Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (9)

Série 1 (2022) (S01)

První řadu seriálu jsem si zvolil jen proto, že v ní účinkuje Chloë Grace Moretz, která mi byla jako jedna z mála sympatická už ve svých dětských rolích, a teď, když už je dospělá, je mi ještě mnohem sympatičtější. Jen je to s ní vždycky tak trochu ruleta, protože často hraje ve filmech, které bych radši neviděl (například toto bylo peklo: Shadow in the Cloud (2020)). První sezóna této záležitosti sice měla své chyby a nebudu předstírat, že některé nebyly opravdu podstatné, ale jako celek to na mě fungovalo velmi slušně, a kdyby tvůrci neztratili ve druhé polovině série tempo, neváhal bych přihodit i poslední pěticípou. Takto jsem ovšem ušetřil. Chloë Grace Moretz zahrála skvěle, zároveň byla potěchou pro mé oko, úhlavní záporačka zase působila dokonale antikoncepčně a obávám se, že mě bude vidina jejího předkusu za nocí strašit, děj mě povětšinou velmi bavil a na další sezónu bych se chtěl určitě podívat. / Poučení: Není videohra jako videohra. Zjevně. 4*+ ()

Pilot (2022) (E01)

No, není u mě úplně obvyklé, že bych pilotní epizodu seriálu hodnotil více jak třemi pěticípými, ale stává se to. Start první sezóny tohoto počinu mě ale okamžitě zaujal, protože jsem v herních světech jako doma a prolínání herního světa s realitou mě proto velice baví. Téma bylo tedy z mého pohledu zvoleno skvěle, příběh mě zaháčkoval od samého začátku a do hlavní role byla obsazena Chloë Grace Moretz, aby byl můj zážitek kompletní. Hmmm, teď, když jsem si utřídil myšlenky a všechno jsem takhle sepsal, si vlastně ani neumím zdůvodnit, proč jsem hvězdičku ušetřil. Takže mi nezbývá, než abych po dokončení komentáře / recenze přihodil i ten finální kousek. / Poučení: Nad kvalitou některých videoher člověku doslova vypadnou oči z důlků. ()

Bonus za empatii (2022) (E02)

Dlouho jsem přemýšlel, jestli jsem to s hodnocením pilotního dílu nepřepálil, ale druhá epizoda mé pochyby rozptýlila a nebylo ani potřeba, aby před tím došlo k žehu. Teď už mé nejistoty spočívají na rozptylové loučce zbytečných obav, protože příběh evidentně disponuje kvalitní atmosférou, s níž jdou ruku v ruce skvěle vytvářené napětí i dobře zvládnutá akce, nechybí ani záludné intriky, plány a protiplány, a celkový dojem mi tak kazí jen fakt, že má verze první sezóny disponuje českým dabingem. No, a protože jeho tvůrci příliš neovládají českou gramatiku, nejsou schopni správně skloňovat křestní jméno Lev (což by vzhledem ke stejnojmenné šelmě neměl být nadlidský výkon), z čehož usuzuji buď na zoufalou tupost nebo na silný slovenský vliv. A protože z tohoto nedostatku nehodlám vinit příslušníky mně nejbližšího národa, sázím na první možnost. Naši obrozenci, kteří byli ochotni pro náš jazyk snášet i žaláře habsburského mocnářství, by se museli obracet v hrobech, pokud by jim to jejich současná konzistence dovolila. / Poučení: Jedná ruka sice nezatleská, ale čelist ti zlomit může. 4*+ ()

Haptický vlek (2022) (E03)

No jo, je to tak, kdybych tvrdil, že jsem se u třetí epizody nebavil, hanebně bych lhal. Tvůrci se totiž nespoléhají jen na kvalitní atmosféru, solidní napětí a propracovanou akční podívanou, protože si zjevně uvědomují, že by se divák mohl stát po větším počtu dílu vůči tomu všemu lehce imunním, a nechali proto celou tuto záležitost prosáknout jakýmsi tajemnem, které v člověku vyvolává spoustu otázek, jež zatím zůstávají z větší části bez odpovědí. No, a všechno to, co jsem teď popsal, tvoří pro mě dokonalý mix, který mě prostě nemůže nebavit. Pravda, všiml jsem si několika případů, kdy by jemně jinak řešená situace byla logičtější, ale na druhou stranu by zase ukončila seriál předčasně. A chci to? Nechci. / Poučení: Než sáhneš po penězích, uvědom si, kdo všechno už je držel v ruce před tebou. ()

Jackpot (2022) (E04)

