Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

Vojtas12

Vedle tohoto skvostu vypadá i výborná jednička jen jako nějaký předkrm, uvedení do děje. "The unknown future rolls toward us. I face it for the first time with a sense of hope. Because if a machine, a Terminator, can learn the value of human life, maybe we can too." ()

walkingdead

Ve většině případů platí, že dvojka bývá slabým odvarem jedničky, tady je to naopak - tedy ne že by jednička byla špatná, je to výborný film, ale Terminátor 2 je nejspíš to nejlepší, co bylo ve svém žánru natočeno. ()

krumlajs

V roce 2013 je to po všech stránkách neuvěřitelnej film. Kdybych ho viděl v roce 1991 asi bych nevěřil. Cameron prostě předběhl dobu a Arnie ten je prostě cool. ()

Mord122

Dámy a pánové. I podvacátem shlédnutí lze konstatovat jen jednu jedinou věc: Terminátor 2 je nejlepší a jeden z nejdůležitějších filmů z celé historie kinematografie. Od úvodní znělky až po závěrečnou úžasná podívaná, která naprosto bere dech. Když si Terminator, stroj, dokáže cenit lidského života, tak to snad někdy dokážeme i my .....lidé. Děkuji Jamesi. ()

HellFireFery

Jasný kult a filmová dokonalost ve všech směrech! Nedávno jsem film viděl v kině a zážitek to byl opět nezapomenutelný. Úžasný výběr herců, vypiplaný scénář, úžasné triky, fenomenální hudba a přehršel akce a emocí dělají z tohoto filmu naprostou špičku žánru akce a sci-fi. PS: Arnie je nejlepší akční hrdina všech dob a scény, kde dostává na prdel od T-1000 mě dodnes neskutečně dostávají! Bez debat: 100 %!!! ()

xpaja

Lidi neblázněte, to si vážně myslíte, že Terminátor 2 je 15. nejlepší film historie? Chápu, že to většina nadhodnocuje z nostalgie. Když to počátkem 90tých let kolovalo na videokazetách, tak jsme z toho byli všichni paf. A přiznejme si, že ve srovnání s "ženou za pultem" to působilo jako meisterstück. Ale tenkrát byl i "Dallas" tím největším tahákem, co běžel v TV. A ty doby už jsou jaksi pryč. Ten film nemá kloudný děj, postrádá logiku. Je to jen samoúčelné, kýčovité pokračování něčeho, co vynášelo. Chtělo by to pohlédnout na Arnieho trošku střízlivějším pohledem. Jeho toporné jednovýrazové antiherectví je v pravdě legendární. I takový robot ASIMO by dokázal předvést více emocí ve své tváři a zahrát člověka s větší grácií a důstojností, než bývalý pan guvernér. Takže bych prosil trochu úcty k opravdovým filmovým skvostům. Tohle je jen prachsprostý sci-fi akčňák kategorie B až Z. Dávám --- == 35 % == --- . ()

nemer

Pro mě nejen akční a kultovní film. Jednak Terminátoři (1+2) mají ještě duši, kterou moderna tolik postrádá (a dokonalý obraz ji fakt nedělá), a pak je svým způsobem považuju až za romantické filmy pro citlivé duše. Rozhodně je konec T2 nesrovnatelně dojemnější než všechny Esmeraldy a Pichnerové (či jak se autorky těch romantických blafů jmenují) dohromady. Těžko něčím překonatelné také vzhledem k věku, kdy bylo viděno poprvé. ************************************* 13. 9. 2017 3D - konečně jsem mohla napravit, že jsem film v kině nikdy neviděla a že mě vždycky štvalo, že ty kultovní filmy mne v kině minuly. Mnozí si na 3D stěžují, ale kromě zkrácené verze nemám Terminátorovi co vytknout. Jediné, podle čeho lze odhadnout letitost filmu, jsou prastará kraksnoidní auta, ale jinak je snímek nadčasový a svým způsobem byl i vizionářský, všechny základy Skynetu už jsou hezky v provozu :) I po těch letech při terminátoří hudbě běhá mráz po zádech. Jsem ráda, že jsem upřednostnila Téčko před novým It. Konečně ani jsem neváhala, který film bude prioritou. Výjimečnost snímku dokládá skutečnost, že při filmu bylo (snad poprvé po sto letech) ticho jako v kostele, žádné chroupání, šustění a jiný bordel, jak bývá dnes v kině "dobrým" zvykem. Ale možná se na Terminátorovi scházejí už jenom pamětníci :) Nicméně minimálně pro mě má i po téměř čtvrtstoletí T fantastickou atmosféru a obávám se, že něco tak dokonalého už dnes nikdo není schopen vytvořit, ani Cameron. Arnold nám už taky neomládne, soudobí mladší herci jsou nanicovatí a unylí, nápady a scenáře současnosti debilní. Z trůnu bude Terminátor sesazen jen těžko. ()

