V adrenalinem nabitém remaku filmu z 80. let vezme bývalý bojovník MMA Dalton (Jake Gyllenhaal) práci vyhazovače v motorestu. Brzy se ale ukáže, že ne všechno je tak, jak se zdá být. (Prime Video)

Lacike

Rozdiel medzi novým a starým Road Houseom je asi ako medzi novým a starým Point Breakom. Možno mladých tento moderný upgrade bude baviť, ale ja ostanem pri oldschool origináloch. 3/10. ()

malylada

Původní film s Patrickem Swayzem je brán nějakým způsobem jako kult v USA. Musím se přiznat, že mě nějak zvlášť neosilnil a moc nerozumím tomuto statusu. Od remaku jsem přece jen očekával lepší akci a jakým způsobem se s rolí popere Conor, který měl už z šeptandy hrát větší roli a zároveň jsem znal útržky z natáčení kolem UFC galavečera. Co si budeme, nakonec to dopadlo hůř než jsem čekal a kromě ústřední dvojice je vše ostatní podprůměrné. Nezajímavé postavy, děj nemá hlavu a patu a cekal jsem nápaditější choreografii akčních bitek. UFC momentů je všeho všudy pět minut a to ještě způsobem flashbacků. Conor si jede blázna jakým v posledních letech je a role mu sedla jako prdel na hrnec. Dokážu si představit, že teď v akčních blockbusterech si střihne menší roličky záporáků. Jestli se Liman rozčiloval, že jeho film nešel do kin, ale rovnou na VOD, tak žehrá zbytečně. Těch světlých momentu je tam fakt málo a i když bych skrz Conora a Jake přivřít oči, tak  top neudělám, neboť většinu stopáže jsem se pronudil.......45% ()

Padme_Anakin

Jednoznačně dávám přednost klasice, tenhle moderní kabátek a k němu všechny možné splněné kvóty mě nebaví, tvůrci se volně nechali inspirovat a nabalili vlastní příběh, přičemž bezcitně vykostili originál o vše, čím byl pro mě poutavý a co se mi na něm líbilo.. Za zmínku stojí pouze Jake Gyllenhaal, který působí svým osobitým způsobem sympaticky.. Záporáci se nevyvedli, jen duté hlavy nejsou příliš zábavné.. ()

ConanVJ

Za mě fakt pecka, která nenudí. Původní film mám rád a je to klasika, ale tohle má svižnější tempo a nápaditější akci. McGregor je fakt vtipnej magor. Za mě 90% :) ()

PauloZ

Parádní pěsťovačka! Příběhově se to sice nemá moc o co opřít, ale zato je to úplně poctivý a fakt krásně chlapský akčňák jaký tu hodně dlouho nebyl! Celý ten 80's feelingbjsem žral a nenudil jsem se ani chvilku. Jake je prostě borec, který to celé s přehledem veze a potičky s McMagorem jsou totální libofky! ()

ledzepfan

První polovina funguje parádně. Gyllenhaal má ten Swayzeovský šarm tichého skautíka se skillem zabijáka. Krásně a organicky se sžívá s barvitými charaktery a prostředím floridského zapadákova. Má to nadhled, vtip, nápady, drobné odkazy na původní film.. Pak ale přijde druhá půlka a nafouknutý McGregor, který ve svém totálně prkenném projevu předvádí pitomou parodii na sebe sama a jako kotva táhne celý film ke dnu. S ním na plátně to najednou musí být hrozně "cool" a akční ale je to jen cringe a v akci pitomé jak všechny ty digi-pičoviny od marvelu. Liman prostě moc vsadil na to, že úplně stačí když tam bude McGregor přítomnej, se svým přízvukem, holou prdelí a chůzí jak z looney tunes animáků a bude to instantně hit a klasika. No, chyba úsudku. Ve výsledku to zničilo potenciálně suprovej film. ()

