V oblasti severného Texasu pred 35-tisíc rokmi v jaskyni postihla dvoch mužov čudná smrť. V súčasnosti sa na tomto mieste rozkladá vyprahnutá krajina. Malý Steve spadne pri hre s kamarátmi do hlbokej jamy, kde sa stane obeťou čudnej hmoty, ktorá mu vstúpi do tela. Chlapci privolajú hasičov. Dvaja z nich sa spustia do jamy, vzápätí prichádzajú muži v bielych kombinézach a z jamy vynášajú obete. Nikto nevie, kto muži sú a čo sa vlastne stalo. Špeciálni agenti FBI Fox Mulder (David Duchovny) a Dana Scullyová (Gillian Andersonová) už pred nejakým časom uzavreli Akty X. Stále však spolu pracujú, hoci sa zdá, že nadriadení by ich najradšej videli rozdelených. Práve hľadajú bombu v budove FBI. Mulder objaví vo vedľajšej budove amatérsky vyrobenú bombu a tú prichádza zneškodniť agent Darius Michaud (Terry O´Quinn). Rýchlo sa však ukáže, že sa o to ani nepokúsil. V stanovenom čase bomba vybuchla a pochovala nielen Michauda, ale aj dvoch hasičov a neznámeho chlapca. Tajomný výbuch nedá obom agentom pokoj, najmä keď zistia, že hasiči a chlapec boli mŕtvi už pred explóziou. Ktosi sa ich potreboval zbaviť a disciplinovaný agent Michaud obetoval život. Mulder a Scullyová začínajú pátrať... (TV JOJ)

Slavusko

Myslim, ze sa jedna o velmi precizne a uspesne zakoncenie serialu Akty X. Jeho filmova podoba je vyvrcholenim tych pravych Aktov X so vsetkym ruskom tajomstva, klamstva, zastierania skutocnosti, vyssej moci vratane vplyvneho a tajomneho muza s cigaretou... Nasledujuci film Akty X - Chcem uverit, nema zial nic spolocne s povodnymi Aktami X.. Tento vsak, je excelentny. ()

Isfio

Vynikajúci celovečerný film, ktorý skvele nadväzuje na seriál. Prechod na filmové plátno sa podaril v trochu akčnejšom formáte. Úvodná scéna medzi votrelcom a pračlovekom je brilantná. ()

luukaas

X Files, jsou velice zdařilý seriál a tak bylo jen otázkou času, kdy vznikne celovečerní film. Pro příznivce X files je to opravdu slušná porce akce, vládního spiknutí na nejvyšších kruzích, mlžení kolem mimozemské aktivity na zemi a spousta záhad kolem vládních projektů. Takže dostanete přesně to, co dělá z X Files, tak výjimečný serial svojí jedinečností a mystičností. Hodnotím 75%. ()

PekoK2

Bolo by to možno fajn mať medzi ľudskou spoločnosťou aj stvorenia, ktoré by sme mohli považovať za mimozemšťanov a vládnu agentúru, ktorá by sa starala o ich chod života na zemi vo všetkých smeroch. Ako úvodný film k fajn seriálu milovníkov sci-fi je to dôstojný začiatok Akta X. Na konci je pochopiteľné, že ututlať by sa dalo čokoľvek na svete pred verejnosťou, keď máte príslušné prostriedky a záujem o diskrétnosť. ()

PORTER44

Stejně výborný jako seriál.Napínavé sci-fi od začátku do konce,výborné vizuální efekty,výborné masky a vynikající herecké výkony dvou hlavních představitelů. ()

Dexies

První celovečerák a hned na poprvé velmi kvalitní film, výprava, obsazení, příběh a děj to vše tvoří kvalitní film, který rozhodně patří do kultu The X Files ... ()

lahvi

Ale jo dobrý. Velkej závěr, kde jsme konečně na vlastní oči viděli nazpochybnitelnej důkaz o mimozemnský existenci a o tom, že na Zemi byla už mnohem dřív. Bohužel tendle film mi seriál rozděluje na dvě půlky. Po tomdle filmu to šlo se scénářem strmě dolu bohužel. O vynucené absenci Muldera v dalších sériích ani nemluvě.. ()

LordLaser

To čo som presne čakal od "Akta X" s tým, že ma ale nič neprekvapilo. Pokiaľ ste videli seriál, tak toto bolo len vyvrcholenie celej ságy zo seriálu. ()

bosskabel

Jednoznačne lepší než druhý film. Je vidieť, že tvorcovia si na tomto filme dali záležať. Pekne podaný výkon hercov, scenár, hudba, dej. Mne sa to páči. ()

Bambulka89

Tento film som považovala za úspešne zvládnutú bodku za celým seriálom. Nič čo fanúšik x-files očakával, tu nechýbalo : konšpirácia, akcia, tajomstvo, trocha drámy a nakoniec veľkolepý záver. ()

Tauloo

Těžko uvěřitelné, že z pomalu vyčpělé seriálové podívané, dokáže režisér ještě vymáčknout něco zábavného a dát tomu dokonce stopáž skoro dvě hodiny. Pokud někdo neviděl seriál, určitě ikonická pozvánka alespoň na vynikající první tři řady. ()

Hornet.CZ

82% / Svým způsobem prodloužená epizoda seriálové verze. Celej film se mi zdál i přes to, že má skoro 2 hodiny strašně krátkej, každopádně jde o více než průměrný film s tématikou Akt X, ve kterém se akta opět ruší jak se to stávalo často jak dříve tak i později. ()

burg

Seriál jsem nikdy moc nevyhledával (faktem je, že když na nově tenhle seroš dávali, bylo mi okolo 10ti let a už ta úvodní znělka mi přišla dost strašidelná), ale na tenhle film jsem se (už v minulosti) díval na videu v jednom kuse. Dodnes nezapomenutelný a stojící za shlédnutí! ()

Ramana

Naprosto nesrozumitelné, příběh zmatený (k čemu jsou včely?, co vlastně bylo v cisternách?celou dobu se mluví o viru a najednou je tam UFO? Které odlétá? - naprostý mišmaš). Dialogy těch dvou (Mulder a Scullyová) občas slabomyslné. Nechápu to vysoké hodnocení. ()

Malok05

Bol som zvedavý na film patriaci k môjmu obľúbenému seriál a nie som sklamaný. Bol veľmi napínavý a nepamätám si časť, ktorá by ma nudila. Mohlo to na seriál a hlavne poslednú časť piatej série nadväzovať viac, ale aj tak je to dosť zložitý film pre tých, ktorí seriál nevideli. Najlepšie scény boli s novonarodenými mimozemšťanmi, ktoré pokračujú aj do šiestej série seriálu. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

04.03.2022

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje 9. března pražskou část festivalu v kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a… (viac)

Další záhada pro Muldera a Scullyovou

Další záhada pro Muldera a Scullyovou

04.11.2007

Příští rok to bude přesně deset let, co se na plátnech kin objevila celovečerní Akta X. Od té doby se pravidelně objevují zprávy o chystaném pokračování. Když už jsme si říkali, že k tomu asi nikdy… (viac)