Marty_cz

Můj nejoblíbenější terminátor, který se kdy natočil je tu. Konečně se nám Arnold ukáže jako hodný a my ho můžeme mít rádi i v tomhle filmu a nebudeme si přát celý film, aby byl terminován. Naprostá terminátoří dokonalost a je jedno kolik natočí filmů s terminátorem a co vylepší jest-li efekty, kostýmy,… Tenhle díl už nepřekonají, což není divu když natočili, takovou legendární věc. A jestli se jim někdy povede natočit lepší díl a že jim to budu přát, tak to bude největší filmový pokračování od hvězdných válek 5 a 6. Kéž by to zůstalo v téhle kolejích a další filmy se točili na téhle úrovni. ()

DR.SZ

Jamesi Cameronovi po zkušební jedničce s větší podporou oprášil hodnotu akčního filmu, a to ne jenom díky precizní prací s triky a speciálními efekty, ale protože se do bezvýrazného obličeje žánru vtiskly emoce, mateřské i milostné city a pár komických scén (třeba v blázinci). Arnold Schwartenegger v kladné roli ne ()

gefr

Cameron prostě dvojky umí! Terminátor 2 pro mě byl a vždy bude nejlepší akční film všech dob. Arnold je ve vrcholné formě a testosteron z něj přímo stříká. Film má perfektně mrazivou atmosféru a veškeré pocity lehce přenáší na diváka. Kdo tomuhle filmu nedá 5*, měl by si zajít na preventivní lobotomii, takhle opravdový skvost! :D ()

Wulz

Neskutečně divoká jízda (když jsem to viděl poprvé), která nikdy neomrzí.... Nejsilnější díl Terminátorské série!!! Klobouk dolů režisérovi, který dokázal NEMOŽNÉ!!! ()

harycek

Je to starší , ale pořád je to nářez a zraje jak víno!!!Jen poznámka: při první honičce jsem si všiml , že auta, která jsou nabourávány kamionem jsou už kapku bouraná!!! ()

PMakufka

Koukám na to už snad 20 let a pořád se mě ten film neomrzel. Vše již bylo řečeno předřečníky, tak jen snad zavzpomínám.... Fine.. Say... It's a nice bike... ()

zzzzzjjjjj

Oscar 4 : Střih zvukových efektů,zvuk,masky,vizuální efekty + 2 nominace : střih,kamera.Bez diskuze nejlepší díl a vůbec nejlepší dílo Jamese Camerona, díky Terminátorovi se zosobnostnil a je taky tak oblíbený.Herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera byl bez jediného zádrhelu.Co se týče mě a mého pocitu, musím dát pouze 4*, z důvodu: od půlky filmu do 100. minuty jsem se moc nebavil, z toho vyplývá naprosto zasloužených 82%. ()

petrsponar

Další skvělí díl jako byl první terminátor tady je Arnie jako klaďas a jde mu to možná líp než v T1 všechno tu šlapalo neměl jsem žádné námitky opravdu tento film je v top10 ! Na tenhle film jsem koukal jako malý a líbil se mi všechno sedělo scénář,příběh,akce,hudba, obsazení Arnie jako T-800 opět skvělí Linda Hamilton opět jako Sarah skvělá Edward Furlong jako nejlepší John Connor a Robert Patrick jako T-1000 no prostě skvělý pokaždé když to vidím běhá mi mráz po zádech jak říkám tohle je Film s velkým F ,je škoda že takhle dobré nejsou i T3,T4,T5 .James Cameron opět ukázal jak dobře umí točit a jak dobrou má fantazii .Díky Jime!!! Tenhle film prostě je pro mě poklad Respekt!!!!!!! ()

AndrewNewman

Len máloktorý režisér dokaže vyšperkovať dokonale dielo k ešte väčšej dokonalosti. Ale James to dokázal. Spoločne s Arnoldom a Lindou nám naservírovali dokonalé akčné scifi, so scénarom,ktorý by si mali tvorcovia scifi nechať zarámovaŤ a zavesiť na stenu :) ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)