maddy

Úprimne sa priznám, že napriek tomu, že som videl nespočetné množstvo filmov, tak Road House z roku 1989 mi akosi unikol a popravde ani som do príchodu tohto remaku netušil, žeby sa malo jednať o nejaký kultový snímok alebo klasiku z osemdesiatich rokov. Skôr mám pocit, že dnes už je za klasiku považované všetko len, aby sa filmové štúdia mohli zviesť na falošnom pocite nostalgie aj pri filmoch, ktoré zapadli prachom a nikto si ich remake nežiadal. Porovnávaniu sa teda vyhnem a budem k tejto novej verzii pristupovať ako k samostatnému, novému filmu. Vo výsledku sa totiž jedná o takú neambicióznu, no neškodnú chlapskú jednohubku, s fajn letnou atmosférou rozplálenej Floridy, ktorú na svojich pleciach tiahne opäť raz vynikajúci Jake Gyllenhaal. Doug Liman už v minulosti dokázal, že akciu vie natočiť, akurát problémom je zbytočne prestrelená stopáž na podobne uvoľnený film a zbytočné pokusy tomu dať občas serióznu tvár. Vznikol tak film, ktorý nevie, či chce byť len uvolneným akčným Béčkom s prehrávajúcimi záporákmi akým je absolútny neherec, UFC bojovník Conor McGregor alebo serióznym thrillerom, ktorý chce dať postave Daltona (Jake Gyllenhaal) nejakú uveriteľnú psychológiu. Mňa bavila skôr tá prvá viac old-schoolová polovica s Jake Gyllenhaalom, v tej druhej s príchodom Conora McGregora film trochu uletí až doletí k zbytočne prepálenému finále. So síce dobre natočenou akciou, ale pocitom pomerne zbytočne tupého Béčka. Road House by si však v letným mesiacoch neurobil hanbu ani v kinách, úprimne dostávajú sa tam omnoho väčšie sr*čky, čo sa o väčšine stream produkcie, hlavne z Netflixu, nedá povedať, takže vo výsledku vlastne taká mierna spokojnosť s týmto skôr priemerným akčňákom. CELKOVO: 6/10 ()

Riddick77

Remake, který vlastně předělávkou ani moc není, protože si od osmdesátkové dosti přímočaré klasiky vypůjčuje jen název a lehce základní motiv. Pravdou je, že tvůrci vůbec nepochopili, v čem tkví kouzlo a podstata originálu (a dobová relevance) i se všemi chybami, které bezesporu má. Koncepčně naprosto nefunkční, rozkmitané do všech stran, s místy frenetickým střihem, podivně vyklidněným hlavním hrdinou a s řadou nelogičností. Doug Liman v minulosti natočil několik solidních věcí, ale ty časy jsou dávno pryč. Tohle se mu rozpadá pod rukama od cca páté minuty. Nebrat. 3/10! ()

Pirkaf

Neskutečná prdel. Samozřejmě si nejstem jist, jak by se mi to líbilo v jiném prostředí a atmosféře, ale já se bavil královsky. Každopádně když někdo koukne na McGregora, nepředpokládám, že může tento film brát vážně.. ;) ()

Kaluž

Nakonec jsem rád, že jsem si předtím dal ten originál, protože tohle teda moc dobrý nebylo. Ale ty dvě hodinky to vcelku zapláclo a na vyrýsovanýho Jakea se rád podívám vždycky. Tak třeba zas někdy příště... ()

FilmFan24

Remake dnes už  klasiky z osmdesátých let, který ač se snaží poctou být těm přímočarým akčním příběhům kdy neohrožený hrdina s traumatem z minulosti vymlátí málem celé město a odjíždí dál…Což o to, to bych bral ten nostalgický návrat, ale… v osmdesátkových filmech podobného ražení ty bitky byly skutečné kdežto v tomto novém filmu jsou “přikrášlené” všudypřítomnými CGI efekty. Což je na škodu. Vyhazovače Patricka Swayzeyho z původním filmu tady nahradil Jake Gyllenhaal, který celý film táhne kupředu. A i přes drobné výhrady je “Road House” stále slušná porce zábavy. ()

vegetol.mp

Zábavnej a dobře udělanej akčňák, kterej jako upgrade pro mladší generaci funguje naprosto v pohodě. Jak se nicméně dalo očekávat, původní film zůstal nepřekonán. ()

