Že se kariéra Clinta Eastwooda odvíjela především ruku v ruce s kouřícími hlavněmi koltů a s westernem jako takovým, je poměrně známá věc. A jednou z prvních kovbojek, na kterých dnešní držitel čtyř Oscarů participoval, natočenou ovšem až po Leoneho „dolarové trilogii“, byl právě western režiséra Teda Posta Pověste je vysoko z roku 1968. Clinta Eastwood hraje mladého oklahomského rančera Jeda Coopera, který na konci 19. století vinou devíti lynčujících samosoudců, jež ho obvinili z krádeže dobytka a z vraždy farmáře, nyní visí na stromě a čeká na milosrdnou smrt. Ze spárů zubaté ho ale na poslední chvíli zachrání projíždějící šerif Dave Bliss. A dá mu krom života ještě něco navíc. Poté, co se zjistí, že je Jed nevinen, ho vyzbrojí možností pomstít se. S odznakem ruky zákona a s devíti zatykači má nyní za úkol pochytat všechny muže, kteří ho málem zavraždili. Za zmínku jistě stojí i fakt, že western Pověste je vysoko byl prvním snímkem vzešlým z Eastwoodovy vlastní produkční společnosti The Malpaso Company. (oficiálny text distribútora)

agassi68

Od filmu s Clintom Eastwoodom čakám väčšiu porciu westernovej zábavy. Toto sa ani nepriblížilo klasike od Leoneho. Jedna hviezda za blondínu a druhá za Clintov pohľad pri ponuke v bordeli :) ()

Nerd4Dreaming

Hooooodně slabý 4, ale jenom proto. že to je Eastwood. Film je většinu času nemastnej neslanej. Začátek navnadí, a člověk furt čeká kdy to všechno začne gradovat alá Dolarovky. A ono prd. Film je takovej celej polovičatej. Někdy je hudba strašná a iritující, jindy hlavní motiv hladí po duši. Taky různé scénky někdy hrozně nudí a jindy člověk je bez dechu co bude. Kamera někdy nudná, jindy záběry alá Leone, atd, atd.. Nejlepší scéna filmu: Hromadná poprava :) ()

Heavyman

Parádní western, bez zbytečného přehánění počtem mrtvých. Clint jako vždy drsný, ale zde i zranitelný a ne tak ultra nepřekonatelný. Navíc záporaci nejsou úplně zlí a mají i výčitky svědomí. ()

GOREGASM

Starým westernům začínám přicházet na chuť, dvojnásob když se v nich promenáduje Clint, což obvykle přitáhne pozornost pár umaštěnějch kawbojů a minimálně jedné šťabajzny a může být klidně blonďatá a netykavá. To Clintovi nevadí. Ale vážně ;-), Han ´Em High je nikam nespěchající western s originální zápletkou, zajímavými postavami a reálnými mantinely příběhové logiky. Postupná pomsta během 114 minut rozhodně nevychladne a vygraduje k špičkovému finále. 80 % P.S. Vždycky když vidím Clinta škrtnout sirkou o ty svoje "kozačky", tak mám chuť znovu začít kouřit. ()

Denny

Jeden z prvních westernů Eastwooda,svižný děj, hodně střílení. Clint má jistou ruku, ať sahá po koltech či po ženách... ()

tranquill

"Co si zasloužej, určí zákon!" Já tento film nepovažuji za western, ale za nadstandardní drama. "Každý máme svůj přízrak, šerife..." ()

Petulka88

Clint Eastwood. To je jediný důvod, proč dávám aspoň ty 3*. Jinak už jsem dlouho neviděl tak neuvěřitelně zdlouhavý film. Děj se vleče tak zoufalým tempem, že jsem místy měl co dělat, abych neusnul. Clint si poradil i s tím, ale tentokrát to bylo opravdu o fous... ()

Bobšule

Nemohu se zbavit vyloženě rozpačitého dojmu z tohoto filmu. Po jeho závěru jsem měla vyloženě pocit, že se mnou celkem "vyjebali". Já jsem samozřejmě velmi nenáročná divačka. A hledám nenáročné snímky s přehledným dějem, srozumitelnou zápletkou, jasným odlišením dobra a zla a především šťastným a JEDNOZNAČNÝM koncem. Proto se také koukám na westerny, že. Jenomže tenhle western neměl tak nějak ani jedno. A to mě skoro dopálilo. Ani ten Clint to tentokrát moc nezachránil. Krutí brko, to jsem si zase jednou dala! :-( ()

Belmondicek

Clint Eastwood se po několikaletém angažmá v Itálii, kde natočil se Sergio Leonem tři úspěšné legendární spaghetti westerny vrátil zpátky do Hollywoodu a natočil menší, avšak velmi zajímavý western. Pojednává o lynči, trestu smrti a bezpráví. Režíroval ho Ted Post, který kdysi natočil několik epizod seriálu Rawhide, v kterém Clint hrál několik let hlavní roli. Snímek vznikl v Eastwoodově nově vzniklé produkční společnosti Malpaso. V malé úložce se na začátku také mihne později slavný Dennis Hopper. "Až budeš příště někoho věšet, líp si ho prohlídni!" ()

winstonik

Anketa. Smrť povrazom má byť: a) trest, b) zníženie nákladov na väzňov, c) preventívne opatrenie (odstrašujúci príklad) alebo d) trest smrti nemá byť? Od westernu sa dôležité otázky nečakajú, o to milšie prekvapenie z tohto filmu. Jeho problémom však je, že vajatá v posolstve, takže vlastne nevieme, čo v dotazníku zaškrtol režisér. Škoda. ()

fantomas19

* Clint Eastwood & hľadanie spravodlivosti * Inger Stevens & vyrovnávanie sa s minulosťou * Americký western z roku 1968, ktorý natočil Ted Post, je príbehom naplnenia spravodlivosti. Jed Cooper (Clint Eastwood) je nevinná obeť lynčovania, ale našťastie sa dostane do rúk sudcu Fentona (Pat Hingle) a stáva sa federálnym maršalom. Svoje skúsenosti šerifa naplno uplatní pri naplňovaní spravodlivosti a chytaní deviatich účastníkov vlastného lynčovania. Túžba po pomste sa mieša s citom pre spravodlivosť. Navyše do jeho osudu vstúpi krásna Rachel Warren (Inger Stevens) s vlastnou traumou. ()

TaNya_

Naznačili se tady víc možných linek, ale ani jedna se nějak nepodařila dotáhnout. Což je velká škoda, protože minimálně ta se soudcem by mohla být zajímavá. Celkem mě to zklamalo, to už mi mnohem lepší přijde Josey Wales, a to sem si tam ze začátku stěžovala na nezajímavou ''krasotinku''. To sem bohužel ještě neviděla studenej čumák bloncky odsud. ()

Knor

Clint je jak jinak než skvělej a táhne úplně celej film sám. Film tak v polovině začne trochu nudit a táhne se, myslím, že je to nejslabší western s Eastwoodem co jsem zatím viděl. ()

Stanix

Je docela nefér, když tě jen tak oběsí a ještě k tomu neprávem. Clint to ale "rozdýchal" a cesta za pomstou je otevřená. Trochu do toho leze problém se zákony, ale Clint to nějak obejde a vše se v dobré zvrátí. ()

Ernie_13

Clint Eastwood by sa mohol s tým svojim drsným pohľadom dve hodiny voziť na koni do kolečka a i tak by z toho bol slušný western. ;) Záver je síce slabý a nedotiahnutý, ale i tak pre fanúšikov westernu povinná záležitosť. ()