Čtvrtý díl byl krajně "optimistickou" epizodou, která sice postrádala dřívější akčnost, zato ale přinesla nejednu jasnou odpověď na otázky, které se mi za zatím zhlédnutou část první sezóny nahromadily ve výplni lebky. Na hodnocení sice mírně uberu, protože předchozí díl byl přece jen komplexnější, v žádném případě si ale nebudu stěžovat na nějakou dějovou nedostatečnost, ani nemůžu brát to, co jsem viděl, jako jakousi bezduchou vatu, protože mám pocit, že jsem dostal podstatné, zajímavé informace a navíc jsem se zcela jistě bavil. Naprosto jsem chápal Connerovo nadšení; mě se podobné stavy zmocňují i u běžných videoher, v nichž já, kripl, mohu zase skákat přes kaluže, šplhat po skalách či budovách a dokonce opět plavat (!!!). Jasně, na druhé straně vah je to, že se hráč vedle těchto činností dopouští genocidy na všech přítomných živočišných druzích (humanoidy nevyjímaje), ale jak praví přísloví: "Když se kácí les...". / Poučení: Ani děda Drchlík nechtěl znát přesné datum a čas. 4*+ ()

A co Bob? (2022) (E05)

Pokud jde o mě, předložili mi tvůrci zatím nejslabší epizodu, která i tak vysoce převyšuje běžný seriálový průměr, i když je potřeba poukázat na fakt, že pokud jde o skutečný vývoj příběhu, nehnul se tento de facto z místa. Bylo to zajímavé; proti předchozímu dílu výrazně přibylo akce, zato se ovšem poněkud vytratil tah na branku. Protože mě ale zatím první sezóna velmi baví, budu předpokládat, že si jen všichni vybrali jakousi pauzu k nádechu, po němž patřičně vymazlí zbylé tři epizody. Obávám se ale, že situace na mostě ošklivě nahrála všem zuřivým obhájcům Druhého dodatku; nebýt jeho, seriál by rázem skončil. / Poučení: Každý průměrný Američan by si měl před cestou do zaměstnání zkontrolovat účes, make up (původně jsem chtěl napsat, že se tento konkrétní bod týká žen, ale pak mi došlo, že jsem dinosaurus), stav oděvu, stav vozidla a měl by si nabít zbraň. ()

Nasrat a vyliž mi (2022) (E06)

No, vypadá to, že se tvůrci buď připravují na velké finále první sezóny, nebo se prostě jen nechali ukolébat tím, jak jim to zatím šlo. Děj šesté epizody každopádně trochu usnul; sice se stále něco řešilo hned tady a hned zase támhle, ale ve výsledku by se dalo říct, že se toho mnoho nestalo. Ale vážně; zatím jsem epizody první série povětšinou chválil, pátý díl byl citelně slabší a šestý ho ještě podlezl, takže se začínám obávat, že by mohla být druhá polovina sezóny výrazně odlišná (a tedy horší). Když se to vezme kolem a kolem, šlo v tomto případě v zásadě jen o jakousi rekapitulaci toho, kdo kope za který tým, což mě nemohlo nadchnout, protože jsem neztratil přehled, takže jsem podobné osvěžení paměti nepotřeboval. / Poučení: Jsi mrzák? Neodhazuj předměty mimo svůj dosah. ()

Bazmek (2022) (E07)

Po dvou předchozích zklamáních jsem teď možná trochu opatrný, ale tvůrci si to u mě předposlední epizodou zase trochu zlepšili. Jistě, rozhovory a monology by nemusely být tak rozvláčné, protože mám co dělat, abych u těch nudnějších udržel pozornost, ale můžu s jistotou říct, že akce tomuto seriálu jednoznačně sluší. Ne, že bych nezvládl dvouhodinové existenciální drama, ale od této záležitosti očekávám přece jen něco jiného. Tentokrát došlo v příběhu konečně k nějakému vývoji, a hned to bylo znát. A nemůžu si odpustit další kritiku českého dabingu; když nechcete překládat do češtiny i to, co není v originále vyřčeno anglicky, tak se na to vyserte. Já tak nebudu muset poslouchat pro mě v té chvíli naprosto neužitečné zvuky a vy nebudete vypadat jako banda tupých kktů. / Poučení: Když někoho nutíš, aby volil ze dvou možností, hrozí, že si vybere tu, která ti nevyhovuje. 4*+ ()

Stvoření tisíců lesů (2022) (E08)

Nebudu se tvářit, že bylo finále nejvydařenější epizodou první sezóny, ale zcela určitě bylo kvalitnějším zážitkem než děj pátého a šestého dílu, které kromě vaty nepřinesly téměř nic. Ze zásady nereaguji negativně na komentáře / recenze jiných uživatelů, tentokrát si už ale opravdu kladu otázku, proč někteří diváci očekávají se závěrem první řady nějaká rozsáhlá vysvětlení a zakončení? Stejně jako ve všech předchozích epizodách se i tady mnohdy prázdně plkalo, jenže tvůrci mezi tím komunikačním šumem ukryli i několik podstatných informací, a mně docela bavilo, jakým směrem se začala celá záležitost ubírat. / Poučení: Pokud trefíš na tři kilometry veverku do oka, budeš asi slušný střelec. 4*+ ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD