spoustu nezapomenutelných hlášek. Arnie ve vrcholné formě. Nadčasové efekty. Tohle prostě nemá chybu. Akční jízda jak má být. Jo, a ten původní dabing je stejně nejlepší. Doporučuju shlédnout rozšířenou verzi. Nechápu, proč se to takhle nedistribuovalo už o začátku. Další film na který se vždy znova rád podívám. ()

Mihail123

1.Musím sa priznať,že som tento film konečne po 17 rokoch videl. 2.Musím priznať že triky boli na tú dobu, ale aj sú vynikajúce. 3. Musím priznať že som konečne videl jeden z najlepších akčných sci-fi filmov! ()

Danny F.

Na svou dobu nejlepší film i efekty. Akce střídá akci a napětí je cítit ze všech stran. I trocha humoru. Arnie v nejlepší formě. Zajímavá vize budoucnosti. Na tento film mohu koukat pořád dokola a nikdy mne neomrzí. Málo který se dnes tomuto vyrovná. 100% ()

Brain-D

Arnie po druhé v nejlepším akčním sci-fi všech dob !!! Doba se pohla, efekty zdokonalili, takže si nikdo, kdo si ztěžoval v prvním díle, zde už opravdu ztěžovat nemůže. Když je řeč o efektech, myslím že film za ně dodržel oscara nebo něco takového...blahopřeji (zasloužené). Film není jen o efektech, ale i o příběhu vraždícího stroje (Arnolda Schwarzeneggera), který v tomhle dílu, už rodinu Conorovic nemá zabít, ale naopak chránit (jelikož ho přeprogramovali a nebo je to jiný robot, ale nemaj jinou kůži než Arnolda :D, ale jsem rád, že tam hraje zase on, nedokážu si představit jiného herce v téhle roli aniž by to nebyl propadák. Ke všem těm efektům a drsnému Arnoldu byla přihozena ještě i strhující hudba, která vše dramatizuje a leští film k dokonalosti...Bravo ! (top 10) ()

Trustme

Malý příběh velkého fanouška: Někdy v devadesátém roce se začaly objevovat první trailery (na zahraničních TV stanicích) na tenhle film a já byl zcela uhranut. Netušil jsem ještě jak moc tenhle film na mne zapůsobí... Jeho první projekce byla z VHS kazety v 8. kopii natočené kamerou z kina někde v USA včetně hlasů diváků a chroupání shitpopcornu. I přes dvoubarevný obraz a amaterský one man dabing jsem byl z tohoto filmu naprosto vyřízenej! Tenhle film byl zjevením - konečně tvrdá akční sci-fi tak jak si to každý představoval, že někdy něco takového spatří. Vznikla dokonalá symbioza režiséra s pochopením pro akci / využití Arnoldova robotického potencionálu / použití silných kalibrů - minigun, granátomet M79 atd../ hrdinského eposu ochránce v krystalické podobě versus dokonalého protivníka v podobě tekuté / kultovní hlášky/ industriální T2 hudba. Žádnému jinému filmu jsem pak už nepropadl natolik, abych si pořídil originální CD,LP,VHS,DVD, knihu,plakáty a maketu brokovnice! TRUST ME ()

sskrblik

Tak tomuhle pokračování může lecjaký film závidět úžasně napínavou atmosféru. Scifi klasika, která mě nenachala klidným díky velmi zdařilé atmosféře a příběhu. ()

darek kartac

Nejluxusnější díl. Tady Arnold už klasicky jako dobrák. Musí bránit malého Johna Conra a Sáru a proti nim stojí něco lepšího než jen obyčejný robot. Arnolda čeká těžký ůkol. Konec filmu je docela smutný a jinak celý film je o napětí. Mě strašně bavil i po 15 shlédnutí. ()

Ceres

Byl jsem odkojen na akčních hrdinech 80. a začátku 90. let a po všech těch filmech a letech je jedinej král akčních hrdinů Arnold, který i když není žádný extra herec, tak vsadil na správné role. Terminátor je jedna z nich. Cameron je génius, který dokázal tento akční sci-fi dostat do takových výšin, že smekám. Stále film, který nebyl ve svém žánru překonán a to je to film z roku 1991, tak komplexní film se jen tak málo vidí v tomto žánru. SE verze je dokonalá. Tenhle film je legenda. ()

hroubek

James Cameron nám všem tímhle snímkem vytřel zrak a předvedl revoluční triky, které dodnes vyráží dech, ale hlavně udělal z Arnieho jednu z největších hvězd a T-800 už nikdy nebyla tak cool jako tady. Linda Hamilton je úplně boží a zvláště, když drží v ruce nějakou zbraň. Pokračování, které překonalo svého předchůdce ve všech ohledech. ()

H.Gordon

Ještě o kousek lepší pokračování jedničky. Možná trochu propracovanější a hodně té perfektní atmosféře přidal Robert Patrick, který skvěle ztvárnil T 1000. Miluji sci-fi a tohle mi dalo vše, co jsem chtěla vidět. Ve filmu jsou dokonalé akční scény a to především na veřejných místech, to si užívám maximálně. Od začátku do konce jsem napnutá jako struna a není moment, který bych si méně užívala, nebo nedej bože nudila. Jedna z nejlepších klasik. Prostě film, který si zaslouží minimálně pět hvězdiček.. ()

romajz15

Perfektní sci-fi, které na rozdíl od většiny dnešních nestojí pouze na efektech, ale má naprosto nepřekonatelný příběh. Vzhledem k roku vytvoření, koukám na efekty T-1000 s otevřenou pusou. Arnold samozřejmě stejně skvělý, nebo spíše ještě lepší než v předchozím díle. ()

pravdovravny

Rozšírená verzia ponúka jednu veľmi dobrú novú scénu, inak sa jedná len o také doplnenie deja. Tento film je rovnako dobrý ako jednotka, možno o pár percent ju aj prevyšuje, je oveľa viac humornejšia , čo ma chvíľami až prekvapovalo, že Cameron je taký vtipálek. Triky sú aj po rokoch výborné a akčné scény veľkolepé, jeden z najlepších akčných filmov 90 tych rokov. Hastala vista, baby :) ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Terminátora" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Co k tomu dodat. Jedině úžasný, úžasný a zase úžasný. Když pominu výborný scénář, režii, hudbu a herecké výkony, tak už jen to, co vytvořil tým Stana Winstona je něco, a opět, úžasného. Každý detail je tak promakaný, že za tím rozum zůstává stát. Rozhodně společně s Predátorem nejlepší film s Arniem a vůbec jeden z nejlepších filmů všech dob. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)