Mladá žena z malého appalačském městečka uniká z každodenní rutiny hraním nejmodernějších videoher. Je tak dobrou hráčkou, že dostala nový herní systém k otestování... ale zde na ni čeká překvapení. Simulace dává průchod jejím touhám po poslání, romanci a luxusu v něčem, co se zdá být jen hrou... ale co zároveň ji i její rodinu vystavuje reálnému nebezpečí. (Prime Video)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (7)

Pilot (2022) (E01)

Tentokrát se žádné umělé hype nekonalo; o tomto seriálu jsem vlastně donedávna ani neslyšel, nečetl, takže moc příjemné překvapení. Neviděl jsem ani trailer a všem doporučuji totéž....trailery jsou zlo, připravujete se tím o radost z poznávání...jsou to často prachsprosté spoilery. Po první epizodě těžko soudit, kudy se bude příběh ubírat. Od Gibsona jsem kdysi pár knih četl, takže pohrávat si budeme s virtuální realitou, mozkem, kybernetikou... . Asociace naskakují na Ready player one pro dospělé a otrlé, komornější Matrix, nebo míň přeplácaný Westworld. Look je výborný, herecké obsazení v pohodě a obsahově je to velmi vtahující. Tak má pilot vypadat. Baví mě i místy rozvernější hudba. Velká spokojenost. PS: Na konci epizody je upoutávka na další....jeden velký spoiler... bacha. ()

Bonus za empatii (2022) (E02)

Dynamiku pilotu už tady nenajdeme, teď je na řadě piklení a rozdávání karet. Oceňuji, že se tvůrci vyhnuli detailnějšímu tlachání o časových osách, protože na tom, už si vylámali zuby i zkušenější scénáristé. Lehké zašmodrchání vítám, evidentně je tady důvěra v inteligenci diváka. Jen tak dál. Snad bude mít seriál úspěch, který povzbudí VODaře, aby se nebáli projektů s cílovkou: dospělý divák IQ 75+ ()

Haptický vlek (2022) (E03)

Stále se to daří, skloubit zajímavý příběh, sympatické postavy a atraktivní vizuál. Ale tentokrát je to míň Gibson a víc Hollywood. A taky trochu ukecanější, tím pádem míň dynamické...ale pořád dobré. Přestože Gibsonův svět nebývá v knihách tak špinavý a depresivní, jako v případě Dicka, tomutu seriálu by to slušelo. Podobně jako poslední řadě Westworldu. Na druhou stranu ...jsem vděčný, že se někdo tohoto námětu chopil a přišel se slušným scénářem. Nejsem si totiž jistý, že je cílovka milovníků chytrých sci-fi, dostatečně velká, aby se to studiím vyplatilo. Snad tvůrci dostanou prostor, odvyprávět to celé. ()

Jackpot (2022) (E04)

Pro scifíky odkojené knihami, jde o mimořádnou věc. Zatím se daří i ve čtvrté epizodě udržet vysokou úroveň. Přestože je CGI občas nic moc, vůbec mi to nevadí, protože tady je hlavní příběh. Postavy jsou skvělé napsané i zahrané, není problém jim fandit. Vcelku se pohneme z místa, navíc se dozvíme, co způsobilo Jackpot. Ale i kdyby ne...baví mě, že je to dospělé a tvůrci si zakládají na detailech. ()

Nasrat a vyliž mi (2022) (E06)

Andor, Odloučení a Médium. Letošní sci-fi mňamky, které mi udělaly radost. Médium má skvěle napsané postavy, ale poněkud rozvláčnější děj. Postava inspektora je další figura k pohledání. Čekat zase týden a pak třeba přes rok do další řady ...skoro mám nutkání přečíst si v pauze knižní předlohu. Gibson sice nemá třetí díl hotový, ale snad to nebude jako s GoT. ()

Bazmek (2022) (E07)

Velemazec. Velmi akční, přitom se spoustou událostí i zajímavých dialogů, nepředvídatelné... . Takhle má vypadat sci-fi seriál. ()

Stvoření tisíců lesů (2022) (E08)

Závěrečná čtvrthodinka byla silná a nese i příslib zajímavého pokračování ve druhé řadě, ale to předtím? A ta nesmyslně dlouhá potitulková scéna? Tentokrát nadšením nesrším, poslední epizoda řady, je bohužel i nejslabší. Roztříštěná a podivně statická. Ale pořád to na slabé 4* stačí. Je to tak dobře rozjeté, že to jedna nevýraznější epizoda zkazit nemůže. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD