Dobrou noc, mami

• USA Goodnight Mommy

Dvojčata přijíždí do venkovského domu své matky. Tvrdí jim, že absolvovala plastickou operaci obličeje, a její tvář je proto zahalená v obvazech. Čím podivnější a nevyzpytatelnější je její chování, tím víc se chlapců zmocňuje děsivá obava, že žena skrytá pod obvazy vůbec není jejich matka. (Prime Video)

borec999

Americký remake zachoval hlavnú kostru rakúskeho originálu, no pár detailov pozmenil a nie je doslovným prepisom. Niektoré z nich boli zmenou k lepšiemu (záver v stodole a objasnenie ako to presne bolo s druhým bratom), ale väčšina z nich podľa mňa k horšiemu (najpôsobivejšie hororové momenty z predlohy (ako napr. tortúra matky) sú úplne vynechané a film vďaka nim dosť vymäkol.). Je to menej znepokojujúce a creepy ako originál (možno aj preto že som pozeral tento príbeh už akoby druhýkrát), aj keď odohraté je to znova celkom fajn a po technickej stránke to tiež nie je žiadne amatérske béčko. Skrátka, prvotriedny prúser som nedostal, len remake, ktorý si cestu do cieľa skrátil pár odbočkami od pôvodnej cesty. A tieto odbočky neboli nakoniec skratkami, ale zapríčinili že do cieľa remake došiel nakoniec až druhý. Preto mu aj 1* v porovnaní s hodnotením originálu uberám. Lepšie 2* a 45% ()

WathanajX

Abych pravdu řekla, na tenhle horor jsem se dost těšila. Nejdřív ale přišlo dilema. Originál z roku 2014 a nebo remake? Nakonec jsem raději ani nevím proč sáhla po této verzi i přesto, že hodnocení nevypadalo kdovíjak skvěle… Klady: Já jsem po zhlédnutí byla z filmu naprosto vedle. Absolutně nic z děje jsem na jistotu nečekala. Občas jsem si myslela, že už film dokážu předvídat… Prd. Snímek ani trochu nezklamal. Skvělí herci, napjatá a tajemná atmosféra, nevědomost až do úplného konce a ten závěr?! Naprostá šílenost. Jsem skutečně spokojena. Dokonce jsem pro zajímavost rychle koukla na originál a opravdu jsem zvolila správně.  Zápory: Pár detailů by se jistě našlo. K dokonalosti stále přeci jen něco chybí ale nic zásadního. Pro mě jedno z největších hororových (no spíše psycho – thrillerových) překvapení po všech stránkách.  Hodnocení: 80 % / 8 z 10 – Jsem si jistá, že milovníky tohoto žánru by film nadchnul. Vzhledem k tomu, že znám zápletku, což je hlavní pilíř filmu, uvidím, zda se k filmu ještě vrátím. (49.) ()

Janega

Tu je trochu problém s naším česko-slovenským prekladom, kedy my rozlišujeme jednotné a množné číslo 2. osoby (ty-vy), miesto angličtiny (you-you), takže v origináli to má väčší zmysel, kedy človeku dopne, že môže hovoriť k jednej alebo viacerým osobám. V našom preklade je jasné, že prehovára dvom osobám, a tým to stráca tú pointu. Každopádne veľmi dobrý atmosférický film so zaujímavým twistom, ktorý ma (narozdiel od vysokointeligentných užívateľov) fajn prekvapil a dal filmu iný rozmer. ()

Warhorr

Čekal jsem to podstatně horší. Originál jsem viděl nedávno a samozřejmě, je kvalitativně lepší. Ale tento remake ostudu nijak zvlášť neudělal. Je zde oproti originálu změněno pár věcí. Například finále ve stodole oproti domu nebo trýznění/mučení matky, to bylo v podání Rakušanů značně lepší. Tady se mi ale zase více líbila Naomi, pro kterou mám hold slabost, a která záhadnou a napůl despotickou matku zahrála obstojně. Solidní průměr. ()

Rockerman

Originál jsem neviděl, ale remake se mi celkem líbil, i když ta pointa, kterou jsem neprokoukl a jsem za to rád mě překvapila a trochu zklamala. ()

Daiker

Neviděl jsem ten rakouský film a nevěděl jsem do čeho jdu.... Film má tajemnou atmosféru a to do poloviny filmu, mohli lépe zužitkovat černého netvora a více s ním děsit.... Od druhé poloviny je jasné o co jde a i tak jsem se bavil.... ()

Cooller

děj se bohužel v určitý moment strhne o 180° a cele to pak bohužel ztratí tu 'nit' a aby to dosahlo očekavaneho vysledku tak je to hloupější a hloupější... muj prvni dojem a vize dvou bratru, jednoho emotivního a jednoho chytřejšího co byli uneseni se mi libil daleko vic než další schyza, což mi ale bylo jasně víc jak pulku filmu, takže proč to pak prezentují jako překvapení, bohužel zas nevyužitý potencial. ()