M.i.k.e

Srovnání s původním Road House sice nemám, ale jeho nová inkarnace parádně navazuje na osmdesátkové akčňáky. Přímočarý a jednoduchý příběh si na nic nehraje a snaha o zápletku jen spojuje místa kde namakný ýlenól dává někomu po tlamě. Do toho mu sice lehce hodí vidle šílený Connor McŘehoř, který nejspíš ani nemusel moc hrát, ale nakonec všechno dopadne přesně podle očekávání. Bitky mají velmi dobré choreo a působí hodně fyzicky, humor funguje a zbytek zase není tak důležitý. Menší výtka jde za hrátky s kamerou, které jsou možná originální ale velmi rychle přestanou bavit. Za mě každopádně palec nahoru. Přesně takový výplach sem potřeboval a bavil sem se víc než sem čekal…70% ()

Vyhy

Neznat původní osmdesátkový film, tak možná mě to baví víc, ale remake (jak vlastně velmi často se stává) se moc nepovedl. Jakeovi, i když čest tomu, jak se vysekal, jsem roli drsňáka nevěřil. Bylo až moc vidět, jak si vypomáhají efekty a u těch bitek tělo na tělo to nepůsobilo zrovna moc dobře. Očekávání byla, zklamání se ale dostavilo. ()

Martin741

Snaha systematicky kurvit klasicke filmy z 80. rokov jak vidim uspesne pokracuje. Swayzemu  som veril, ze mu idu aj dalksie roly nielen tanecnikov ako vo filme Hriesny Kanec, tuna Gyllenhaalovi po Zkrocene Hore 2005 sa verit neda, ta rola drsnaka. Dobre tu moji oblubenci pisu zeje tam slnkom zaliata Florida, no dialogy su tuctove, par sceny zbytocnych /nepochopil som naco sa trepali ta dvojka on +ona na siry ocean aby si tam sadli na stolicky uprosted plytkej vody a navyse viedli lken vatovo plane plky. Akcne sceny tuctove a hodne hlupe   25 % ()

BarryLyndon

Ale jo, proč ne. Asi bych to strhal, kdybych mohl, ale proč? Přirovnání k Reacherovi sedí. Trochu to ztrácí lehkost původního filmu a chybí tam trochu osudovosti a postava Sama Elliotta. Čekal jsem IMHO lepší souboje, ale to je tím že klecová lehárna není pro filmy moc atraktivní. McGregor hodně over the top :-D strašně amatérský, ale zábavný výkon. Normálně bych napsal fail, ale vyrostli jsme na Schwarzeneggerovi a Seagalovi že jo. Z McGregora hvězda může být, ještě mu není 40, tak jedna 2 záporácké role v seriálech, pak něco poloautobiografického jako JCVD a může být v topu, ale potřebuje se vyhrát. Já ho moc rád nemám, ale kdo ho zná potvrzuje, že má auru superstar, kterou může přenést do filmu. Když na to Bezosovi budeme klikat, tak bych si polepšeného McGregora dokázal představit ve dvojce a udělat z něj to co ze Scotta Adkinse jako Yuri Bojky v Undisputed.Gylenhaal je prostě top herec téhle generace. Ale možná to hrál až moc, měl zvolnit a trochu to tahat charismatem. Taky se mi moc nezdály 2 věci, aby byl zkrachovalý zápasník celý film vysekaný na kost jako na vrcholu přípravy a hubnutí. A taky, že jsem o něj celý film neměl strach. Neumělo to s nějakými levely pracovat jako třeba Banshee. Tady bylo prostě jasný, že když je tam týpek z UFC, tak dá každého, což dal. Měl se z něj udělat trochu underdog a z McGregora naopak bývalý šampion třeba. Viz. Never Back Down, tam to fungovalo parádně, tady moc ne... Ale 7,5/10 úplně v klidu. I když přesunu na VOD asi rozumím, tohle chtělo pro kina ještě trochu péče a moc se to podobá tomu Reacherovi... ()

bourec

Hned zkraje musím poznamenat, že originál s Patrickem mám rád. Ta správná devadesátková zábava. Navíc malej, a vyzáblej herec, věnující se amaterským bojovým uměním se tady snaží, seč mu síly stačí. Naštěstí mu Rowdy  Herrington nepostavil do cesty nikoho podobnýho jako v remaku. Ten sem se rozhodnul sledovat s čistou hlavou, a nesrovnávat s originálem, a neplkat kraviny. A musím uznat, že je to drtička. Nějaký nešvary tam jsou, ale to všechno vynahradí chlapská vizáš, a pěsti drtící sklo. Líbilo se mi to, a to hodně. A jako třešnička na dortíku je Conor McDavid, kterej tady hraje extrémně pošahanýho zmrda. Reálně asi za čtyři půlměsíce, ale na just všem filmovým odborníkům, uměním potrefeným kritikům a VERBALně přebujelejm idiotkům dám plnou palbu. Domluvil jsem. 100%. ()

Lenka.Vilka

Originál z osmdesátek jsem neviděla, ale neberu jako dobré znamení, že právě po shlédnutí remaku mám strašnou chuť se na něj zpětně podívat. Proč? Protože mám nepříjmný pocit, že ať v něm dostanu cokoliv, s velkou pravděpodobností na jeho konci budu mít lepší pocity než mám teď. A kde se ve mě bere tohle sebevědomí? Vysvětlím... ***** Road House je čistě a prázdně natočený film, který je nejhezčí paradoxně v momentech, kdy se neodehrává žádná akce. Začátek působí jako správná vzpomínka na to nejlepší, o čem dřív byly akční filmy. Co bylo na osmdesátkách zábavné. Jenže potom se to začne tříštit a já zjistila, že sleduju film, který neví, čím chce být. Je to remake, který jde svou cestou, ale zároveň vzdává úctu osmdesátkám? Je to remake v současném kabátku jedoucí na nostalgii? Není to ani jedno z toho. Je to od obojího něco a to obojí potom ve výsledku spolu nefunguje. Jenže to by nebylo to nejhorší. Nevadilo by mi ani, že je scénář tak pitomoučký, až je to skoro směšné. Nesmála ani v momentech, kdy se to po mě chtělo, protože humor je zde opravdu zvlášťní, a vůbec mi nesednul. Vlastně jsem se poměrně dost dlouho nudila. Stopáž je zbytečně dlouhá na to, co se ve filmu stane. Takže se mi dostává dost času, aby mě všechny postavy štvali ještě víc, než by na to měly právo v klasickém formátu devadesáti minut. Zamrzí to? ***** Mě to mrzelo hodně, protože první třetina je ještě docela v pohodě. Tedy pokud si z ní odmyslím ten nefunkční pokus o to, aby si film lehce užily i lepší polovičky chlapáků, pro které je film primárně určený. Je tam správná atmosféra, dobrá hudba. Jenže potom přijde zbytek, která se to sice utrne ze řetězu, a já bych z toho jako divák měla být asi šťastná, protože to jsem tohohle snímku chtěla na prvním místě, ale to se opravdu nestalo. Prapodivná akce, která je většinu času ošklivě natočená. Ano, je tam pár dobře natočených blbůstek. Ale je to málo, abych tomu celému ve výsledku zatleskala jako něčemu skvělému. Vážně by mě dost zajímalo, kolik toho z ní bylo reálně natočno. (Paradoxně mě po vizuální stránce bavily možná víc závěrečné titulky, kde je to neskývaně přiznané a zábavné.) A když mi nesedne v akčním filmu ani ta akce...čím pro mě potom je? ***** Kdybych měla Road House nějak shrnout, asi by to bylo takhle: akční výplach se špatnou akcí; nulovým charakterem postav, ale alepsoň se na herce hezky kouká; s tou nejjednodušší zápletkou, všichni máme rádi klišé, ale tady to nefunguje. Nečekala jsem dokonalý film. Čekala jsem blbinu na jeden večer, kterou za dva dny vypustím z hlavy. Jenže sledovat Road House se ukázalo jako dost vysilující a já nedostala ani průměrný film. Velká škoda.  3/10 ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce