Policista, který v Polsku roku 1987 vyšetřuje případy záhadných zmizení, pronikne mezi osazenstvo kláštera na odlehlém místě a odhalí tam velmi temné tajemství. (Netflix)

Hanys_

Vymítač v komunistickém Polsku. Za mě úplně jiné než jsem čekal, a upřímně skončit to o těch 10-15 minut dřív, tak dávám čtvrtou. Takhle mi tam ten závěr spíš nesedl.  6/10 ()

danielosbourne

Kdyby se celý film tlačilo na atmosféru a vizuál jako v posledních 10 minutách. Byla by to naprostá pecka. Takhle je to trochu promarněný potenciál, který skončil v tu nejblbější možnou chvíli. ()

b.dragonfly

"Tohle není normální klášter!" A to jsem si myslela, že hůř jak v naší školní jídelně se nikde vařit nemůže. Může, Poláci trumfují. Námět mi přišel příjemně originální, protože kdo čeká film o klasickém vymítání, bude malinko překvapený, ale to já právě oceňuju, že se nejelo v těch klasických exorcism kolejích. Tísnivý klášter, ponuré a špinavé místo, atmosféricky mrazivá podívaná, která mi místy připomínala Jeptišku. Už už jsem chtěla sáhnout po čtvrté hvězdě, no ten sudokopytník v závěru mi to celé trošku zkazil. I tak jsem si to ale užila a dávám silnější 3*. ()

Marius_ss

Horor, ktorý si určite zaslúži pozornosť (a o niečo vyššie hodnotenie).  Jediné, čo ho zráža dole, je až príliš jednoduchý a miestami nelogický scenár. No všetko ostatné môžem len chváliť. Atmosféra, prostredie, napätie, casting a hlavne hudba. A ten záver... ten bol veru efektný. ()

bozka10

Kowalski svoj tretí hororový počin pobral tentokrát velmi vážne a teda oplatilo sa.Mladý policajt v utajení vstupuje za brány kláštora,kde ho čaká ozaj pekelná diera.Temná,ponurá atmosféra počas celého filmu, vydarený démon na záver a teda tie maškrty čo to tam jedli no šmakocina.Rejžo má dobrý potenciál. ()

petikacka

Opět bylo nebylo a ja jsem si poskladala, že polský horor jsem ještě neviděla. Tak na to kukám a ono se to tvaři jak "Jmeno ruža". Do chvile než tam přehaňaju ty nechutne momenty z oběda. Všetkym je jasne, že žeru člověki, ale film pokračuje jako by se nic nestalo. A čim to fiči dal, tim vic to je debilni. V jednu chvilu když převor mluvi zaklinadlo a nic se nestane, pak se z toho  najednou stane parodija na všecky bubu a satanske filmy a vlastně si řikam, že to neni vubec blbe, protože to měla byt komedia. On to, ale měl byt horor a to se vubec nepovedlo i když se polaci, tak hodně snažili vysvětlit tu krizi viry a kurevske pochybeni všech černokněžniku na světě. Prostě se to moc nepovedlo ať to je jak to je...Za mě 50% ()

JM87

Tohle bylo nakonec celkem příjemný překvapení. Středoevropská atmosféra, která by se dala krájet + občasný napětí, kdy člověk úplně neví na čem je. Nicméně chápu, proč to má tak nízký hodnocení. Ve filmu se toho moc neděje a pro někoho to může být nuda. Mě ta atmosféra bavila. ()

Flopik

Čakal som to popravde oveľa lepšie. Pochváliť môžem hlavne kulisy a atmosféru tie stoja zato. Inak je celé také divné, pre horor málo strašidelné. Lakačky žiadne  v podstate, príbeh nato aký krátky tak hrozne nudí a koniec som už prezýval. Námet nebol zlý ale predstavoval som si to inak. ()

Harpy

Bolo to fajn, celkom slušná atmosféra, dobre temné prostredie aj záver sa mi veľmi páčil. No na 4* to za mňa úplne nebolo. Ako jednohubka stačilo, raz ma aj skoro natiahlo :D ()

BOURQUE

Ťažko pozerateľný film, hlavne pre veriacich ľudí. Najmä po tom, ako sa postupne odkrývajú všetky tie veci, ktoré sa konajú medzi múrmi kláštora. Príbeh ako aj scenár má niekoľko trhlín, ale vizuálne servírovanie celej koncepcii (napriek minimalistickému prístupu) je na nadpriemernej úrovni. Záver šokuje hlavne z vizuálnej stránky. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

agassi68

Poliaci sa nebáli siahnuť po už obohranom žánri a zdatne sa inšpirovali Exorcistom, či Menom ruže. Napriek tomu z toho vyšiel nadpriemerný počin s parádnym záverom, dočahujúcim hollywoodske méty.. ()

Rockerman

Satanistický horor "po polsku"? Proč ne? Sice to občas sklouzne k parodii (hlavně po tom obřadu), ale atmosféru to má, také nějaké fujtajbly a ďábel je moc hezký. Kdyby k tomu zahrál Behemoth dal bych možná čtyři hvězdy. ()

kkarx

Od polského hororu jsem nečekal moc, takže jsem hodně překvapenej, že se jim povedlo natočit velmi solidní film se skvělým vizuálem a s neuvěřitelně efektivním koncem, který jen tak nezapomenu. Určitě jeden z těch nejlepších hororu 2022, zvlášť když vezmu v potaz, jak slabý rok to pro tento žánr byl. ()

kluzo

Docela dobrý horor, jen místy režie moc tlačila na atmosféru hudbou. Trošku nesrozumitelná zápletka a na konci sice pěkný, ale zbytečný ?satan? Osobně mám víc radši tajemno. Jak film začal, tak i skončil. ()

kersten

A tak dobre to začalo. Prvých 40 minút som a ni nedychala, ale posledne minúty zabili všetko. Z celkom slušného hororu spravili naivnu rozpravocku. ()