Desať rokov po neúspešnom pokuse zabiť Sarah Connorovú (Linda Hamilton), matku budúceho vodcu ľudstva vo vojne proti strojom, sa do Los Angeles vracia z budúcnosti nový Terminátor, typ T-1000 (Robert Patrick), aby zlikvidoval už narodeného Johna Connora. Dospelý Connor (Michael Edwards) v roku 2029 na svoju ochranu posiela do minulosti druhého terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger). Oba stroje nezávisle od seba pátrajú tínedžerovi Johnovi (Edward Furlong), ktorý zakrátko zistí, že T-800 je naprogramovaný na jeho ochranu a s jeho pomocou oslobodí svoju matku z psychiatrického ústavu, kde ju liečia z údajnej schizofrénie. T-800 obom vysvetlí, čo prinesie budúcnosť - tú však možno zmeniť... Teda, samozrejme, len ak sa im podarí uniknúť nemilosrdnému a zdanlivo nezničiteľnému T-1000! (TV Markíza)

sulimo

Tohle je o takový kus lepší než předchozí "díl", až si člověk říká, jestli on ten Cameron neprodělal mezi jedničkou a dvojkou nějakou mozkovou příhodu, páč tohle je jak od jiného režiséra. Akční filmy fakt nemusim, ale tohle byla prostě bomba. ()

Flynn

Tak jsem si tak procházel svá stará hodnocení a koukám, že se mi k T2 nějak připletly pouze 4 hvězdy. Což nechápu, jelikož T2 považuju za jeden z nejkultovnějších filmů v tomto žánru. Skvěle vypracované napětí a atmosféra. Vyníkající obsazení, na svou dobu neskutečné efekty. Skutečně našlapaná záležitost. ()

kostak

Podle mě nejlepší akční film vůbec. Takhle má vypadat filmový trhák. Zatím jsem neviděl lepší, akcí nadupanější film. Mnou nejvícekrát viděný film. ()

necisty

Dvojka je lepší nejenom protože má lepší efekty, ale protože má propracovanější děj, hrajeme se na detaily a hlavně silně působí na city, finále je pro rok 91 fascinující. Herci alespoň ti hlavní hrají realističtěji - Sára už není jen číšnice, ale taky schopný voják. Také hudba tomu dává grády a doplňuje občasný vtip. Tentokrát už nehraje prim ten super nápad, ale všechno ostatní. ()

PROCESOR

Je to legenda a nevěřím, že se na to nepodíváte rádi znovu. Můžete frfnat, a smát se po úsečce času, ale milníky jsou jasný, jako dnes si můžem dělat prdel z Matrixu, ale podobný filmy si zaslouží jiný zacházení, (Hasta la vista, baby) ()

campix

Opakování je matkou moudrosti a v případě druhého dílu (zároveň nejlepšího dílu) to platí dvojnásob. Cameron s Arnoldem ve své vrcholné formě. S triky, které na svou dobu byly opravdu efektní a hlášky, které formovaly generaci filmových nadšenců. Co víc si přát. Legendární počin, který si svůj status rozhodně zaslouží. ()

Juto

Najlepšie akčné pokračovanie všetkých čias. Prepracovanejšie ako originál, ale rovnako ako dômyselne poskladané, šikovne kombinuje najúspešnejšie prvky svojho predchodcu s množstvom nových zvratov (verili by ste, že je láskavejší a jemnejší Terminátor?), ktoré vyprodukuje v pekle divokej jazdy. 10/10 ()

PavelVanekArt

V dnešní době (2023) je AI zase o trochu blíže dystopické vizi Camerona a zničení Johna Connora. Že Cameron je pravděpodbně ten největší vizionář a piplal jak to jen jde. Co film, to pecka, ocenění a kult. Tady se mu taky povedlo změnit vnímání umělé inteligence v reálu, ovlivnit pop kulturu a změnit svět filmu navždy. Obrovský kus práce samozřejmě odvedlo i studio Stana Winstona, bez něj a tehdejších efektů by to nebylo ono. 5* a.k.a 95% ()

Davosh

Po dnes již trikově zastaralé jedničce, přišlo v roce 1991pokračování, které minimálně na poli digitálních efektů odvedlo pro filmový průmysl stejnou službu jako o pár let Matrix. Příběh pěkně navázal a rozvinul nakousnuté z předchozího dílu, Linda předvedla zdaleka svůj nejlepší výkon (už jen kvůli její absenci stála 3ka zaprd), Arnold ukázal, že dokáže říct i více než "I'll be back" a jeho bitva s T1000 o život malýho Connora patří dodneska k nejlepším sci-fi/akčním filmům. Cameron prostě vždycky uměl a je velká škoda, že netočí víc. Takových filmů není nikdy dost. ()

Mol

THE WHOLE THING GOES: THE FUTURE'S NOT SET. THERE'S NO FATE, BUT WHAT WE MAKE FOR OURSELVES! vancík v nejlepších letech. Kdyby měl ty svaly ještě větší, tak mu explodují jako továrna v Černobylu. Samo sebou film na tu dobu táhne neskutečná akce a triky a ženy si přijdou i na nějaký ty nahý chlapský zadky. Malej Johnnie je floutek k pohledání a jeho role mě neskutečně bavila. To jak T-800 učil mluvit: "když na tebe někdo vyskočí, tak řekneš 'neser me!'" Nevím co k tomu jinýho dodat. Všichni to známe a milujeme. ()

c.tucker

Podle mého názoru jednoznačně překonává jedničku. Jak dějem, tak hereckými výkony a jednoznačně efekty (je to o několik let novější a technologie se vyvíjí). Jednoznačně nejlepší (nebo jedno z nejlepších sci-fi). Brilantní scéna, kdy se T-800 učí usmívat. To mě vždy rozesměje. ()

Šimpy

O filmu již bylo vše řečeno. Nyní po shlédnutí režisérské verze nemůžu už nic dodat......snad jen radost, že to můžu vidět v orig. znění. ()

BoXBe

Dokonalá dystopická sci-fi. Arnold Schwarzenegger do puntíku splňuje lidské představy o kovovém robotu potažném kůží, Robert Patrick chladně prezentuje dokonalý stroj na zabíjení a Linda Hamilton jako rebelka až anarchistka a archetypální silná emancipovaná žena. James Cameron v druhém Terminátorovi definoval jak má vypadat inteligentní akce a dokázal, že umí natočit jakou scénu si zamane, bez ohledu na to, jestli používá chytře digitální triky nebo nechá napálit vrtulník do dodávky. Rozšířená verze na DVD je kupodivu ještě o fous lepší....ne vždy je to pravidlem... 2023: Kvalita zůstává na vrcholu. Terminátora 2 ve svém žánru dodnes nic nepřekonalo. ()

mortak

Akce - scéna nesoucí humanistické morální poselství - akce - scéna nesoucí... Zatímco dnes je akce v blockbusterech silně komiksově antireálná, Linda Hamilton jako Sarrah nám přináší burcující poselství o soudném dni, přičemž díky její výchově její syn humanizuje stroj. Arnoldův minimalismus (eufemické vyjádření) se dobře doplňuje s přehráváním (též eufemické vyjádření) Hamiltonové. Ale akce je vynikající a závěrečných padesát minut patří k vrcholům akčního filmu. P.S. No Fate - to je nesmysl. Časoprostorovou smyčku nezrušíte, ani kdybyste se stavili na hlavu. ()

Ice123

Dle mého názoru nejpovedenější díl ze všech čtyř Terminátorů. Musím uznat, že James Cameron se na tehdejší dobu vážně vytáhl a předvedl to, co svět předtím neviděl (už jen tím že film stál 102 mil. dolarů a vydělal si pětinásobek). Efektově a akcí přeplněná (na rozdíl od Schwarzeneggerova scénáře :D ) a dějově skvělá filmová podívaná dělá z Terminátora 2 film, který by měl vidět každý. Jediný co bych snad vytkl je přehnaná Conorova stabilita při jízdě na motorce za neustálého narážení kamiónu do zadního kola motorky. ()

Hans.

Naprostá klasika žánru které se nic nevyrovná. Schwarzeneggerovi nikdy tak nesedla žádná jiná role, hlášky v jeho podání se staly mnohokrát napodobovány a parodovány. Prostě revoluční film se vším všudy. ()

WolfR

Pokračování Terminátora je ještě mnohem lepší film než první díl! Ikdyž dějová osa je prakticky totožná tak tento film zdobí výborná atmosféra, ještě lepší herecké výkony než v prvním filmu, snad nejlepší akční scény všech dob, nové nápady (například terminátor s tekutého kovu). Určitě životní role všech hlavních protagonistů. Kultovní film! Legenda! Akční sci-fi řežba! Jasných 5 hvězd! ()

forsythia

Nejlepší Terminátor. Pravda, ještě jsem neviděla Salvation, ale nepředpokládám, že bych po zhlédnutí tenhle komentář přehodnotila :) Dvojka jedničku s přehledem překonala a trojka, ač pořád výborná podívaná, pořád stejně napínavá, pořád plná skvělých triků atd. atd. je v podstatě opakováním dvojky. I když ten závěr je pravda poněkud nečekaný. Tak moment, co tu vlastně komentuju? Dvojku nebo trojku? :)) ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

10.05.2020

Režisér James Cameron je více než schopný filmař. Dokáže lámat box office rekordy jako nikdo jiný, a zvládá točit sequely, které jsou lepší než původní filmy – to samo o sobě z něj dělá jedinečného… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Premiéra šestého Terminátora, jímž Tim Miller (Deadpool) naváže přímo na Terminátora 2, se nedávno odsunula z července 2019 na listopad 2019. Film tak uhnul spin-offu Rychle a zběsile s Rockem a… (viac)