ANTYCHRYST

Původní film jsem nevěděl takže jsem absolutně netušil...ale byl jsem přesvědčen že ta matka je divna..no a pak že ten druhej kluk je divnej..no a nakonec to bylo všechno jinak ..:) To jsem nečekal..65% rozhodně překvapivé rozuzlení..jednu chvilku jsem si i přál at je ta matka převlečenej černej netvor:) :) ()

Najt

Originál jsem neviděl, ale tento remake nebyl špatný. Tomu filmu dost pomohlo, že má herce, kteří to skvěle zahráli a je to dobrě natočený. I příběh se celkem povedl, kdy naservíruje zajímavé rozuzlení. Rozhodně to ale není horor, občas se dostaví záhadná atmosféra, kdy nevíte co se pod maskou skrývá, ale po čase zjistíte, že jde vlastně o úplně něco jinyho. ()

movemat

Škoda tvorcovského babráctva kvôli ktorému som pointu (resp. jej najpodstatnejšiu časť) odhalil už zhruba v polovici. Nebyť toho, viem si predstaviť, že zážitok by bol o dosť väčší. Netuším či aj originálna verzia je spravená tak nešikovne, ale zatiaľ nemám chuť ju pozerať.....Netušil som kto vo filme hraje, pozrel som si ho v podstate na slepo, ale celý čas som rozmýšľal, či "je toto Naomi Watts?" Taká vyschnutá zošuverená slivka už z nej len zostala. ()

tsatsiki

Za mě je to výborně zahrané, výborná temná hororová atmosféra dotvořena dobrou hudbou, ale že to není jejich matka jsem tušil už tak od 15 minuty.Ona ji podle všeho byla a jestli jsem dobře pochopil konec, tak bratra zabil a jeho bratr byla jen jeho představa i jeho matka na konci. Každopádně z těch průměrných hororů tohle byl ten jeden z nejlepších.Takže za mě 70%. ()

Kushina

Celou dobu filmy působil takových relativně nudným dojmem. Málo se dělo a jediné co se řešilo byla zahalená tvář matky. Byla otázka, proč si kluky vlastně brala v tomhle stavu, měla si je vzít až poté, co masku sundala. No každopádně samotný výsledek mě lehce překvapil, ale dalo se to čekat. PTSD a vytvoření si něčeho, co neexistuje, kvůli útěku před něčím, co je nám nepříjemné. SPOILER: Ano Jeden bratr zabil druhého a nedokázal se s tím srovnat a stále si myslel, že je bratr naživu. Bohužel není a v záchvatu vzteku zabil i svoji matku a vytvořil si její imaginární já. Je fakt kurva šílený, že si někdo vytvoří kopii někoho, kdo už není, ale je ještě šílenější, že si to nai neuvědomuje. I když ten film ve výsledku byl relativně nudná kravina, tak mě stále fascinuje fakt, že takoví lidé fakt jsou a nikdo je nemůže zcela pochopit. 55% ()

Grázl83

Asi jsem narozdil od zdejších chytrolinu opozdenejsi, ale já zápletku prokouknul až asi v posledních 10 minutách, takže mě to bavilo. Původní rakouskou verzi jsem nevidel, takže celkově spokojenost. ()

bonovox

Na oko hororový príbeh ktorý sa v záverečnej tretine prehupne do iného žánru. Originál som nevidel, ale tento remake má slušnú atmosféru a stále očarujúcu Naomi, škoda nevyváženého tempa...60% ()

moriero

Tak to je dost podhodnocená záležitost na ČSFD. Komorní úlet, který mi ze začátku připomínal španělskou psychárnu Kůže, kterou nosím. Jen tak svým feelingem. Rakouský originál jsem neviděl a asi ani neuvidím. Přesto jsem si americkou verzi dost užil. Měl jsem permanentně stažený krk, ač jsem od povídání před spaním po útěku v opuštěném domě začal onu šokující pointu tušit. Ale nevadilo mi to. Až to někdo bude dabovat, trochu se při některých pasážích zapotí. Naomi opět dokázala, že je nejenom krásná ženská, ale taky geniální herečka (viz bondage na konci). Zpětně - po odhalení pointy - doceníte, jak je její postava propracovaná. ()

Miroslav.Zac

Aneb jak Američani zase natočili zbytečný remake... Pustil jsem si film jen proto, abych viděl, jestli v této verzi nebude něco jinak. Nebylo. Nenadchlo mě to. Rakouský originál byl sice nudnější, ale původní a člověk nevěděl, do čeho jde. ()